Kaplice v závěru smazala náskok Čtyřdvorských

pondělí, 26. února 2024, 15:24

Hluboká nad Vltavou – V dalším přípravném střetnutí se Kapličtí představili na hlubocké umělce, kde sehráli duel se Čtyřmi Dvory.

Hosté začali aktivněji. V šesté minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Šedivý, přízemní střela se mezi tři domácí tyče nevešla. S postupem času se do hry dostávali i hráči Čtyř Dvorů, ale i tak byla ve hře k vidění velmi mnoho nepřesností, a to od hráčů z obou týmů. Především díky tomu příliš gólových příležitostí k vidění nebylo.

Domácí zahrozili v pětadvacáté minutě. Po Čermákově centru z levé strany se od Dubského míč dostal k Hofmannovi, přízemní střela minula levou tyč. Více vzruchu přinesl až závěr prvního poločasu. Hosté měli výhodu přímého kopu, střela Jan Česáka skončila nad břevnem Žižkovi svatyně. Krátce na to centroval z levé strany Martin Pulec, na hlavičku Fučíka Žižka nedosáhl, zachránilo jej ale břevno, a po odraze od něj míč znovu dopadl na stejné místo. První poločas skončil tedy bez branek.

V úvodu druhého dějství podržel svůj tým novic mezi třemi čtyřdvorskými tyčemi Leoš Peroutka, když zpod břevna vytáhl po rohovém kopu Vaniše gólovou hlavičku Gondeka. O několik minut později vytáhl balón středem Jan Česák, zpoza šestnáctky se odhodlal ke střele, táhlá rána prolétla vedle levé tyče.

Po hodině hry pak pokoušel střelecké štěstí hostující Martin Pulec, technický pokus skončil nad brankou. Bezbrankový stav se změnil po dvaceti minutách hry ve druhém poločase a vedení se ujali domácí. Po autovém vhazování dostal na pravé straně dostatek prostoru k centru Dvořák a Tomáš Dubský umístěnou hlavičkou překonal brankáře Říhu – 1:0.

Hned v následující minutě hostující gólman svůj tým podržel, když dokázal na rohový kop vyškrábnout míč po tečované střele Valty. Na druhé straně mohl jednogólové manko smazat po centru Divokého hlavičkující Smolen, ale křížný pokus vzdálenější tyč těsně minul.

Dvacet minut před koncem měli hosté výhodu rohového kopu. První Divokého centr zadáci odvrátili, došlo k opakovanému centru, který Peroutka neudržel, zády k bráně zakončoval Ješina, branku Čtyř Dvorů minul. Gólman Peroutka si pak pohlídal netradiční zakončení Fučíka, míč mířící pod břevno dokázal vytáhnout na rohový kop.

Náskok domácích mohl z brejku navýšit Hofmann, který z levé strany pronikl až do vápna, v gólové pozici však nedokázal Říhu překonat. Přišel trest. Sedm minut před koncem hosté vyrovnali. Divoký průnikovou přihrávkou našel rozběhnutého Lukáše Fučíka, který přízemním zakončením překonal Peroutku – 1:1.

V 86. minutě si domácí gólman nadvakrát poradil s nepříjemnou střelou Nowaka. Na druhé straně jen boční síť rozvlnil svým střeleckým pokusem z levé strany Fürst. Poslední možnost měli Kapličtí. Po centru Divokého hlavičkoval mimo Vaniš. Přípravný duel dvou týmů hrajících oblastní I. A třídu skončilo nerozhodným výsledkem.

SK Čtyři Dvory – TJ Spartak Kaplice 1:1 (0:0)

Branky: 65. Dubský – 83. Fučík. Rozhodčí: Ovčáček – Ondra, Kotnauer. Bez karet. Diváků: 44.

Čt. Dvory: Žižka – Bukovský, Matušek, Jindrle, Vančura - Dvořák, Čermák, Valta, Fürst - Hofmann, Dubský, střídali: Trča, Roudnický, Peroutka, Karlíček. Trenér Wohlgemuth.

Kaplice: F. Říha – F. Šedivý, Čutka, Pál, Gondek - Daniel, Jan Česák, M. Pulec, Nowak - Fučík, Jak. Česák, střídali: Vaniš, Pastier, Ješina, Divoký, J. Smolen, Schneider. Trenér Ginzel.