I. třídy: Kovářov smazal v závěru dvougólovou ztrátu, Bavorov vsítil vítězný gól bez dvou vyloučených

pondělí, 16. října 2023, 16:57

Jihočeský kraj – Po remíze druhé Zlaté Koruny s Planou jdou v I. A třídě, sk. A, vedoucí Strunkovice do sedmibodového trháku. Dačice uhájily ve skupině B pozici lídra výhrou ve Čtyřech Dvorech. Suverénní Bavorov měl namále. Derby s rezervou Strakonic rozhodl v dvojnásobném oslabení až šest minut před koncem. Čelo B třídy, skupiny D, okupuje hned trojice Horní Žďár, Suchdol a Neplachov se shodným počtem 17 bodů.

Téměř dvě stovky diváků sledovaly sousedské derby v A třídě mezi nováčky Borkem a Hrdějovicemi. Borečtí vsítili v nástupu do druhé půle dva góly, ten druhý zaznamenal kapitán a bývalý obránce Dynama ČB Martin Leština, a připsali si teprve druhé vítězství v soutěži. Na domácím stadionu zabodovali za tři body vůbec poprvé.

Prachatice se po čtyřzápasovém čekání dočkaly výhry s posledním K. Újezdem. Tatran skóroval po 205minutové odmlce. Sousedovice hattrickem Josefa Šourka zdolaly Vimperk, bez gólů se hrálo ve Čkyni, kam přijela Kaplice. Šestou porážku v řadě utržila Blatná na vlastním hřišti s Vodňany. První Strunkovice se nadřely na očekávané body s D. Dvořištěm.

Ve skupině B poslední Kovářov nedal tři utkání ani gól. S Veselím úspěšně dotahoval skóre, když ještě deset minut před koncem prohrával 1:3. Druhý Meteor Tábor jasně přehrál domácí Lišov 6:1, hattrickem se blýskl Vojtěch Kollárik. Domácí celky vyhrály jen dvě střetnutí. Lokomotiva ČB si třemi zásahy Filipa Nováka poradila s Jistebnicí (venku nebodovala) a v tabulce poskočila už na čtvrtou pozici. Chýnov pokořil Bernartice.

Dačice otáčely skóre ve Čtyřech Dvorech. Vítěznou trefu obstaral šutér Robin Štolba. Slávisté vyšli naprázdno u Malého jezu se Sokolem S. Ústí a potřetí z posledních čtyř duelů neskórovali. Ústecký kanonýr David Neužil otevřel skóre již v 10. minutě. Utkání bylo dlouho na vážkách, až v závěrečné desetiminutovce sokolové pečetili náskok dvěma góly.

Mladíci z B-týmu Č. Krumlova stále procházející podzimem v B třídě bez porážky. V Kaplici rozdrtili v derby béčko Spartaku devíti góly. Nejstarším hráčem slavojáků byl 23letý kapitán Šára. Po zaváhání druhých Lhenic s Ledenicemi mají Krumlovští již čtyřbodový náskok. Mladé zachraňovala alespoň remízu s béčkem Hluboké v poslední minutě z penalty. Tří výhry po sobě vynesly rezervu T. Svinů na třetí místo.

Sedlice ve skupině B sahala po prvním zisku venku, ale proti byl bělčický střelec Martin Ráž. Posílené béčko Prachatic přejelo Stachy pěti brankami do přestávky. Střelské Hoštice těsně udolaly Dražejov, vyhrály letos poosmé, z toho šestkrát o jediný gól. Štěkeň po dramatickém závěru zabodovala v Netolicích, Vlachovo Březí zvrátilo po přestávce nepříznivý stav s Vacovem. Výrazně se o to přičinil Štěpán Kužvart, který proměněnou penaltou završil hattrick.

Ve skupině C si Sepekov patřičně vylepšil skóre na nováčkovi Včelné, jehož vyprovodil debaklem 8:0. Václav Kosík se prosadil třikrát. Další exmilevský hráč Martin Petr spustil kanonádu již ve 2. minutě. Chotoviny přišly o první příčku domácí remízou s Hradištěm. Do čela se vrátila Planá nad Lužnicí, která nad ratibořským nováčkem vedla v 56. minutě již 5:1. Půltucet nasázely i třetí Větrovy, polovinu gólů zajistil Erik Hera.

Po delší době dal o sobě vědět dobrovodský snajpr Dmytro Serbin, jenž čtyřmi trefami odstřelil předposlední Lomnici. Vedoucí Horní Žďár doma poprvé prohrál, když body putovaly do Suchdola. Neplachov zdolal druhou K. Řečici a bodově se dotáhl na lídra tabulky. Béčko Třeboně připravilo Ševětínu sedmigólový příděl. Nováček Stráž boduje jen na domácím trávníku, platilo to i proti N. Bystřici, kdy přečkal i poločasové oslabení.

Výsledky 9. kola oblastních tříd

I. A třída, sk. A

FK Borek - Slavoj Hrdějovice 3:0 (0:0), 52. Vaník, 55. Leština, 70. Endlicher

SK Planá - SK Zlatá Koruna 1:1 (0:0), 75. (pen.) Cimerhanzl - 66. Konečný

FC Znakon Sousedovice - Šumavan Vimperk 2:1 (2:1), 14. 62. a 70. Šourek, 31. Duba, 77. Vaněček, 89. Hrach - 4. a 46. Koloušek, ČK: 1:0 (51. Duba)

TJ Blatná - FK Vodňany 1:2 (0:0), 90. Š. Říha - 52. Kukla, 70. Šteier

SK Čkyně - TJ Spartak Kaplice 0:0

Sokol Kamenný Újezd - FK Tatran Prachatice 0:3 (0:2), 25. Horák, 32. Šváb, 77. Babka

TJ Blaník Strunkovice - FK Dolní Dvořiště 3:1 (0:0), 55. Žurek, 63. Páník, 93. Pravda - 52. Štifter

I. A třída, sk. B

Lokomotiva Č. Budějovice - 1.FC Jistebnice 4:2 (2:0), 14., 52. a 71. Novák, 33. Janů - 49. Stoszek, 54. Ruber

SK Čtyři Dvory - FK Dačice 1:2 (1:1), 21. Bukovský - 42. Brtník, 72. Štolba, ČK: 1:0, 90. Rachač

SK Slavia Č. Budějovice - Sokol Sezimovo Ústí 0:3 (0:1), 10. a 85. (pen.) Neužil, 81. Bartáček

FC Chýnov - Sokol Bernartice 2:0 (1:0), 37. vlastní (Ťupa), 82. M. Rabiňák

Sokol Mladá Vožice - TJ Nová Včelnice 2:3 (0:2), 49. (pen.) T. Kukla, 90. Kratochvíl - 27. a 83. Didek, 23. Petráš, ČK: 0:1 (55. Vokuš)

TJ ZD Kovářov - Lokomotiva Veselí n/Luž. 3:3 (1:1), 15. a 82. M. Suchan, 88. Brůžek - 39., 53. a 65. Dvořák

SK Lišov - FK Meteor Tábor 1:6 (1:4), 33. Červenka - 36., 40. a 82. Kollárik, 15. Dařena, 89. Mrázek

I. B třída, sk. A

Vltavan Loučovice - Malše Roudné B 0:2 (0:1), 16. Vodák, 47. Jusufi

FC Šumava Frymburk - Sokol Olešnice 6:1 (4:0), 35. a 39. (pen.) Fatura, 10. Řepa, 42. Králik, 49. Malina, 75. Točík - 89. Bahenský

TJ Spartak Kaplice B - FK Slavoj Č. Krumlov B 1:9 (0:3), 58. Presniakov - 59. a 60. Weiss, 2. Kubát, 6. Poláček, 31. Parakhnenko, 69. M. Trapl, 81. Matuška, 83. Matějček, 89. vlastní (Vávra)

SK Mladé - TJ Hluboká n.Vltavou B 2:2 (1:0), 26. König, 90. (pen.) Blažek - 53. Tauber, 80. Jandera

Sokol Chvalšiny - SK Větřní 6:3 (4:2), 10. a 62. Fuciman, 8. Sivák, 27. Cifreund, 29. (pen.) J. Decarli, 79. Aust - 37. a 69. Bauer, 31. Weinhard

Spartak Trhové Sviny B - FK Boršov n.Vltavou 2:0 (0:0), 50. V. Pavel, 62. F. Pavel

SK Lhenice - Slavoj Ledenice 0:3 (0:2), 40. a 89. Fencl, 14. Maxa

I. B třída, sk. B

FK Tatran Prachatice B - Sokol Stachy 6:1 (5:0), 22. a 37. Balica, 3. Gramblička, 11. Wagner, 17. Kovář, 79. Kasík - 59. Řezník

Sokol Bělčice - Sokol Sedlice 3:2 (2:1), 10. a 67. Ráž, 13. Skala - 25. a 48. Mikeš

Sokol Střelské Hoštice - TJ Dražejov 2:1 (2:0), 38. Rejšek, 45. Křivanec - 52. Brož

SK Slavoj Volyně - FK Chelčice 5:1 (2:0), 68. a 76. Brabec, 39. Hájek, 44. J. Chvosta, 47. Mack - 89. Celý

Sokol Bavorov - FK Junior Strakonice B 1:0 (0:0), 84. Tomek, ČK: 2:1 (73. Líkař, 74. Varyš - 89. Říha)

FC Vlachovo Březí - SK Vacov 4:1 (0:1), 64., 83. a 90. (pen.) Kužvart, 54. Martínek - 40. Vítovec

1.FC Netolice - Otavan Štěkeň 1:2 (0:0), 81. Mužík - 75. Rybák, 90. Soukup.

I. B třída, sk. C

Sokol Planá nad Lužnicí - SK Ratibořské Hory 6:2 (3:1), 27. a 29. Turek, 41. a 51. Vilímek, 56. Veřták, 84. Irsa - 43. Vocílka, 65. Růžička, ČK: 1:0 (61. Svoboda)

SK Větrovy - TJ Božetice 6:1 (2:1), 25., 46. a 47. Hera, 41. Weinzettel, 83. Trnka, 86. Voborský - 13. Januš, ČK: 0:1 (63. Januš)

Sokol Chotoviny - TJ Hradiště 1:1 (1:0), 21. Koblasa - 69. Řezáč

FK Protivín B - FC Chyšky 2:3 (1:1), 15. Moravec, 69. Janeš - 23. a 75. J. Málek, 85. Lívanec

Sokol Sepekov - SK Včelná 8:0 (5:0), 33. 50. a 74. Kosík, 40. a 44. Kuchař, 2. Petr, 13. Tupý, 81. Mička

TJ Podolí II - SK SIKO Čimelice 1:2 (1:0), 36. Micka - 48. Káš, 58. Bednařík

FK Meteor Tábor B - FC ZVVZ Milevsko B 2:1 (1:1), 20. Sokol, 70. Pecka - 29. Jakeš

I. B třída, sk. D

SK Dobrá Voda - Tatran Lomnice n/Luž. 5:2 (4:1), 24., 30., 35. a 44. Serbin, 88. Novotný - 28. Prášek, 54. (pen.) Burda

SK Horní Žďár - Sokol Suchdol nad Luž. 1:4 (1:3), 52. Jan Beneda - 47. a 61. Kuchyňka, 6. Heřman, 90. Záruba

TJ Sokol Stráž nad Než. - Jiskra Nová Bystřice 1:0 (1:0), 32. Zvára, ČK: 1:0 (43. Podsclan)

TJ Jiskra Třeboň B - SK Ševětín 7:0 (5:0), 54. a 88. Pfeifer, 7. Kučera, 19. Rešl, 29. Andres, 36. Čábela, 44. Blažek

AC Buk - FK Slavonice 1:2 (0:2), 47. (pen.) Šenkýř - 17. a 21. T. Lukš

SK Nemanice - FK Studená 0:3 (0:2), 31. a 48. Ferdan, 40. Šára

Sokol Neplachov - FK Kardašova Řečice 1922 2:1 (1:1), 29. Houska, 53. Suchan - 37. Valek