I. třídy: Veselí obralo o body sezimovoústecký Sokol, druhá porážka Netolic

neděle, 27. srpna 2023, 13:49

Jihočeský kraj – Druhým kole pokračovaly oblastní I. třídy. Nováček I. A ze „Zlatky“ zvítězil i v Kaplici. Dobrý start prožívá Čkyně po druhé výhře doma s Blatnou. Ve skupině B vydřely Čtyři Dvory body nad Lišovem, českobudějovická Slavia zvrátila nepříznivý stav v Jistebnici. V gólovou přestřelku se zvrhlo střetnutí ve skupině B I. B třídy mezi domácím Dražejovem a Vl. Březím. Hosté po hodině drželi náskok 4:3, ale v závěru propadli a odjeli s porážkou 4:7.

Vodňany už bez trenéra Buchteleho nestačily v Prachaticích, kde se domácí Tatran rehabilitoval za porážku ve Zlaté Koruně. Ta uspěla i napodruhé, derby v Kaplici rozhodl jediný gólem Král (více zde). Čkyně našla recept na obranu Blatné až po přestávce, nováček ze Sousedovic podruhé remizoval.

Nevídaná gólová přetahovaná se odehrála v prvním dějství utkání D. Dvořiště s Vimperkem. Po čtvrt hodině vedli hosté 2:0, pak 3:1, ale na konci poločasu domácí snížili a během dvou minut dokonce otočili na 4:3! Málek ve druhé půli vyrovnal, ale v nastavení rozhodl krásnou střelou domácí Kouba – 5:4. První historické vítězství v I. A třídě slavil Borek. Po přestávce přehrál domácí K. Újezd, převahu vyjádřil půltuctem gólů.

Chýnov se neprosadil proti obraně budějovické „Lokotky“ a překvapivě ztratil doma všechny body. Čtyři Dvory v oslabení pokořily Lišov dalekonosnou ranou Čermáka. V sestavě Dačic naskočil kanonýr Štolba a za 12 minut dal v derby s N. Včelnicí dva góly. Slavia ČB během dvou minut zvrátila duel v Jistebnici, derby ve Veselí nad Lužnicí mělo překvapivého vítěze. Hosté si nepohlídali konec poločasu a začátek druhého a marně pak v dalších minutách zdolávali obranu Lokomotivy.

V I. B třídě, skupině A, překvapují béčka Č. Krumlova a T. Svinů. Tři celky čekají na první vstřelený gól v nové sezoně. Překvapivě i rezerva Roudného. Ve skupině B prohrály Netolice (s veterány Balouškem a Vláškem) s Volyní, která v desíti vstřelila tři góly. Roli favorita znovu naplnil posílený Bavorov v čele kanonýrem Jakubem Varyšem (přestoupil z Netolic), jenž podruhé vystřihl hattrick.

Souboj nováčků B třídy nabídla skupina C. Ratibořské Hory si poradily s béčkem Protivína. Po hodině hry rozhodčí neuznal domácím čtvrtou branku a Vocílka musel za protesty předčasně do sprch. Za vyučenou dostala Včelná. Nováček v domácí premiéře prohrával s Božeticemi ve 27. minutě už 0:3. Čestný úspěch Včelné zaznamenal Nicolas Rotbauer, bývalý brankář Dynama ČB, Benešova a posledně třetiligových Zbuzan, který teď nastupuje v poli.

Za Čimelice se v derby s béčkem Milevska blýskl hattrickem Nosek. Po delší době bodovaly z A třídy sestoupivší Nemanice. Se záložním týmem Třeboně uhrály bezgólovou remízu. Ve formě je Horní Žďár. K vítězství v Lomnici nakročil dvěma brankami v úvodní desetiminutovce.  Oddíl ze Stráže nad Nežárnou čekal na návrat do krajské soutěže dlouhých 18 let. V Neplachově platil nováčkovskou daň a prohrál 1:3.

Víkendové výsledky oblastních tříd – 2. kolo

I. A, skupina A

TJ Spartak Kaplice - SK Zlatá Koruna 0:1 (0:1), 45. M. Král

Slavoj Hrdějovice - FC Znakon Sousedovice 2:2 (0:1), 46. Lipold, 62. Záveský – 13. Doležal, 71. Šourek

FK Tatran Prachatice - FK Vodňany 4:0 (2:0), 15. Horák, 39. Babka, 74. Brom, 82. Šváb

FK Dolní Dvořiště - Šumavan Vimperk 5:4 (4:3), 37. a 44. Štifter, 17. Tesař, 45. Urazil, 90. Kouba – 4. Vintr, 15. Benda, 30. Pankratz, 76. Málek

SK Čkyně - TJ Blatná 3:0 (0:0), 62. a 90. Bujok, 46. Král,

Sokol Kamenný Újezd - FK Borek 3:7 (1:1), 30., 65. a 72. (pen.) Sládek - 42., 62. a 87. Hájek, 50. a 77. Kocina, 49. Horejš, 60. Kříženecký.

TJ Blaník Strunkovice - SK Planá 2:1 (0:0), 53. Beneš, 74. Žurek - 81. Carda.

I. A, skupina B

SK Čtyři Dvory - SK Lišov 1:0 (0:0), 70. Čermák

FK Dačice - TJ Nová Včelnice 5:0 (4:0), 9. a 12. Štolba, 36. Slabý, 42. Šimánek, 77. Máša

Lokomotiva Veselí n/Luž. - Sokol Sezimovo Ústí 2:1 (1:1), 44. Doležal, 46. Štětina – 13. Neužil

Sokol Bernartice - FK Meteor Tábor 2:2 (2:1), 4. Homola, 24. Fučík – 35. a 71. Janošík

TJ ZD Kovářov - Sokol Mladá Vožice 5:0 (1:0), 3. a 66. Holub, 50. Brůžek, 80. a 82. Suchan

1.FC Jistebnice - SK Slavia Č. Budějovice 1:2 (1:0), 1. Stoszek - 73. Dzietonický, 75. Rajzl

FC Chýnov - Lokomotiva Č. Budějovice 0:1 (0:1), 14. Mareš.

I. B, skupina A

Vltavan Loučovice - SK Lhenice 1:4 (0:3), 49. Schmid – 23., 40. a 72. Mahák, 7. Rosa,

Malše Roudné B - Sokol Olešnice 0:0

Sokol Chvalšiny - TJ Spartak Kaplice B 1:0 (0:0), 58. Decarli

SK Větřní - FK Boršov n.Vltavou 3:6 (2:1), 35. a 37. Bauer, 56. Hromada – 74. a 84. Benhák, 18. Zedek, 56. Podskalský (vlastní), 67. Řežáb, 80. Nečekal

FK Slavoj Č. Krumlov B - FC Šumava Frymburk 3:0 (1:0), 28. Matuška, 60. Kubát, 81. Matějček.

SK Mladé - Spartak Trhové Sviny B 0:1 (0:0), 51. Fatura.

TJ Hluboká n.Vltavou B - Slavoj Ledenice 2:1 (1:0), 22. Křiváček, 83. Adam - 65. Maxa.

I. B, skupina B

1.FC Netolice - SK Slavoj Volyně 1:3 (0:2), 78. Vlášek - 32. V. Chvosta, 45. (pen.) Mack, 60. Procházka

Sokol Stachy - FK Chelčice 5:2 (3:0), 18. a 20. Záleský, 27. Hovorka, 65. Rypl, 78. Červený – 68. Švec, 75. (pen.) Celý

Sokol Sedlice - SK Vacov 1:1 (1:1), 16. Mikeš – 42. Bujok

Sokol Bělčice - Sokol Bavorov 1:5 (1:5), 4. Páca – 13.,17. a 31. Varyš, 35. a 45. Folta

TJ Dražejov - FC Vlachovo Březí 7:4 (3:3), 1., 68. a 89. M. Šrámek, 61. a 74. Matas, 10. V. Šrámek, 31. Šteflíček – 5. a 57. Martínek, 37. Náhlík (vlastní), 41. (pen.) Toncar

FK Tatran Prachatice B - Sokol Střelské Hoštice 1:3 (1:2), 23. (pen.) Srch - 28. (pen.) Dohonyi, 30. Hozman, 49. Málek

Otavan Štěkeň - FK Junior Strakonice B 3:0 (1:0), 30. a 79. Kynkor, 90. Hrubý.

I. B, skupina C

SK Ratibořské Hory - FK Protivín B 3:1 (2:1), 40. Vácha, 43. Balík, 56. Kutiš – 8. Kvasnička

SK Včelná - TJ Božetice 1:5 (0:4), 71. Rotbauer – 7. a 76. Čanda, 21. a 39. Januš, 27. (pen.) Stejskal

SK SIKO Čimelice - FC ZVVZ Milevsko B 5:2 (3:1), 14., 34. a 55. Nosek, 8. (pen.) Dubský, 57. Hák – 38. Sedláček, 86. Popuša

Sokol Chotoviny - SK Větrovy 3:5 (1:3), 12. Makovii, 79. (pen.) Bondarev, 86. Pěknic – 17. Hera, 22. Klejna, 38. Smrž, 66. Ševčík, 90. Trnka

Sokol Sepekov - TJ Podolí II 6:1 (1:0), 52. a 64. Tupý, 19. Kosobud, 75. Čunát, 82. Bolek, 87. Petr - 85. Pinta

TJ Hradiště - FC Chyšky 1:1 (1:0), 41. Čarek - 65. (pen.) Prášek

FK Meteor Tábor B - Sokol Planá nad Lužnicí 2:4 (0:3), 55. (pen.) Lorenc, 68. Hera - 30. a 51. Pěknic, 9. Jírava, 38. Pospíchal

I. B, skupina D

AC Buk - SK Dobrá Voda 4:2 (3:2), 2. Bula, 17. Heger, 29. Jasanský, 87. (pen.) Tomšík – 19. Serbin, 22. Novotný

FK Kardašova Řečice 1922 - SK Ševětín 3:1 (1:0), 10. a 59. Kovář, 67. Klokner – 66. Syrovátka

Tatran Lomnice n/Luž. - SK Horní Žďár 0:4 (0:2), 3. M. Völfel, 10. Voldán, 56. Koranda, 59. Beneda

FK Slavonice - Jiskra Nová Bystřice 1:3 (1:1), 8. Marhoun - 45. Kapias, 50. Fabriger (vlastní), 59. Králíček

FK Studená - Sokol Suchdol nad Luž. 1:1 (0:0), 66. Dvořák – 60. Trmal

Sokol Neplachov - TJ Sokol Stráž nad Než. 3:1 (1:0), 45. a 70. Hindy, 57. Novotný - 81. Kozel

SK Nemanice - TJ Jiskra Třeboň B 0:0

Napsal(a) Redakce | Foto Lenka Průchová, Libor Granec, Jan Klein, FK Dolní Dvořiště, SK Rat. Hory