I. třídy: K. Újezd a Netolice zůstávají bez bodu. Dvouciferná porážka Nemanic

pondělí, 25. září 2023, 12:01

Jihočeský kraj – Nováček Zlatá Koruna v týdnu nečekaně změnil trenéra a poprvé na domácím hřišti ztratil. Nevyužil řadu šancí a Vodňany srovnaly v předposlední minutě navrátilcem Jaromírem Plockem. Bernartice oslavily klubové devadesátiny bezgólovou remízou se Slavií ČB. Překvapila Nová Včelnice skalpem ambiciózního Meteoru Tábor. Zabral Chýnov pod novým koučem Josefem Holubem. V B třídě našla prvního přemožitele vedoucí Planá nad Lužnicí, rekordní příděl inkasovaly v Buku poslední Nemanice.

Nejhorší obranu v A třídě má nováček Borek. Z Vimperka si přivezl půltucet, polovinu mu ve druhé půli nastřílel Tomáš Koloušek. Šumavan zvítězil 6:3 a byla to jediná výhra domácích! Zlatou Korunu převzal v týdnu exkrumlovský trenér Václav Domin, který je zároveň předsedou OFS Český Krumlov. „Zlatka“ z řady šancí pojistku nepřidala a sama po kiksu v závěru inkasovala od Vodňan vyrovnávací gól. Prachatice zachraňovaly plichtu se Sousedovicemi v 86. minutě, Blatná získala první venkovní body v D. Dvořišti.

Ve skupině B naplno bodoval z vedoucího kvarteta jen vedoucí Sokol S. Ústí. Po čtyřech kolech se probudila loni třetí Jistebnice. Nad „Čtyrákem“ vedla v 19. minutě 3:0. Obdobně si vedlo Veselí s Lišovem. Mladou Vožici odstřelil hattrickem dačický Robin Štolba. Až na Bernartice všechny domácí celky braly tři body.

Lídr I. B třídy, skupiny A, Boršov nechal dva body v Ledenicích a poprvé v sezoně klopýtl. Krumlovská rezerva si nad Mladým vytvořila náskok již 3:1, ale hosté po standardkách zvrátili na 3:4. Domácí Daniel Poláček svým třetím gólem srovnal na 4:4. Za hosty se blýskl hattrickem Radek Kneys. V souboji dvou celků z chvostu Větřní ztratilo těsný náskok s Frymburkem v poslední minutě.

Ve skupině B béčka Prachatic a Strakonic hrála na vlastních hřištích shodně bez gólů. Suverénní Bavorov prodloužil vítěznou šňůru u nováčka Štěkně. Jen kanonýr Varyš si dával střeleckou pauzu. Trápící se Netolice stále nemají po pádu z A třídy ani bod. Další prohru jim připravil Dražejov v čele s třígólovým střelcem Michalem Mertlem. Střelské Hoštice jsou po několikátém těsném vítězství druhé. Třetí je zmiňovaný Dražejov.

Sepekov vsítil v oslabení dva góly domácím Ratibořským Horám, kde otáčel z 0:1 na 3:1. Béčko Milevska si poradilo s předposledním Protivínem a přenechalo mu chvost tabulky. Raketově se ujalo vedení Hradiště, ale body si odvezlo Podolí II. V 1. minutě skóroval i exmilevský Jakub Barda za Chyšky, které téměř 70 minut hrály o desíti bez vyloučeného Jiřího Bardy. Vedoucí Planá jen v závěru zmírnila dvěma góly první sezonní porážku. Do čela se tak vyhouply Božetice. Divoký začátek proběhl na Včelné. V 9. minutě byl stav s Větrovy 1:2.

N. Bystřice nahradila ztracený bod za kontumaci ve Studené v Ševětíně gólem Frühaufa osm minut do konce. Polepšil si Suchdol ziskem s Dobrou Vodou. Zbytečného zaváhání litují Neplachovští, kteří vedli v Lomnici již 3:0. Domácí Tatran zahodil v první půli penaltu, ale v závěru využil uspokojení soupeře a vyrovnal. První Horní Žďár remizoval ve Slavonicích, když po vyrovnání nevyužil půlhodinovou přesilovku, v níž dvakrát nastřelil tyč.

Víkendové výsledky oblastních tříd – 6. kolo

I. A třída, skupina A

TJ Spartak Kaplice -  SK Planá 0:0, ČK 1:0 (68. Říha)

Slavoj Hrdějovice - SK Čkyně 1:3 (0:1), 78. Kaisler - 8. a 82. L. Chalupa, 75. M. Chalupa

FK Tatran Prachatice - FC Znakon Sousedovice 2:2 (0:1), 64. Horák, 86. Cais - 12. Šourek, 82. Hrach

FK Dolní Dvořiště - TJ Blatná 0:2 (0:0), 75. Bulka, 89. Kůst, ČK 1:1 (29. Kubík - 77. Hlaváč)

SK Zlatá Koruna - FK Vodňany 1:1 (0:0), 57. Šebelka - 89. Plocek

Šumavan Vimperk - FK Borek 6:3 (2:1), 53., 80. a 90. Koloušek, 27. Rod, 41. Formánek, 72. Málek - 8. Houška, 76. Kříženecký, 85. Kocina, ČK 0:1 (77. Endlicher)

Sokol Kamenný Újezd - TJ Blaník Strunkovice 0:3 (0:1), 24. Žurek, 49. Páník, 51. Pravda

I. A třída, skupina B

Sokol Sezimovo Ústí - Lokomotiva Č. Budějovice 4:1 (1:0), 13. Škarda, 48. Doubek, 56. Neužil, 90. Hladík - 57. Hanetšleger

TJ Nová Včelnice - FK Meteor Tábor 3:2 (1:1), 58. a 68. Jaroš, 33. Tuček - 18. Lachout, 90. Dařena

Lokomotiva Veselí n/Luž. - SK Lišov 4:0 (3:0), 17. a 26. Dvořák, 24. Bursík, 79. Novotný

Sokol Bernartice - SK Slavia Č. Budějovice 0:0, ČK 0:1 (73. Rychlý)

1.FC Jistebnice - SK Čtyři Dvory 5:1 (3:0), 10. a 49. Kubec, 19. a 90. Horčička, 8. Stoszek - 74. Dubský

FK Dačice - Sokol Mladá Vožice 4:1 (1:1), 20., 69. a 90. Štolba, 75. Brtník - 33. T. Kukla (pen.)

FC Chýnov - TJ ZD Kovářov 4:0 (3:0), 20. a 41. M. Rabiňák, 38. a 77. Kavka

I. B třída, skupina A

FK Slavoj Č. Krumlov B - SK Mladé 4:4 (1:1), 49., 50. a 86. Poláček, 5. Trapl - 44., 53. a 59. Kneys, 78. König, ČK 0:1 (89. Šafrata)

SK Větřní - FC Šumava Frymburk 1:1 (0:0), 62. Bauer - 90. Malina

Malše Roudné B - Spartak Trhové Sviny B 5:1 (4:0), 23. a 30. Goretki, 25. a 89. Král, 35. Jusufi - 46. Korčák

Sokol Chvalšiny - Vltavan Loučovice 3:3 (1:2), 3. vlastní (Ardó), 71. Sluka, 87. Fuciman - 17. a 19. Peltán, 68. Vnuk

Sokol Olešnice - TJ Spartak Kaplice B 2:1 (0:1), 56. Horelica, 88. Lenk - 5. Ševčík

Slavoj Ledenice - FK Boršov n.Vltavou 1:1 (0:0), 81. Bicera - 59. Zedek, ČK 0:1 (81. Benedikt)

FK Tatran Prachatice B - Sokol Bělčice 0:0

Otavan Štěkeň - Sokol Bavorov 1:4 (0:2), 56. Kuneš - 25. Líkař, 41. Tomek, 69. Varyš, 70. Calta

FK Junior Strakonice B - FK Chelčice 0:0

I. B třída, skupina C

SK Ratibořské Hory - Sokol Sepekov 1:3 (1:1), 21. Růžička - 31. Tupý, 49. Komárek, 74. Kuchař, ČK 0:1 (42. Petr)

SK Včelná - SK Větrovy 3:3 (2:3), 35. a 62. (obě pen.) Kladenský, 9. Křiváček - 3. a 8. Klejna, 44. Weinzettel, ČK 0:1 (81. Polanský)

TJ Hradiště - TJ Podolí II 1:2 (1:1), 1. Dan - 27. Volf, 66. Veselý

TJ Božetice - SK SIKO Čimelice 4:2 (2:1), 26. Januš, 45. Stejskal, 55. Pávec, 68. Kofroň - 22. Hák, 76. Nosek, ČK 1:1 (29. Jakeš- 29. Kostohryz)

FC Chyšky - Sokol Planá nad Lužnicí 4:3 (2:1), 1. a 79. (pen.) Jakub Barda, 37. R. Málek, 82. Lívanec - 24. Turek, 86. Svoboda, 89. Roztočil, ČK 1:0 (23. Jiří Barda)

FC ZVVZ Milevsko B - FK Protivín B 3:1 (1:0), 49. a 62. Imbr, 39. Souček - 52. Moravec

FK Meteor Tábor B - Sokol Chotoviny 1:2 (1:0), 22. Sedláček - 65. Bondarev (pen.), 75. Pavlíček

I. B třída, skupina D

SK Ševětín - Jiskra Nová Bystřice 0:1 (0:0), 82. Frühauf

Sokol Suchdol nad Luž. - SK Dobrá Voda 2:1 (1:0), 35. Kuchyňka, 70. Koranda - 73. Serbin (pen.)

FK Kardašova Řečice 1922 - TJ Jiskra Třeboň B 5:1 (3:0), 6. a 41. Madar, 39. Slavik, 84. Šergl, 87. Kovář - 79. Rešl

Tatran Lomnice n/Luž. - Sokol Neplachov 3:3 (0:1), 52. Burda, 71. Prášek, 85. Pancíř - 3. a 50. Hindy, 48. Dušák

FK Slavonice - SK Horní Žďár 2:2 (2:1), 33. Balík, 35. Lukš - 16. Rybčák, 48. Voldán (pen.), ČK 1:0 (49. Nevrkla)

FK Studená - TJ Sokol Stráž nad Než. 3:1 (1:0), 39. Dvořák, 47. Dokutil, 81. Maška - 69. Mikulaštík

AC Buk - SK Nemanice 11:0 (5:0), 25., 36. a 60. Šenkýř, 7. a 59. Moravec, 30. Tejnor, 35. Kubín, 66. Waník, 76. Vondráček, 88. Bula, 89. Jasanský, ČK 0:1 (58. Nováček)

Napsal(a) Redakce | Foto Lukáš Hoďánek, Ladislav Beran, Miroslav Holer, Jan Škrle, Aneta Šanderová