I. třídy: Vimperk jako první obral Strunkovice. Bavorov opět dohrával o devíti a zvítězil!

pondělí, 23. října 2023, 19:57

Jihočeský kraj – Šumavan Vimperk srovnal z poslední akce bývalým hráčem Strunkovic Tomášem Kolouškem v 94. minutě a připravil vedoucím Strunkovicím první bodovou ztrátu. Podruhé po sobě dohrával Bavorov bez dvou vyloučených a podruhé dokázal v dvojnásobném oslabení vstřelit vítěznou branku. Lídr I. B třídy, skupiny B, zůstává jako jediný v kraji bez ztráty kytičky. Sezimovoústecký Sokol poprvé využil služeb čerstvě 45letého internacionála Jana Šimáka.

Nováček I. A třídy Borek si polepšil ziskem tří bodů nad trápící se Blatnou, která propadá tabulkou a nebodovala počtvrté v řadě. Náskok suverénních Strunkovic se ztenčil na pět bodů. Může za to skvělý výkon vimperského brankáře Jakuba Formánka a přesná střela z vápna exstrunkovického Tomáše Kolouška v posledních vteřinách okresního derby. Bez gólů se obešel duel třetích Vodňan s Planou. Na hřišti se potkali exligisté Jaromír Plocek s Romanem Lengyelem.

Totální propadák prožily Hrdějovice u tratě s Prachaticemi, které jim uštědřily půltucet gólů. D. Dvořiště porazilo Čkyni proměněnou penaltou v poslední minutě. Na body se nadřela i druhá Zlatá Koruna proti Sousedovicím. Poslední K. Újezd v Kaplici dvakrát vedl zásluhou Jakuba Greguše, bývalého hráče pražských klubů, ale nakonec odjel s prázdnou.

Sezimovoústečtí nastupovali posíleni o Jana Šimáka a úvod zápasu s posledním Kovářovem tomu odpovídal. Za 20 minut se mohlo jít domů. Sokol Neužilem, Šimákem a Bartáčkem si vystřílel náskok 3:0. Po čtyřech kolech bez vítězství s jediným vstřeleným gólem se radovala budějovická Slavia u nováčka v N. Včelnici. Z penalty rozhodl Ivo Táborský.

Veselí remizovalo potřetí za sebou. V domácím střetnutí zachraňovalo bod šest minut před koncem. Vedoucí Dačice u Dyje zatím neztratily a na další body zadělaly poločasovým náskokem nad Chýnovem, který v oslabení jen korigoval. Druhý Meteor Tábor zvládl derby s Mladou Vožicí, i když po deseti minutách prohrával. Lokomotiva ČB bodovala v Suchém Vrbném s Lišovem i v pátém střetnutí.

Poslední porazil v derby prvního

Velké překvapení se událo v Č. Krumlově. Rezerva Slavoje nečekaně našla v domácím derby s posledním Větřním prvního přemožitele a hořkost porážky pocítila dohromady s minulou sezonou po dlouhých devatenácti zápasech. Boršov Františkem Benhákem marně dotahoval náskok Lhenic, které měly více sil a střelce Michala Maháka. Olešnice a béčko Kaplice promrhaly na vlastních trávnících dvoubrankové náskoky a braly jen bod za remízy 2:2. Béčko Hluboké si polepšilo vysokým vítězstvím s Chvalšiny po hattrickách Křiváčka s Kaňákem.

Deset výher si připsal Bavorov. V sousedském derby v Chelčicích prohrával po trestném kopu domácího Machnyka, ale pak šťastně v desíti vyrovnal a dvě minuty před koncem už o devíti otočil stav kapitánem Jiřím Fundou. O devíti dohrávaly také Střelské Hoštice a těsný náskok s Volyní udržely. Sedlice překvapivě ztratila s posledními Netolicemi, Vacov skolil Bělčice po čistém hattricku Filipa Zitty z první půle. Béčko Prachatic po zlepšené hře ve druhém poločase uspělo ve Štěkni.

Ve skupině C I. B třídy bylo veselo na Včelné. Nováček získal první domácí výhru a poslední flek přenechal tápajícímu béčku Milevska. Lídr Planá se nadřela s Podolím, druhé Chotoviny nezaváhaly v Chyškách. Čimelice po dramatickém závěru zdolaly Větrovy, béčko Protivína poprvé zabodovalo venku v Božeticích. Překvapením se stala porážka Sepekova v Hradišti.

Horní Žďár prohrál i v Ševětíně a vyklidil vedoucí postavení. Suchdol se posunul na první příčku skupiny D po snadném vítězství s posledními Nemanicemi. Krok s ním drží se shodným ziskem 20 bodů Neplachov, který zabodoval ve Studené.  „Kardaška“ prohrávala doma v 73. minutě s Bukem již 1:4. Po nevídaném obratu nakonec zvítězila 5:4 po druhé proměněné penaltě. Slavonice neudržely v Lomnici vedení 3:1, Dobrá Voda sice zahodila penaltu, ale po přestávce otočila skóre z 0:2 na 3:2.

Výsledky 10. kola oblastních tříd

I. A třída, sk. A

Slavoj Hrdějovice - FK Tatran Prachatice 1:6 (1:3), 18. Studnička - 4. Šváb, 10. Makoš, 41. Horák, 51. Jakub Rauscher, 60. Babka, 70. Jaroslav Rauscher

FK Borek - TJ  Blatná 4:0 (2:0), 68. a 82. Frank, 29. Leština, 45. Křiváček

FK Dolní Dvořiště - SK Čkyně 2:1 (1:0), 11. Tesař, 90. (pen.) Tichý - 66. (pen.) Bujok

SK Zlatá Koruna - FC Znakon Sousedovice 2:1 (1:1), 3. Persán, 53. Voráček - 7. Šourek

FK Vodňany - SK Planá 0:0

Šumavan Vimperk - TJ Blaník Strunkovice 1:1 (0:0), 94. Koloušek - 66. Hovorka

TJ Spartak Kaplice - Sokol Kamenný Újezd 3:2 (1:1), 36. a 70. Česák, 65. Gutheis - 6. a 60. Greguš, ČK 0:2 (80. Dudák – vedoucí, 90. Soukup)

I. A třída, sk. B

Lokomotiva Č. Budějovice - SK Lišov 2:1 (2:0), 17. Janů, 29. Novák - 88. Kándl

Sokol Sezimovo Ústí - TJ ZD Kovářov 3:0 (3:0), 9. Neužil, 10. Šimák, 20. Bartáček

TJ Nová Včelnice - SK Slavia Č. Budějovice 1:2 (0:1), 67. Didek - 8. Dzietonický, 49. (pen.) Táborský

Lokomotiva Veselí n/Luž. - SK Čtyři Dvory 1:1 (0:1), 84. Průcha - 14. Hofmann

FK Dačice - FC Chýnov 2:1 (2:0), 2. Přikryl, 45. Distel - 63. M. Rabiňák, ČK 0:1 (61. Pajer)

FK Meteor Tábor - Sokol Mladá Vožice 3:1 (2:1), 18. Strincl, 26. (pen.) Fiala, 57. Kollárik - 10. Dvořák

1.FC Jistebnice - Sokol Bernartice 0:1 (0:0), 72. Šťástka

I. B třída, sk. A

FK Boršov n.Vltavou - SK Lhenice 2:5 (1:1), 14. a 63. Benhák - 5., 57. a 77. Mahák, 65. Fischer, 90. Vincik

Sokol Olešnice - Vltavan Loučovice 2:2 (2:0), 16. Lavička, 26. Bína - 68. Dudla, 85. D. Chupík

TJ Spartak Kaplice B - Spartak Trhové Sviny B 2:2 (2:1), 27. a 29. Štrbačka - 37. F. Pavel, 89. Tuscher

Malše Roudné B - SK Mladé 4:2 (2:0), 25. Goretki, 26. Budín, 74. (pen.) Král, 85. Jusufi - 56. a 68. Moudrý

Slavoj Ledenice - FC Šumava Frymburk 1:1 (1:0), 44. vlastní (Tomka) - 62. Račák, ČK 01 (30. Malina)

FK Slavoj Č. Krumlov B - SK Větřní 1:2 (1:1), 23. Gelnar - 44. a 63. Bauer

TJ Hluboká n.Vltavou B - Sokol Chvalšiny 7:1 (3:1), 23., 67. a 73. Křiváček, 26., 58. a 63. Kaňák, 35. Dědina - 44. Zwifelhofer

I. B třída, sk. B

Sokol Sedlice - 1.FC Netolice 1:1 (0:1), 58. Mikeš - 29. Raušer

Sokol Střelské Hoštice - SK Slavoj Volyně 2:1 (1:1), 5. Rejšek, 49. Málek - 12. Čužna, ČK 2:0 (69. Virostek, 86. Křivanec)

TJ Dražejov - Sokol Stachy 3:0 (2:0), 9. (pen.) Hrčka, 35. Šrámek, 61. Matas

FK Junior Strakonice B - FC Vlachovo Březí 3:0 (2:0), 8. a 38. Šefčík, 90. Peroutka

SK Vacov - Sokol Bělčice 3:0 (3:0), 10. (pen.), 39. a 40. Zitta

Otavan Štěkeň - FK Tatran Prachatice B 1:2 (1:0), 8. Maršala - 65. vlastní (Pavlík), 78. Kasík

FK Chelčice - Sokol Bavorov 1:2 (1:1), 6. Machnyk - 30. vlastní (Křenek), 88. J. Funda, ČK 0:2 (28. Folta, 81. Polanský)

I. B třída, sk. C

SK Ratibořské Hory - FC ZVVZ Milevsko B 2:0 (1:0), 44. a 54. Želivský

SK Včelná - FK Meteor Tábor B 5:1 (3:1), 15. a 29. Gruber, 55. (pen.) a 77. Novotný, 30. Rotbauer - 20. Hera

SK SIKO Čimelice - SK Větrovy 4:3 (1:2), 44. Kulas, 54. Vařenka, 85. Bednařík, 86. Hák - 32. a 90. Klejna, 42. Táfl

Sokol Planá nad Lužnicí - TJ Podolí II 3:0 (1:0), 79. a 88. Turek, 45. Říha

TJ Božetice - FK Protivín B 1:3 (0:1), 87. Čanda - 14. Hornát, 60. Moravec, 79. Janeš, ČK 1:0 (90. P. Stejskal)

FC Chyšky - Sokol Chotoviny 0:1 (0:0), 56. Pavlíček

TJ Hradiště - Sokol Sepekov 3:2 (2:1), 2. a 48. Řezáč, 23. Suk - 5. Kosík, 47. M. Novák

I. B třída, sk. D

SK Dobrá Voda - TJ Sokol Stráž nad Než. 3:2 (0:2), 51. a 59. Tomandl, 87. Hostek - 35. Labuť, 38. Bubal

SK Ševětín - SK Horní Žďár 2:1 (2:1), 32. Petřík, 42. Stoklasa - 45. Princ

Jiskra Nová Bystřice - TJ Jiskra Třeboň B 2:0 (1:0), 3. Frühauf, 47. Bobál

FK Kardašova Řečice 1922 - AC Buk 5:4 (1:2), 56 a 86. (obě z pen.) Michal, 21. Kupka, 74. Roubík, 75. vlastní (Šenkýř) - 28. Šenkýř, 41. Bula, 60. Moravec, 68. Kubín

Tatran Lomnice n/Luž. - FK Slavonice 3:3 (0:1), 49. a 74. Prášek, 88. Melichar - 33. Marhoun, 47. Přibyl, 58. Balík, ČK 1:0, 78. P. Prášek

FK Studená - Sokol Neplachov 0:1 (0:0), 60. Houska

Sokol Suchdol nad Luž. - SK Nemanice 3:0 (2:0), 27. (pen.) Záruba, 42. Trmal, 71. Špale

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Škrle, Libor Granec, Lukáš Hoďánek, Jan Klein, FK D. Dvořiště