Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 22. kola KP

středa, 1. května 2024, 12:34

Jihočeský kraj – Ve 22. kole krajského přeboru vedoucí tři celky vyhrály bez inkasované branky. Hluboká a Roudné nastřílely dohromady třináct gólů, zato Olešník se protrápil k jednobrankové výhře nad Dražicemi. Střelecky se dařilo i Týnu, který dal Třeboni pět gólů. Nový kouč Třebětic Zdeněk Koutný se seznamoval s mužstvem a nakonec tým dovedl v nedobře vyvíjejícím se utkání s Trhovými Sviny ke šťastné remíze. Do klidnějších vod se posunul Osek, ten bral po nejlepším výkonu jara tři body v Jankově.

Výsledky 22. kola krajského přeboru

TJ Malše Roudné – SK Rudolfov 7:0 (4:0)

Góly: 10., 37. a 71. Vávra, 8. Zíka, 17. Vařil, 68. Kadlec, 81. Vlk. Rozhodčí: Frček - Brych, Ovčáček. Bez karet. Diváků: 140.

Roudné: Hřebejk – Zíka (68. Malý), P. Cepák ml., M. Zach (59. D. Cepák), Vogl – Wohlgemuth (68. Goretki), Míka, Vařil, Vávra (72. Michálek) – Vlk, Kadlec. Trenér P. Cepák st.

Rudolfov: Keřka - Dvořák, Novotný, Tyrpák - Peiger, Pouzar, Boček, Vejvar (77. Toman), Prokeš – Sládek (64. Havel), Tlamsa (46. V. Zach). Trenér Šindelář

Nejlepší hráči: celý tým, Vávra - nikdo.

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si tlak, který jsme korunovali krásným gólem Dana Zíky, jenž to trefil krásně z dvaceti metrů. Druhý gól přidal Vávra, ten skóroval celkem třikrát. Hosté byli zaskočeni a my jsme předali do přestávky ještě další dva góly. Rudolfov toho měl dost a v poločase bylo prakticky rozhodnuto. Hráče jsem v kabině nabádal, aby hráli pořád stejně, naše hra už ale nebyla taková jako v první půli. Asi patnáct minut jsme se rozkoukávali, ale nakonec jsme dali ještě další tři góly. Od začátku jsme byli lepším týmem a naše výhra byla zasloužená.“

Jan Šindelář (trenér Rudolfova): „Věděli jsme, že zápas v Roudném bude úplně o něčem jiném než ten poslední s Jankovem. To se také beze zbytku potvrdilo. Nechtěli jsme brzo inkasovat branku, bohužel jsme ale po špatně vyřešených situacích záhy prohrávali 3:0. My jsme měli v první půli spíše náznaky šancí, jednu z nich například Sládek. Poločas jsme prohráli 4:0. Ve druhém jsme chtěli nedostat další branky, to se prvních asi dvacet minut dařilo, ale pak jsme opět po zbytečných chybách inkasovali další tři góly. Jediné pozitivum, které vnímám z tohoto zápasu, je zapojení dorostenců, kteří si ve druhé půli nevedli proti těžkému soupeři špatně. Obzvlášť Vojta Zach byl svým výkonem vidět. Roudné má velmi dobrý manšaft a zaslouženě vyhrálo.“

FC AL-KO Semice – TJ Hluboká n/Vlt. 0:6 (0:4)

Góly: 20. a 71. Kössl, 25. a 89. Tauber, 28. a 33. Škoda. Rozhodčí: Boček - Šťastný, Petričák. Bez karet. Diváků: 60.

Semice: Dvořáček – P. Valach, Listopad, Sádlo, Hrdlička - Buchtele, J. Keclík, Blažek, Micka (46. Šindelář) - Keclík, Hrala (78. M. Valach). Trenér Nousek.

Hluboká: Pavelec - Krejčí (37. Sypal), M. Otepka, Antoš, Kössl (72. Pilný) – Škoda (63. Dědina), Rubick, Pecka (72. Dohnal), Tauber, Hrachovec – Píša (46. Křiváček ml.). Trenér R. Otepka.

Nejlepší hráči: nikdo - celý tým.

Marcel Nousek (trenér Semic): „Není moc co hodnotit. Hluboká přijela a ukázala, že je právem na čele tabulky. Mezi 20. až 35. minutou jsme dostali čtyři branky a bylo vymalováno. Nezbývá než Hluboké poblahopřát a my se z toho musíme oklepat a připravit na další zápas.“

Petr Kadlec (asistent trenéra Hluboké): „Průběh utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Herní převahu se nám podařilo vyjádřit i střelecky a zároveň jsme směrem dozadu udrželi čisté konto. Celkově se ale hrálo spíš podprůměrné utkání, když jsme několik dalších situací měli řešit kvalitněji.“

FK Protivín – FC ZVVZ Milevsko 2:2 (1:2)

Góly: 38. vlastní (Kortan), 67. Říha - 17. Souček, 43. Bártík. Rozhodčí: Krčín - Leiš, Smola. ŽK: 1:2 (Zeman - Volf, Süsmelich). Diváků: 170.

Protivín: Váverka - Zach, J. Vorel, Abatawa Leroy, Nedvěd (75. J. Pícha) - Zeman, Daniel Bečvář (30. Petr), David Bečvář, Stropnický (81. Štěpka) – Martin Říha, Hrachovec. Trenér Miroslav Říha.

Milevsko: Neužil – Pich, Volf, Marvan (74. Süsmelich), Kotrba – Hušek, Bártík – Přibyl, Souček, Kortan – J. Hadáček (67. Baštýř). Trenér Smrčina.

Nejlepší hráči: Váverka, Martin Říha - Kotrba, Bártík, Souček, Hušek.

Miroslav Říha (trenér Protivína): „První poločas se nám nechtělo moc běhat a hosté z Milevska byli jasně lepší. Hlavně díky Váverkovi v brance jsme šli do kabin pouze s jednogólovou ztrátou. Druhá půle již byla vyrovnanější, hosté opět mohli navýšit vedení, ale nám se podařilo vyrovnat. V poslední čtvrthodince jsme mohli strhnout vedení na naší stranu po několika nebezpečných situacích , ale to by bylo vůči soupeři příliš kruté. Vice než bod jsme si dneska nezasloužili.“

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „První poločas jsme jasně měli hru pod kontrolou, ale opět se opakuje to co ve většině zápasů. Na jeden gól potřebujeme několik šancí a my naopak inkasujeme ze všeho. Myslím, že jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali, měli dobrý pohyb a dařilo se nám dostávat do šancí. Místo toho, abychom po gólu na 1:0 přidali další, tak jsme z prvního náznaku šance nechali Protivín vyrovnat. Přesto jsme se z toho ještě vzchopili a do poločasu se stačili vrátit do vedení. Gólem na 2:2 jsme ale Protivín posadili na koně a hra se víc vyrovnala.  Pro nás se opakuje pořád stejný scénář. Šance neproměňujeme a sami ze všeho inkasujeme. Už ani nevím, kolikátý zápas po sobě je to stejné. Nakonec je z toho tedy remíza, která rozhodně mrzí víc nás.“

FK Olympie Týn n/Vlt. – TJ Jiskra Třeboň 5:2 (2:0)

Góly: 44., 65. a 75. Dobal, 24. Štos, 60. Vaníček - 49. Průcha, 87. (pen.) Matoušek. Rozhodčí: Pravda - Kaštánek, Němec. ŽK: 0:3 (Průcha 2, Hromádka). ČK: 0:1 (52. Průcha). Diváků: 250.

Týn: Kubík – Mravec (82. F. Hudeček), Brom, Maxa, Meidl – Gutwitrh, Procházka (59. Houska), Dobal, J. Hudeček – Vaníček (79. Stoklasa), Štos (70. Mezera). Trenér Hřib.

Třeboň: Flaška - Širhal (79. Valíček), Pánek, Zavadil, Vrána - Bicenc ml. (71. Pitelka), Andres, Matoušek, Radosta - Vranovský (57. Hromádka), Průcha. Trenér Bicenc dt.

Nejlepší hráči: Procházka, Vaníček, Štos, celý tým – nehlášeni

Roman Hřib (trenér Týna): „S Třeboní jsme očekávali náročný a těžký zápas, ale i hezký fotbal. Vstoupili jsme dobře do zápasu, hráli jsme vlastně fotbal stejný jako s každým soupeřem, měli jsme šance a tentokrát i větší efektivitu. V poločase jsme vedli 2:0. Na začátku druhé půle jsme měli také dvě zakončení, ale bez navýšení skóre. Naopak potom měla Třeboň pasáž, ve které nás dostala pod tlak a snížila na 2:1. Tlak pokračoval a zlom zápasu nastal po centru do našeho vápna a souboji Průchy s Bromem. Sudí nechal pokračovat ve hře, Průcha to ale viděl jinak a dostal za protesty druhou žlutou kartu. Pak v přečíslení jsme postupně navyšovali skóre a zápas dovedli do vítězství.“

Karel Bicenc (trenér Jiskry Třeboň): „Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný. Bohužel jsme udělali v obraně chyby a darovali soupeři dva góly, ani útočícím hráčům se nedařilo proměnit šance. Do druhého poločasu jsme přeskládali sestavu a vrhli síly do útočení. Dali jsme rychlý gól a měli jsme další šance na vyrovnání. V 52. minutě obdržel Průcha druhou žlutou a šli jsme do deseti. V oslabení jsme chybovali v obraně a soupeř toho využil. Zápas s Týnem nám nevyšel. Věřím, že se z chyb poučíme a v příštím zápase to odčiníme.“

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Sokol Třebětice 3:3 (2:2)

Góly: 3. a 53. L. Gažák, 11. Macák - 30. Tříletý, 41. P. Švarc, 77. Trávníček. Rozhodčí: Nedvěd - Vican, Novotný. ŽK: 1:7 (Macák - Habr, R. Nehyba, Novák, Trávníček, F. Nehyba, Kelbler, Cech). ČK: 0:1 (87. Cech). Diváků: 170.

T. Sviny: K. Brůha – Tůma (52. Zítek), O. Hruška, Šafránek, Kodras - Pavel, D. Brůha, Horelica, Tomek – L. Gažák, Macák. Trenér Písko.

Třebětice: Pokorný - Novák, Trávníček, F. Nehyba, Tříletý (86. Vrba) – Habr – Solař (76. P. Bastl), R. Nehyba, Havlík, P. Švarc – D. Kelbler (83. Cech). Trenér Koutný.

Nejlepší hráči: L. Gažák, Macák – R. Nehyba.

Martin Písko (trenér T. Svinů): „Začátek zápasu nám vyšel podle představ. Hned ve třetí minutě po standardní situaci jsme vedli 1:0 gólem Gažáka. V 11. minutě po krásné akci Gažáka a Brůhy zakončoval Macák a bylo to 2:0. A  to bychom nebyli my, abychom neposadili soupeře na koně, když po hrubé chybě v obraně hosté snížili na 2:1. Třebětice pak hrozily standardními situacemi a do poločasu stačily ještě vyrovnat. Druhý  poločas jsme začali stejně jako první a hned v 53. minutě jsme se dostali díky Gažákovi zase do vedení. Hosté pak měli sérii standardních situací a z jedné z nich stačili vyrovnat. Tak se zrodila spravedlivá remíza.“

Zdeněk Koutný (trenér Třebětic): „Začátek byl z naší strany hrozný. Řekli jsme si, že budeme hrát zezadu a nebudeme bláznit, ale v 11. minutě jsme prohrávali 2:0. Jelikož jsem z Vysočiny a neznám zdejší týmy, obával jsem se, že nám bude dělat problém větší hřiště. Velké hřiště ale nakonec problém nebyl, byli jsme silní na balónu, ale soupeř byl na začátku zalezlý víc vzadu a potrestal nás. Domácí mohli ještě zvýšit na 3:0, když jsme míč vykopávali z prázdné brány. Přežili jsme kritický moment a pak jsme ještě do přestávky i se štěstím dokázali vyrovnat na 2:2. Kluky jsem uklidňoval, že naše příležitost zase přijde a stejně jsme nastupovali i do druhého poločasu. Spartak dal ale brzy po půli gól na 3:2. Přestože jsme byli dobří na míči, do šestnáctky soupeře jsme se nedostávali. Pomohlo nám zase štěstí a po odraženém balónu jsme vyrovnali na 3:3. Po tom hrozném začátku jsme uhráli šťastný bod.“

FK Olešník – TJ Dražice 1:0 (0:0)

Gól: 88. Martinec. Rozhodčí: Kříž - Kollmann, Votava. ŽK: 3:3 (Szó, Řepa, Heller - M. Stuchlík, Vačlena, Hořejší. Diváků: 100.

Olešník: Tomášek - Turek, Nohava, Kalášek, Tlapa – Pavlík (58. Heller), Řepa, Szó, Miklík (58. Vrážek) - Toth, Martinec. Trenér Chlumecký.

Dražice: Počinek - Sváček, Hornát, Bareš - Studenovský, Vačlena (74. Hořejší), J. Štecher, Turek, J. Stuchlík - M. Stuchlík, Běhoun (58. Horka). Trenér Veselý.

Nejlepší hráči: nehlášeni – Počinek, M. Stuchlík

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Máme tři body, ale... S respektem k soupeři, máme nejspíše nějaký syndrom Dražice, poněvadž oba zápasy v sezóně s nimi byly od nás strašidelný. Bez pohybu, bez nasazení, s minimem šancí a zakončení. Tímto způsobem se prezentovat nechceme a je třeba to odčinit hned v dalších zápasech. Věřím manšaftu, že tomu tak bude.“

Miloš Veselý (trenér Dražic): „Na hřišti vysoce favorizovaného soupeře jsme podali zodpovědný a obětavý výkon. Samozřejmě, hráči Olešníku na tom byli lépe jak po pohybové tak technické stránce. V průběhu celého utkání si domácí vytvořili několik brankových příležitostí, které však nedokázali proměnit. Některé pochytal brankář Počinek, některé zablokovali naši hráči a některé domácí trestuhodně neproměnili. Zcela reálně jsme mohli nakonec získat i nějaké ty body. Bohužel jsme v závěru utkání při jednom z rychlých protiútoků nastřelili pouze tyč domácí branky. Následně v samotném závěru jsme dostali velmi lacinou až kuriózní branku. Nezbývá než kluky pochválit za předvedený výkon a důkladně se připravit na dalšího favorizovaného soupeře.“

SK Jankov – TJ Osek 0:3 (0:3)

Góly: 28. a 42. Hoch, 36. J. Říský. Rozhodčí: Šťastný - Barva, Kollmann. ŽK: 3:1 (Jirkovský, Bohoněk, Lovička - Carda). ČK: 1:0 (90.+2 Bürger). Diváků: 188.

Jankov: Skála – Beníšek, Honner, Jirkovský, Lovička – Bürger (78. Sklář), Bohoněk, Kočí (87. Hütter), Borovka (65. Vokurka) – Kočer (46. Tejko), Točík. Trenér Kročák.

Osek: Pokorný - Balogh, Carda, Němeček, Kuneš – Brabec (55. Zhyhora), Hoch, Martin Čapek (70. Florián), Matěj Čapek (82. Benedikt) – D. Říský (75. Vachulka), J. Říský. Trenér Dejmal.

Nejlepší hráči: Bohoněk - Hoch, Matěj Čapek, Balogh, J. Říský, celý tým.

Martin Kročák (trenér Jankova): „Začátek zápasu se nám povedl a vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí, když po jedné z nich hostující hráč vykopával míč z brankové čáry. Po slušných osmadvaceti minutách přišla obrovská chyba Honnera, který se snažil udělat kličku v pokutovém území. Tu ale přečetl hostující Hoch a z pozice ležícího hráče překonal Skálu. Opět jsme po slibném začátku museli dotahovat jednobrankové manko, které navýšili hosté po naší další chybě, kdy jsme po faulu na polovině hřiště nezachytili náběh hostujícího Říského, jenž ze strany přeloboval Skálu a z nadějně rozehraného zápasu byl stav 0:2. Do konce poločasu přidal Hoch třetí branku a do kabin se šlo za stavu 0:3. Po přestávce došlo k nedorozumění hostujícího obránce s brankářem, kdy balón z jeho hlavy skončil na tyči. Po následném rohovém kopu z prostoru penalty trestuhodně Honner přestřelil branku. Po další šanci, kdy šel Tejko sám na brankáře Pokorného a opět selhal, se po zbytek zápasu již skóre nezměnilo a hosté díky našim takřka vlastním gólům zvítězili 0:3.“

Jindřich Dejmal (trenér Oseku): „V tomto utkání jsme chtěli získat body, abychom se nemuseli strachovat, že se dostaneme do blízkosti ohrožených mužstev. V následujících utkáních se totiž utkáme se silnými týmy Roudného a Třeboně. Mezi tato mužstva musíme počítat i Protivín, který když má svůj den, je schopný vyhrát s kýmkoliv. Mám proto velkou radost, že naši hráči dokázali vyhrát potřetí v řadě. Těchto devět bodů nás posunulo do bezpečných vod v tabulce. Doufám, že našim hráčům stouplo sebevědomí věřit ve vlastní síly, a že nějaké body ještě získáme.“

FK Junior Strakonice – SK Mirovice 2:2 (2:0)

Góly: 40. (pen.) Krejčí, 45. Váchal – 51. Císař, 63. (pen.) R. Převrátil. Rozhodčí: Hrušková - Pravda, Smola. ŽK: 5:5 (Váchal, Bílý, Kubeš, Lízal, Smola – J. Viták 2, Císař, J. Převrátil, Král). ČK: 0:1 (71. J. Viták). Diváků: 182.

Strakonice: Lízal - Kubeš, Fajtl, Legdan, Smola - Zahrádka,  Pomej – Máška (72. Zvonek), Váchal, Bílý – Krejčí. Trenér Šroub.

Mirovice: Vlas – M. Viták, Kocourek, Mařík, J. Viták - Dolejš, Husar, R. Převrátil, Císař, J. Převrátil (70. Král) – M. Štochl. Trenér Čadek.

Nejlepší hráči: Bílý, Váchal – Dolejš.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „V domácím prostředí jsme přivítali Mirovice a byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme plnili taktické pokyny skvěle. Věděli jsme o slabinách hostů, že mají pomalejší kraje, a podařilo se nám jít těsně před poločasem do vedení 2:0. Hosté hrozili z jejich silných standardních situací. Do druhého poločasu jsme šli s cílem přidat třetí branku a tím zlomit odpor Mirovic. Bohužel, místo toho jsme jim umožnili našimi nesmyslnými chybami vyrovnat. První jim daroval doslova na zlatém podnosu brankář Lízal a při druhém gólu jsme faulovali ve vápně. Dvacet minut před koncem přišlo vyloučení hostujícího hráče a tam jsme měli dvě šance Krejčím strhnout výhru na naši stranu. To se ale nepodařilo. Hosté měli taky nějakou šanci, a tak se zrodila remíza. Pro nás má trošku horší příchuť, protože všichni cítíme, že jsme měli ke třem bodům blíže.“

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Chtěli jsme bod a máme ho. Mohli jsme mít všechny tři anebo taky žádný. Šance byly na obou stranách, diváka musel fotbal bavit. Za nás jsem rád, že jsme se vrátili po dvou domácích gólech do zápasu, toho si cením. Nakonec i v deseti jsme byli nebezpeční.  Pro nás je na takovém hřišti radost hrát a ukázali jsme, že fotbal umíme i na velkém hřišti.“