I. třídy: Poslední Velešín umí na Větřní, týnskou Olympii táhl za body Vařil

neděle, 1. dubna 2018, 20:15

AKTUALIZOVÁNO - Oblastní třídy zvedly jarní oponu. V A třídě (sk. A) druhý Týn zásluhou hattricku Vařila porazil Planou, vyhořela budějovická Slavie, s Prachaticemi obdržela ve druhé půli čtyři góly. Ve skupině B měl namále ambiciózní Lom s posledním béčkem J. Hradce. Senzaci odvrátil třemi góly – poslední v 90. minutě z penalty – Neužil. Dokonalý obrat předvedla o pouti Dobrá Voda s Planou n. Lužnicí, když ještě po hodině hry prohrávala 0:2. Šlágrem I. B třídy byly duely o špic - prvních Semic s druhou Sedlicí a N. Vsi proti Klikovu, v nichž se radovali hostitelé.

Překvapením A skupiny I. A třídy je vysoká domácí porážka Slavie ČB s Prachaticemi. Do přestávky tomu ještě nic nenasvědčovalo, Bohůnek poslal hlavou po rohu sešívané do vedení, ale po přestávce Tatran dokonale zužitkoval své šance proti nejisté obraně domácích, kteří museli střídat do poločasu dva obránce.

Dlouhých třináct kol, přesně od 19. srpna 2017, museli čekat na body Velešínští. Dočkali se opět v derby s Větřním, které v zimě pozměnilo sestavu. Tentokrát slavilo výhru 3:0. „K prvnímu jarnímu mistráku se naši kluci postavili jako chlapi. Byl to úplně jiný mančaft než minulý týden v generálce, plnili pokyny, které si v kabině řekli a táhli za jeden provaz. A co je ale nejdůležitější, zvládli se morálně mezi sebou podpořit i když se v určitých momentech nedařilo,“ chválil si velešínský kouč Miroslav Lenčéš.

Druhý Týn se poločas trápil s Planou, ale po obrátce vsítil dva góly v rozmezí jedné minuty a směřoval za očekávanými ziskem, který střelecky podpořil Pavel Vařil. Vítězství bylo pro Orlíčkovu Olympii o to cennější, neboť první Bavorovice cestovaly na úvod do Vacova, kde se jen tak nevyhrává, což potvrdila nedělní plichta 1:1, při které chvilkama sněžilo. V dalších zápasech Lokomotiva marně dotahovala se Strakonicemi, potřetí to už nevyšlo, Sedlec neustrážil blatenského Michala Mišiaka a Vodňany otáčely skóre s Vimperkem po přestávce.

Lom odvrátil blamáž s posledním v 90. minutě

Skupinu B načala páteční předehrávka v Ševětíně, kde Čtyři Dvory oplatily soupeři podzimní porážku zásluhou střídajícího Tengla. Nemanice prohrály u předposledního Meteoru Tábor a jen potvrdily, že venku jsou poloviční (5 bodů). Veselí s chutí přehrálo rezervu Milevska, po druhém gólu Daňka, který potrestal zaváhání stopera, se hrálo v jasné režii „Lokotky“.

Chýnovští fotbalisté vydřeli na svém hřišti všechny tři body s Hrdějovicemi, ale ve druhé půli se museli o výsledek strachovat až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Prášek dvakrát odmítl pojistku, navíc celý druhý poločas hráli domácí bez vyloučeného Krále, který byl střelcem vítězné branky, když přízemní ranou prostřelil brankáře Spěváka. Na Dobré Vodě to dlouho vypadalo, že domácí budou pokračovat v podzimních výkonech. V zimě dokonce došlo ke změně klubového předsedy. Planá nad Lužnicí držela ještě v 63. minutě náskok 2:0, ale pak Dobrovodští zatroubili do útoku a v předposlední minutě výsledek zvrátili.

Lom byl u Vajgaru s domácím béčkem jasným favoritem, po náskoku 2:0 to i potvrzoval, ale hradecké mladíky zřejmě podcenil, protože chviličku před koncem držel tým hrající trenéra Jana Beneše stav 2:2. Lom vysvobodila až penalta v 90. minutě, kterou proměnil ve svůj třetí gól David Neužil. Hosté si mohli zhluboka oddechnout. Lehké to neměly v nedělní dohrávce ani vedoucí Bernartice, byť do přestávky vedly s T. Sviny 4:0. U tří gólů byl mladíček Adam Staněk, který výborně zahrával standardky. Sokol po přestávce povolil a hostů bylo najednou plné hřiště. Snížili na minimální rozdíl, ale víc už nestihli.

Šlágry v B třídě pro Novou Ves a Semice

První jarní kolo svedlo dohromady aspiranty postupu ze skupiny A a C. Nová Ves si před 150 diváky poradila s druhým Klikovem, když její vítězství, o němž rozhodla už do přestávky, mohlo být daleko vyšší. Vedoucí Semice hostily pronásledovatele ze Sedlice a bitvu o čelo rozhodla proměněná penalta expíseckého Luďka Zborníka na začátku druhé půle. Krátce nato byl vyloučen domácí Kysela, ale hosté téměř 40minutovou přesilovku nevyužili. Náskok lídra Lišova (sk. C) se po 15. kole zvýšil na 11 bodů. Zatímco svěřenci Jiřího Benedy porazili D. Bukovsko a prodloužili vítěznou sérii na 12 zápasů (!), druhé Třebětice doma nečekaně ztratily s posledními Malšicemi, které za celý podzim uhrály venku jeden bod.

A ještě několik zajímavostí z prvního jarního vystoupení v B třídě. Bez gólů se obešly pouze dvě utkání. Cehnic s Chelčicemi a N. Bystřice s Ml. Vožicí. Naopak gólově nejplodnější a plné zvratů proběhlo v Ledenicích, kde Slavoj díky Bezově hattricku vedl s Kaplicí 3:2, ale po přestávce vystřihl do 70. minuty stejný kousek Urazil. Z dalšího útoku přidal čtvrtý gól veterán Janura a poslal domácí do kolen. Kopec smůly si doma vybraly Bělčice, prohru s Mirovicemi zavinil „vlastenec“ deset minut před koncem. Béčko Roudného vypálilo rybník N. Vsi, když v poslední minutě dalo vítěznou branku nestárnoucím „Božou“ Voglem (45 let). O dva roky starší Zbyněk Ginzel, který v zimě opustil po letech Větřní, kde byl hrajícím trenérem, se radoval s posledními Chvalšiny z nečekaného úspěchu v Boršově.

Tomáši Blažkovi z Hradiště stačilo na první gól jen několik desítek vteřin. Tým Vlastimila Klusoně kraloval derby v Putimi, navíc v zimě posílil o protivínského Jana Moravce, brankáře Aleše Grossmanna (syna trenéra FC Písek) a Davida Pichlíka (38), dlouholetou oporu Písku, který oprášil kopačky a znovu si zahrál s o dva roky mladším bratrem Liborem. Návštěva kola (200 lidí) sledovala velké sousedské derby Čkyně s Volyní. Stejně jako na podzim bral body tým z prachatického okresu. Střelecky se v dresu Čkyně uvedl debutující Daniel Schwamberger (22 let), který se v zimě vrátil na Šumavu z Chelčic.

VÝSLEDKY 15. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

Lokomotiva Č. Budějovice - FK Junior Strakonice 2:3 (1:1)
Góly: 42. Choutka, 61. Ayeb - 22. Dohonyi, 53. V. Šrámek, 68. Zušťák.

SK Sedlec - TJ Blatná 0:2 (0:1)
Góly: 6. a 67. Mišiak.

FK Vodňany - Šumavan Vimperk 3:1 (0:1)
Góly: 50. Kvapil, 68. Kunc, 80. Václavík - 45. Tischler. ČK: 1:0 (77. Konvička).

FK Olympie Týn n/Vlt. - SK Planá 4:1 (1:1)
Góly: 23., 52. a 82. Vařil, 53. Brom - 5. Kitzler. Diváků: 130.

SK Slavia Č. Budějovice - FK Tatran Prachatice 1:4 (1:0)
Góly: 26. Bohůnek - 52. Škopek, 72. Miesbauer, 82. Fischer, 90. Tesař.

FC Velešín - SK Větřní 3:0 (2:0)
Góly: 25. a 59. Šálek, 43. Semerád.

SK Vacov - FC Mariner Bavorovice 1:1 (1:0)
Góly: 7. Zitta - 63. Hanousek.

I. A třída, skupina B

SK Ševětín - SK Čtyři Dvory 0:1 (0:0)
Gól: 80. Tengl. Předehráno v pátek.

FK Meteor Tábor - SK Nemanice 1:0 (0:0)
Gól: 68. Löffler. ČK: 1:0 (81. Ševčík).

FK J. Hradec 1910 B - TJ Sokol Lom 2:3 (1:2)
Góly: 44. Beneš, 53. M. Votava - 11., 29. a 90. (pen.) Neužil.

FC Chýnov - Slavoj Hrdějovice 1:0 (1:0)
Gól: 6. Král. ČK: 1:0 (43. Král).

SK Dobrá Voda - Sokol Planá nad Lužnicí 3:2 (0:1)
Góly: 64. Novotný, 70. Rosa, 89. Volf - 11. Trčka, 52. Široký. Diváků: 120.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - FC ZVVZ Milevsko B 4:0 (1:0)
Góly: 50. a 82. Daněk, 6. Mikeska, 73. Čech.

Sokol Bernartice - Spartak Trhové Sviny 4:3 (4:0)
Góly: 11. a 44. (pen.) Staněk, 25. Trantina, 40. Novák - 64. Perfoll, 76. Macák, 87. Valut.

I. B třída, skupina A

Slavoj Ledenice - FK Spartak Kaplice 3:6 (3:2)
Góly: 12. (pen.), 31. a 42. Bez - 24. Pál, 25., 47. a 70. Urazil, 71. Janura, 83. Micák.

FK Nová Ves-Brloh - Malše Roudné B 1:2 (1:0)
Góly: 43. Loucký - 70. Berounský, 90. B. Vogl.

SK Zlatá Koruna - Sokol Olešnice 2:3 (1:1)
Góly: 7. Rychtář, 69. T. Weinhard - 29. Husa, 71. Lenk (pen.), 86. Brousek. ČK: 1:1 (60. Ohnsorg – Drtina).

FK Boršov n.Vltavou - Sokol Chvalšiny 2:3 (0:2)
Góly: 56. Pokorný, 69. Gruber - 11. a 23. Fučík, 60. Cába.

FC Šumava Frymburk - Vltavan Loučovice 1:1 (0:1)
Góly: 51. D. Račák - 45. Fejtek.

Sokol Kamenný Újezd - Sokol Suchdol nad Luž. 2:1 (2:1)
Góly: 25. Frnka, 41. Prokop - 12. Kamiš.

TJ Nová Ves - Blesk Klikov 3:1 (3:0)
Góly: 10. Procházka, 36. Novák, 43. Boháč - 72. Čapek. Diváků: 150.

I. B třída, skupina B

Sokol Cehnice - FK Chelčice 0:0

SK Čkyně - SK Slavoj Volyně 2:1 (1:1)
Góly: 16. Schwamberger, 65. Král - 12. Frček. Diváků: 200.

FK Lažiště - SK Vacov B 3:0 (2:0)
Góly: 10. Linhart, 31. a 70. Vokatý.

SK Lhenice - 1.FC Netolice 2:1 (1:0)
Góly: 16. (pen.) a 66. Tůma - 56. Jirkovský.

Blaník Strunkovice - Sokol Stachy 5:0 (2:0)
Góly: 11. a 67. Němeček, 26. Klein (pen.), 85. Páník, 89. Žurek. ČK: 0:1 (62. Eigner).

FC Westra Sousedovice - TJ Dříteň 2:1 (1:1)
Góly: 38. Kacetl, 51. F. Duba (pen.) - 13. Kovařík.

FC Vlachovo Březí - Sokol Zdíkov 1:0 (0:0)
Gól: 70. Hojdekr.

I. B třída, skupina C

Sokol Sepekov - TJ Osek B 4:2 (3:1)
Góly: 7. Hadáček, 15. a 38. Bolek, 59. Hlavín - 2. M. Čapek, 52. Sýkora.

FC Alko Semice - Sokol Sedlice 1:0 (0:0)
Gól: 48. Zborník (pen.).

TJ Podolí II - TJ ZD Kovářov 3:4 (2:1)
Gól: 17. Volf, 36. a 80. Mařík - 16. (pen.), 79. a 85. Holub, 79. M. Faukner.

Sokol Bělčice - SK Mirovice 0:1 (0:0)
Gól: 79. Lukáš Krameš (vlastní)

1.FC Boston Kluky - TJ Božetice 4:2 (1:0)
Góly: 3. Bláha, 51. Vlášek (pen.), 54. a 77. Štěpán - 48. Pinc, 79. Pavlík.

Sokol Putim - TJ Hradiště 1:5 (0:2)
Góly: 63. Šťastný - 1. a 56. Blažek, 36. Čejka, 78. Žalud, 79. L. Pichlík. Diváků: 120.

FC Chyšky - FK IPD service Kestřany 2:0 (1:0)
Góly: 17. Turek, 53. Šimák.

I. B třída, skupina D

Sokol Chotoviny - Tatran Lomnice n/Luž. 1:1 (0:0)
Góly: 66. Bondarev - 85. Dlouhý.

SK Ratibořské Hory - Sokol Slavonice 1:2 (0:0)
Góly: 90. Janošík - 52. Peschel, 76. M. Balík.

Jiskra Třeboň B - 1.FC Jistebnice 1:0 (0:0)
Gól: 67. Redžepi (pen.).

FK Sokol Třebětice - TJ Malšice 0:3 (0:2)
Góly: 21. a 37. Šimák, 87. Čech.

SK Lišov - TJ Dolní Bukovsko 4:2 (1:1)
Góly: 18. Bouchal, 49. Kándl, 70. Bambule (pen.), 81. L. Mlýnek - 40. Kándl (vl.), 78. Klika.

Jiskra Nová Bystřice - Sokol Mladá Vožice 0:0

FK Řepeč-Opařany - Sokol Kardašova Řečice 2:1 (0:1)
Góly: 49. M. Pražma, 89. J. Seidl - 2. Vodička.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle (3x), Ján Honza, Zdeněk Formánek, Jan Klein