Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Akademie Cup 2017 jde do finále

 
středa, 21. června 2017, 00:46

Turnaj, jenž probíhá v Tréninkovém centru SK Dynamo ČB na Složišti, pro výběry U15 Regionálních fotbalových akademií (RFA) a předních mládežnických celků Sparta, Slavia, Mladá Boleslav a Slovácko má před sebou poslední hrací den.

Dvanáct mužstev bylo rozděleno do dvou skupin po šesti. Skupina A je složena z AC Sparta Praha, RFA Pardubického kraje, RFA Olomouckého kraje, RFA Jihomoravského kraje, RFA Jihočeského kraje, FK Mladá Boleslav. Skupinu B tvoří SK Slavia Praha, RFA Kraje Vysočina, RFA Plzeňského kraje, RFA Moravskoslezského kraje, RFA Ústeckého kraje, 1. FC Slovácko.

Středeční finále je na pořadu od 14 hodin. Samotné výsledky nejsou až tak důležité. „Finále hrají pouze vítězové základních skupin a to především z důvodu zachování emoční vazby z vítězství, ale ostatní výsledky ve skupinách a konečné pořadí na turnaji Akademie Cup vůbec neevidujeme,“ vysvětlil portálu Jihočeský fotbal Tomáš Maruška.

Pozornost se klade především na týmové výkony.  „Zároveň nevyhlašujeme ani standardní ceny jako nejlepší hráč, střelec a brankář, ale každé utkání je nahráváno a hodnoceno trenéry všech týmů v těchto 5 sledovaných kritérií kvality hry. Ze všech hodnocení je pak sestaveno pořadí - tým s nejlepšími individuálními herními dovednostmi, s nejlepší herní odvahou, s nejlepší výstavbou hry od brankáře, s nejlepším chováním hráčů v osobních soubojích a s největší snahou o konstruktivní řešení obranných zákroků,“ uvedl Maruška, koordinátor Regionálních fotbalových akademií FAČR.

Výsledky Akademie Cupu

Třetí hrací den, středa 21. 6. 2017

9:00 RFA Jihočeského kraje - AC Sparta Praha, RFA Moravskoslezského kraje - RFA Kraje Vysočina

10:15 RFA Jihomoravského kraje - RFA Pardubického kraje, FK Ml. Boleslav - RFA Olomouckého kraje

11:30 SK Slavia Praha - RFA Ústeckého kraje, RFA Plzeňského kraje - 1. FC Slovácko

14:00 finále

15:30 vyhlášení a ukončení turnaje

Napsal(a) Redakce | Foto Ján Honza
 


 

Reklamní sdělení

Reklama