Protivín rozhodl o výhře nad Čimelicemi již v prvním poločase

pondělí, 21. března 2022, 15:40

Protivín - Fotbalistům Protivína se jarní domácí premiéra povedla. V 17. kole si poradili s Čimelicemi, kterým nasázeli šest gólů.

Hned od začátku byli Protivínští aktivnější, vytvářeli si brankové šance, které dokázali i proměnit. Hlavně první poločas byl ze strany domácích velmi dobrý a tentokrát i produktivní.

Po dvou neproměněných šancích v úvodní desetiminutovce ta třetí už skončila gólem a do poločasu přidal Protivín ještě další tři branky.

Ve druhé půli se Protivínští snažili hru kontrolovat a nikam se nehnali. Čimelické pustili do hry, ale jen k vápnu, nikoliv do šancí. Útoky Protivína byly nebezpečnější a domácí dokázali ještě dvakrát skórovat. Nakonec z toho bylo vysoké vítězství.

Hosté se sice snažili, zejména v prvním poločase se občas dostali po levé straně zásluhou zkušených harcovníků Rambouse a Hegenbarta do náznaků nebezpečných situací, avšak domácí obrana v čele s Barbotkinem si vždy dokázala poradit. Ve druhé půli sice hráli hosté s míčem více, ale bez efektu.

Sled zajímavých situací:

3‘ po rychlém průniku a centru Hrachovce Zeman ve velké šanci nedokázal hlavou zakončit

8‘ po další akci Hrachovce Bečvář neprostřelil blok čimelické obrany

15‘ Rambousovu přihrávku před branku stačil před nabíhajícím útočníkem zachytit Barbotkin

17‘ Štěpka přihrával zprava Bečvářovi, jeho střelu stačil gólman nohou vykopnout, zasáhl však svého obránce, od toho se míč odrazil k Nedvědovi a ten míč uklidil do sítě - 1:0

21‘ po faulu hostí ve středu hřiště poslal Z. Vorel dlouhý míč do malého vápna, gólman jej před dotírajícím J.Vorlem vyboxoval. K vyraženému míči se jako první dostal Zeman, navedl si ho na střed branky a zavěsil – 2:0

27‘ po kolmici Hegenbarta se hostující útočník řítil sám na branku, stačil ho však na poslední chvíli zakřižovat Nedvěd

38‘ Bečvářův roh hlavičkoval J. Vorel do břevna, míč spadl před dobíhajícího Z. Vorla a ten jej uklidil pod břevno – 3:0

39‘ velmi dobrá kombinace po trase Zach, J. Vorel, Zeman byla ukončena hostujícím faulem na Zemana a penaltou. Tu J. Vorel s přehledem proměnil, i když brankář směr střely vystihl

46‘ další roh Bečváře prošel celým vápnem, střelu zavírajícího Hryneviche vykopl hostující brankář

50‘ hosté dobře zaútočili, jejich střelu však zkrotil nadvakrát Barbotkin

63‘ Říha velmi dobře presoval brankáře, odstavil ho od míče a přes obránce zakončil pod břevno – 5:0

69‘ hezká akce domácích z levé strany, centr J. Vorla Nedvěd hlavičkoval těsně vedle

90‘ po faulu na Nedvěda kopal trestňák Z. Vorel, otřel střelu o zeď, ta letěla na druhou stranu, než skákal brankář - 6:0

FK Protivín - SK SIKO Čimelice 6:0 (4:0)

Góly: 38. a 90. Zb. Vorel, 17. Nedvěd, 21. Zeman, 40. J. Vorel (pen.), 62. M. Říha. Rozhodčí: Šimek - Mach, Ondřej. Delegát: Němeček. ŽK: 2:4 (Štěpka, M. Říha – Š. Říha, Listopad, Rambous, Viták). Diváků: 123.