Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ohlasy, sestavy, fakta a nejlepší hráči v 6. kole krajského přeboru

 
středa, 14. září 2022, 11:27

Jihočeský kraj - Po 6. kole krajského přeboru došlo ke změně na čele tabulky. Fotbalisté Jindřichova Hradce převálcovali ve šlágru kola béčko Táborska 6:0, a protože Olešník prohrál v Milevsku, exdivizní tým od Vajgaru se dostal na první místo. Situace v první polovině tabulky je ale dál velice vyrovnaná a v dalším pokračování podzimu se tak máme na co těšit. Na posledních dvou místech tabulky už trochu začínají ztrácet týmy Dražic a Prachatic, které na první body stále čekají.

Výsledky 6. kola krajského přeboru:


FC AL-KO Semice – FK Olympie Týn n./Vlt. 2:4 (1:3)

Góly: 4. J. Keclík, 47. Hrala – 6. Dumbrovský, 10. Císařovský (vlastní), 34. Dobal, 64. Vařil. Rozhodčí: Cigánň – Vican, Boček. Delegát: Urban. ŽK: 2:1 (Zborník, Řezáč – Mezera). Diváků: 100.

Semice: Dvořáček - Pšenička, Sádlo (28. Řezáč), Listopad, Císařovský - Hrala, Zborník, J. Keclík, Blažek (84. Forman), Šourek (65. P. Keclík) – Veleman (46. Valach). Trenér Nousek.

Týn: Kubík - Vařil, Brom, Meidl, Šálený - Procházka, Stoklasa, Račák (85. Dvořák), Mezera - Dobal, Dumbrovský (90. Novák). Trenér Mareš

Nejlepší hráči: nikdo – Procházka, Stoklasa

Marcel Nousek (trenér Semic): „Zápas jsme rozehráli dobře a po pár minutách vedli 1:0. Bohužel jsme během pěti minut dostali dva slepené góly a nedokázali se koncentrovat. To se ještě zhoršilo po zranění stopera Sádla, který musel být po střetu s Pšeničkou odvezen sanitkou. Soupeř do poločasu přidal ještě gól na 1:3. Po půlce jsme chtěli rychle vstřelit kontaktní gól, a to se povedlo, jenže to bylo z naší strany vše. V 65. minutě dal Týn na 2:4 a my jsme se už na nic nezmohli.“

Václav Mareš (trenér Týna): „Věděli jsme, co nás v Semicích čeká, a proto jsme se na tento zápas dobře připravili. Nezačali jsme nejlépe a po ztrátě míče ve středu hřiště se domácím podařilo vstřelit první branku. Nám se ale vzápětí podařilo vyrovnat Dominikem Dumbrovským, a to bylo důležité pro další vývoj utkání. V desáté minutě jsme otočili zápas Lukášem Stoklasou. Myslím si, že jsme tímto gólem převzali iniciativu nad zápasem. Po akci Lukáše Stoklasy jsme přidali Vladimírem Dobalem třetí branku. Kdybychom ve 45. minutě dali čtvrtý gól, mohlo být o zápase rozhodnuto dříve, ale Jan Mezera minul odkrytou branku. Druhý poločas jsme si opět zkomplikovali a domácím se po jedné z mála akcí podařilo vstřelit branku. Jsem rád, že nás tato branka nepoložila a přečkali jsme menší domácí tlak. V 64. minutě jsme po rohovém kopu navýšili skóre, když se hlavou trefil Pavel Vařil. Od té doby jsme měli míč ve svém držení a dovedli jsme tak zápas do vítězného konce.“


FK Protivín – TJ Dražice 3:0 (2:0)

Góly: 33. Petr, 45. Z. Vorel, 87. Hrachovec. Rozhodčí: Dunovský - Jevčák, Smola. Delegát: Matyš. ŽK: 1:4 (Hrachovec – Turek, Mareš, L. Stuchlík, M. Stuchlík). Diváků: 85.

Protivín: Váverka -  Dan (82. Vojta), Z. Vorel, Kulík, Vojík (59. Zach) – Martin Říha, D. Bečvář (71. Urban),  Buko Leroy, Nedvěd (77. Štěpka) - Petr (63. Hrachovec), J. Vorel. Trenér Miroslav Říha.

Dražice: Počinek - Veselý, D. Štecher, Turek, Pražma - Vačlena, L. Stuchlík, M. Stuchlík, Mareš (74. Tůma), J. Stuchlík – Běhoun (77. Horka). Trenér Hořejší

Nejlepší hráči: Váverka – Počinek, Veselý

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Na těžkém terénu jsme hostili nepříjemného soupeře z Dražic. Nám v podstatě celé utkání vázla kombinace a součinnost jednotlivých řad. Hosté potvrdili, že hrají silový a důrazný fotbal, který nám nevoněl. První gól jsme dali po rychlém protiútoku dvojice Jaromír Vorel a Adam Petr, druhý z trestného kopu do kabin Zbyňkem Vorlem a třetí v poslední minutě Patrikem Hrachovcem. Celkově jsem rád za tři body a nulu vzadu, samozřejmě bych si dokázal představit lepší výkon, ale takový je už fotbal.“

Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): „V Protivíně jsme začali velice aktivně, podobně jako v posledním domácím zápase, ale finální fáze nám chyběla. Od patnácté minuty domácí vyrovnali hru a hned dokázali potrestat naše jediné zaváhání v obraně. Bohužel v závěru poločasu z vymyšleného trestného kopu přidali domácí druhý gól do šatny. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale směrem dopředu se nám nedaří. A když už byl nějaký náznak na změnu stavu, tak měl tyto situace, jako po celý zápas, náležitě pod kontrolou pan rozhodčí.V závěru zápasu jsme po faulu na našeho gólmana dostali třetí gól a bylo hotovo.“


TJ Spartak Trhové Sviny – TJ Jiskra Třeboň 2:0 (0:0)

Góly: 64. Gažák, 84. Kolář. Rozhodčí: Albert – Pečenka, Jarolím. ŽK: 1:2 (Šafránek – Kubata, Průcha). ČK: 0:1 (82. Kubata). Diváků: 150.

T. Sviny: K. Brůha – D. Brůha, Chromčák (55. Pavel), Valut, D. Kodras - Hruška, Šafránek (88. Popovič), Novák (85. M. Kodras), Kolář – Kurali (70. Borek), Gažák. Trenér Písko

Třeboň: Kopecký - Rezek, Bartoš, Tůma, Bartl - Kubata, Ježek (67. Týnavský), Matoušek, Radosta (87. Pitelka) - Hromádka, Průcha (85. Candra). Trenér Bicenc

Nejlepší hráči: Kolář, D. Brůha – Tůma

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „Zápas se odehrál ve vysokém tempu. První poločas se nám moc nedařilo podržet balón a tak měl soupeř v poli navrch. Neměl však šance na to, aby mohl tuto převahu využít. My jsme pár šancí v první půli měli, ale bez výsledku. V kabině o poločase jsme si řekli, že se musíme vrátit k naší hře, to jsme částečně splnili a dvěma góly Gažáka a Koláře jsme rozhodli zápas.“

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Zápas proti Trhovým Svinům nám nevyšel. V prvním poločase jsme si vytvořili několik dobrých šancí, ale vstřelit branku se nám nepodařilo. Soupeř měl dobře organizovanou obranu a hrozil z brejků. V druhém poločase jsme nezačali dobře a soupeř nás během prvních minut zatlačil. Z tlaku jsme se dostali a začali hrát zase svoji hru, ale paradoxně jsme v 64. minutě dostali gól. Změnili jsme rozestavění a hodně jsme to ve snaze o vyrovnání otevřeli. Vyrovnání měl na kopačce Martin Průcha, který se po prodloužení Pavlem Tůmou dostal přímo před samotného brankáře, avšak střílel nad branku. V 82. min dostal druhou žlutou Kubata a šel do sprch. O dvě minuty později jsme dostali druhý gól a bylo hotovo. Sráží nás nekvalita střelby a finální přihrávky do zhuštěné obrany.“


SK Jankov - SK Rudolfov 0:2 (0:2)

Góly: 13. Tyrpák, 24. Sládek. Rozhodčí: Němec - Lepič, Mráz. ŽK: 1:1 (Kupka - Sládek). Diváci: 118.

Jankov: Skála – Fajtl, Kollár, Kupka, Kroneisl – Kočer (30. Borovka), Hanzlík (46. Tůma), Voráček, Řehoř (66. Beránek) – Bürger, Hüttner. Trenér Kadlec

Rudolfov: Keřka – Tyrpák, Novotný, Hajný, Prokeš – Sládek, Říha, Hric, Pouzar (55. Boček), Peiger – Tlamsa. Trenér Nárovec

Nejlepší hráči: nehlášen – celý tým

Václav Maxa (asistent trenéra Jankova): „Postavili jsme to nejlepší, co máme k dispozici. Trochu jsme změnili posty některých hráčů i rozestavení. Jestli to byl dobrý krok je otázka, každopádně na hřišti nám to nefungovalo. Hráli jsme na dva útočníky, ale ti se vůbec nedostali do hry. Hráli jsme špatně takticky, bránili jsme pasivně a hodně nechávali hrát Pouzara. Rudolfov se dostal do zaslouženého vedení, a přestože zhruba po půl hodině se naše hra zlepšila, na body to nestačilo. Musíme dále makat a táhnout za jeden provaz. Všichni hráči si musí sáhnout do svědomí a uvědomit si, že to, co předvádí na hřišti, jaký mají přístup k tréninku i k celému klubu, je pouze jejich vizitka.

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „První poločas měl z naší strany velkou kvalitu. Měli jsme výborný pohyb, byli jsme neustále aktivní, dobře jsme kombinovali a díky tomu jsme se dostali do dvougólového vedení. Jankov si vytvořil asi dvě možnosti až v závěru poločasu, kdy v jedné z nich nastřelil břevno, ale to bylo vše. Náš výkon ve druhém poločase bohužel velmi výrazně ovlivnilo vynucené střídání Radima Pouzara, který po srážce s domácím obráncem musel s tržnou ranou a s podezřením na otřes mozku odjet do nemocnice. Jankov převzal iniciativu, měl územní převahu a dostal nás pod tlak, ale do žádné vyložené šance jsme ho nepustili. Kluci v čele s brankářem Keřkou to poctivě odbránili a navíc v poslední čtvrthodině, kdy už soupeř úplně otevřel hru, jsme mohli svůj náskok ještě zvýšit. Několik nadějných protiútoků jsme však nedokázali dotáhnout do konce. Naše vítězství proto hodnotím jako zasloužené a všem hráčům patří pochvala za poctivý výkon.“


FK Junior Strakonice – FK Tatran Prachatice 3:2 (0:1)

Góly: 63. (pen.) a 84. Krejčí, 52. Rozhoň – 14. Fischer, 90. Jakub Rauscher. Rozhodčí: Nedvěd – Kollmann, Herzog. ŽK: 3:6 (Děd, Bílý, Rybák – Trnka, T. Pravda, J. Pravda, Jak. Rauscher, Luňáček, Škopek). ČK: 0:2 (15. Kasík, 92. Trnka). Diváků: 100.

Strakonice: Lízal  – Prajzler, Rozhoň, Rybák, Zahrádka – Děd (28. Tipanic), Boukalík - Máška, Míčka (46. Hozman), Bílý (87. Šimák) – Krejčí. Trenér Čakrt

Prachatice: Trnka - Jaroslav Rauscher, J. Pravda, Luňáček, Kovář – Škopek (74. Linhart), Kasík, T. Pravda, Fürbach (79. Wagner), Jakub Rauscher - Fischer. Trenér Raušer

Nejlepší hráči: Bílý – nehlášeni

Jiří Cibulka (vedoucí týmu Strakonic): „Začali jsme slušně, když jsme vybojovali rohový kop, ze kterého Rozhoň hlavičkoval v 8. minutě těsně nad. Pak přišla ve 13. minutě první šance hostí, kterou Fischer zakončil přesně a dostal hosty do vedení 0:1. V 15. minutě po zbytečném faulu na Mášku bez balonu na polovině hřiště, když měli hosté míč na svých kopačkách, se Kasík poroučel do šaten a od této chvíle byli hosté silně podráždění. To také bylo vidět v obdržených žlutých kartách včetně další červené. Hra byla rozháraná z obou stran a žádné gólové šance do poločasu nebyly k vidění. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Ve 46. minutě Tipanic předložil balon na zadní tyč Máškovi a ten ho poslal do boční sítě. V 52. minutě jsme se dočkali vyrovnání, když Rozhoň přehodil z vápna brankáře. V 55. minutě si mohli vzít vedení hosté na svou stranu, ale Lízal Fischerovi šanci zmařil. V 62. minutě Krejčí z první prodloužil balon na rozběhnutého Bílého, který běžel sám na brankáře, ten ho ve vápně fauloval a Krejčí nařízenou penaltu bezpečně proměnil 2:1. V 85. minutě Rozhoň poslal dlouhý balon za obranu, kde si ho převzal opět Bílý, vnikl do vápna a tam ho předložil Krejčímu, který neměl problém dopravit ho do sítě - 3:1. Ovšem v 90. minutě vyrobili domácí v obraně obrovskou chybu, kterou potrestal Jakub Rauscher a snížil na rozdíl jednoho gólu na 3:2. V nastaveném čase fauloval brankář Trnka Šimáka a po druhé žluté byl také poslán do šatny.“

Josef Raušer (trenér Prachatic): „Zápas jsme prohráli, ač si myslím, že rozhodujícím faktorem nebyl náš vlastní výkon.“


TJ Osek – TJ Hluboká nad Vltavou 1:1 (0:1)

Góly: 79. Matěj Čapek – 11. Škoda. Rozhodčí: Vican – Boček, Cigáň. ŽK: 2:1 (Šrámek, Matěj Čapek – Hájek). Diváků: 85.

Osek: Vojta - Krejčí, Carda, Kubiš, Martin Čapek - Hosnedl (82. Godek), Šrámek,  Němeček, Sigmund - Brabec (66. Kinkor), J. Říský (57. Matěj Čapek). Trenér: Karel Hoch.

Hluboká: Konečný – Krejčí (67. Kössl), Otepka, Antoš, Rottenborn - Hrachovec, Škoda, Funda, Kolafa (40. Rubick) - Šestauber, Hájek (74. Kadlec). Trenér: Táborský 

Nejlepší hráči: Vojta, Carda, celý tým – nehlášen.

Karel Hoch (trenér Oseku): „Hluboká se u nás představila jako kvalitní tým s dobrou mezihrou a rychlým přechodem do útoku. My jsme po minulé blamáži v Týně udělali několik změn v sestavě, a než si na ně naší hráči zvykli, dostali jsme v 11. minutě gól po nepozornosti a špatném pozičním postavení. Ve zbytku první půle hráli hosté více na míči, ale my jsme hrozili rychlými protiútoky, ze kterých jsme se dostali do několika slibných šancí. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou něco s výsledkem udělat. Naši hráči bojovali, postupně jsme hosty zatlačili na jejich polovinu a byli daleko nebezpečnější před jejich brankou. Odměna za snahu přišla v 79. minutě, kdy se po dlouhém autu Martina Čapka a následném závaru prosadil Matěj Čapek, který prostřelil hostujícího gólmana. Posledních deset minut bylo hektických, oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu. Oba gólmani vyřešili několik ošemetných situací. V poslední minutě jsme měli i štěstí, když nebezpečná střela hostů minula naši branku jen o pár centimetrů. Myslím si, že remíza je nakonec zaslouženou odměnou pro oba týmy a odpovídá dění na hřišti. Chci pochválit celý náš tým, který i přes absenci důležitých hráčů bojoval až do konce zápasu a dokázal urvat pro nás velmi dobrý mistrovský bod.“

Ladislav Táborský (trenér Hluboké): „Věděli jsme, že domácí nakopávají dlouhé centry do vápna, kam chodí na jejich úzkém hřišti i míče z dlouhých autových vhazování. Byli jsme na to připraveni a první poločas jsme odehráli velice slušně. Dali jsme i gól a je škoda, že se nám nepodařilo vedení z dalších šancí navýšit. Také druhou půli jsme začali dobře, přičemž jsme asi dvě dobré příležitosti nevyužili. Přibližně po pětadvaceti minutách jsme se však nechali domácím týmem zatlačit a z první vážnější šance Oseku jsme dostali vyrovnávací gól. Ještě v posledních deseti minutách jsme měli šance na to, abychom vedení strhli na naši stranu. Šestauber šel sám na bránu, Rubickova střela lízla tyč, gól jsme ale bohužel nedali. Ale nedá se nic dělat, takové zápasy zkrátka jsou. Musíme se z toho poučit a jít dál.“


FK Jindřichův Hradec – FC Silon Táborsko B 6:0 (2:0)

Góly: 2. a 3. Toman, 73. a 86. Strejček, 68. Votava, 82. Trantýr (vlastní). Rozhodčí: Vican - Boček, Šťastný. Delegát: Lovětínský. ŽK: 3:2 (Rejthar, Waník, Fiža - Pajer, Ott). Diváků: 105.

J. Hradec: Cettl – Fical (28. Strejček), Völfel, Rejtar, Hauser – Janák (83. Ježek), Petr (59. Šmíd), Votava, Michnik, Waník – Toman (71. Fiža). Trenér Lukáč

Táborsko B: Chára - Kupka, Chotovinský, Pánek, Pajer – Činčura (71. Dufek), Kabeš (68. Koblasa), Neužil, Praveček – Trantýr (83. Dvořák), Ott (77. Jíra). Trenér Jelen.

Nejlepší hráči: Mischnik, Votava, Toman - Chára

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „Úvod nám vyšel náramně. Hosté se dostali do hry po asi dvaceti minutách díky sérii standardek, ze kterých byli velmi nebezpeční. Nás jako by to vyřadilo z tempa a až po přestávce jsme zase začali fungovat lépe.“

Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Do zápasu jsme vstoupili tragicky, když jsme inkasovali hned ve druhé a třetí minutě utkání góly od hráče, na kterého jsme naše obránce speciálně upozorňovali. Poté jsme se probrali a začali si vytvářet brankové příležitosti, bohužel nás vychytal domácí brankář a jednou nás zastavila tyč. Poločas mohl skončit klidně 3:3. Ve druhém poločase jsme otevřeli hru ve snaze se zápasem něco udělat, ale bohužel se nám to nepodařilo a zkušený soupeř nás trestal z brejků. Můžeme být rádi, že se skóre zastavilo na šestce, pomohl nám náš brankář. Doufám, že se z toho poučíme a pohlídáme si první poločasy.“


FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 3:1 (1:1)

Góly: 26. Přibyl, 69. Hadáček, 71. Petřík - 29. Toth. Rozhodčí: Albert - Votava, Jevčák. ŽK: 1:0 (Petřík). Diváků: 100.

Milevsko: Dvořák - Hejl, Vakoč, Kosobud, Málek - Souček, Přibyl (77. Sedláček), Petřík, Kortan (87. Pich) - Bártík (85. Kálal), Hadáček (90. Imbr). Trenér Strnad

Olešník: Tomášek - Rajzl, Vrážek, Nohava, Miklík - Toth, Szó (72. Rožboud), Lafata, Martinec – Vonášek (46. Beko), Hezoučký. Trenér Chlumecký

Nejlepší hráči: celý tým - nikdo

Miroslav Strnad (trenér Milevska): „Dneska jsme byli jasně lepší, myslím, že výsledek 3:1 je pro Olešník ještě milosrdný. Mohlo to být klidně 6:1 a nikdo by se tomu nedivil. Rozhodnuto mohlo být už po poločase, ale to je taková naše bolest, že šance neproměňujeme. Čekali jsme, že po přestávce na nás Olešník vlétne, ale my jsme náš výkon snad ještě zlepšili a nepustili ho vůbec do hry. Kluci to odmakali a po dlouhé době tady předvedli opravdu krásný výkon. Naštěstí jsme nakonec dali i nějaké góly.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „V Milevsku jsme nepředvedli vůbec nic a domácí vyhráli zaslouženě.“


 
 
Napsal(a) Redakce | Foto Jan Škrle
 


 

Reklamní sdělení

Reklama