Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 23. kola KP

úterý, 7. května 2024, 14:18

Jižní Čechy – Krajský přebor se víkendovým kolem přehoupl do druhé poloviny jarní části a mílovými kroky směřuje do cílové rovinky. První Hluboká si drží jasný náskok, otázkou zůstává, kdo bude chtít z kvarteta nejlepších postoupit do divize. Tedy pokud vůbec někdo. O sestup si to rozdá trojice Jankov, Semice a Dražice. Momentálně by soutěž opustily dva celky z chvostu.

Výsledky 23. kola krajského přeboru

TJ Hluboká nad Vltavou – TJ Spartak Trhové Sviny 4:0 (2:0)

Góly: 31. (pen.), 34. (pen.) a 72. Tauber, 61. Píša. Rozhodčí: Kollmann - Herzog, Vejčík. Bez karet. Diváků: 150.

Hluboká: Pavelec - Kössl (88. Dědina), M. Otepka, Antoš, Hrachovec - Sypal, Škoda, Pecka (80. Dohnal), Tauber (76. Pilný), Kadlec (72. Křiváček st.) - Píša (67. Křiváček ml.). Trenér R. Otepka.

T. Sviny: K. Brůha – D. Brůha, Tomek (67. Fatura), Pavel, Šafránek – Horelica, Borek, Kodras (60. Majer), Hruška (53. Korčák) – L. Gažák, Zítek. Trenér Písko.

Nejlepší hráči: celý tým - nikdo.

Petr Kadlec (asistent trenéra Hluboké): „Vstup do utkání se nám povedl a hned v sedmé minutě jsme měli velkou příležitost, tu jsme ale bohužel neproměnili. Poté naše aktivita trochu upadla, avšak po půlhodině hry hosté v rozmezí tří minut dvakrát faulovali v pokutovém území a Tauber obě penalty s přehledem proměnil. Ve druhém poločase jsme přidali další dvě branky a hru jsme měli celkově pod kontrolou. V závěru měli hosté ojedinělou šanci, kterou vykryl Pavelec.“

Martin Písko (trenér T. Svinů): „Zápas rozhodly dvě penalty v průběhu tří minut v prvním poločase. Pak Hluboká hrála v klidu a my se těžko dostávali do hry. Týmu patří malá pochvala za bojovnost, ale výsledek mluví za vše. Hluboká zaslouženě vyhrála.“

SK Mirovice – FC AL-KO Semice 2:0 (0:0)

Góly: 50. Kocourek, 83. M. Štochl. Rozhodčí: Frček - Brych, Smola. ŽK: 1:1 (Král - Sádlo). Diváků: 170.

Mirovice: Čejdík – Mařík, Dolejš, R. Převrátil, Císař (90. Mašek) - Husar, Peterka (76. Vondrák), M. Štochl, Kocourek - J. Viták (91. Sláma), Král. Trenér Čadek.

Semice: Dvořáček - Sádlo, Listopad, Hrdlička – Micka (60. Šindelář), J. Keclík, Blažek, Hrala – P. Keclík, P. Valach (60. M. Valach), Veleman (60. Císařovský). Trenér Nousek.

Nejlepší hráči: Čejdík – Sádlo.

Michal Čadek (trenér Mirovic): „První poločas byl z naší strany jeden z nejhorších, co jsem v Mirovicích zažil. V nasazení, přesnosti, soubojích, přístupu, tady všude jsme byli na druhém místě. Naštěstí si Čejdík v tomto zápase vzal do brány velmi slušnou formu. Podržel nás po celé utkání a my jsme se mohli po přestávce, během které jsme si v kabině vysvětlili, proč se vlastně na fotbale scházíme, pustit do vylepšení našeho renomé. Povedlo se nám to po standardce a jednom z brejků. Výsledek by mohl být i výraznější, ale jak už jsem zmínil, důraz nebyl v tomto utkání naší silnou stránkou.“

Marcel Nousek (trenér Semic): „Náš herní výkon určitě nebyl špatný a v některých částech zápasu jsme byli dokonce lepším týmem. Avšak fotbal se hraje na góly, a když nedokážeme využít tolik šancí, není možné počítat s bodovým ziskem. Domácí nám ukázali, jak jednoduše se prosadit, dokázali dát dvě branky z tří větších šancí. Je to velká škoda, protože si myslím, že jsme mohli získat nějaké body.“

SK Rudolfov – FK Protivín 1:3 (0:1)

Góly: 85. Prokeš – 2. Hrachovec, 49. Zeman, 73. (pen.) Vorel. Rozhodčí: Leiš - Barva, Votava. ŽK: 2:4 (Dvořák, Pouzar - Petr, Říha, Štěpka, Sháněl). Diváků: 84.

Rudolfov: Teringl - Dvořák, Tyrpák, Prokeš – Peiger (46. Mrkáček), Šindelář, Pouzar, Vejvar (46. Toman), Sládek (46. Boček) – Fischer (60. Havel), Zach (60. Štolba). Hrající trenér Šindelář.

Protivín: Váverka - Polanský (78. Sháněl), J. Vorel, Nedvěd, J. Pícha - Zeman, Abatawa Leroy, Daniel Bečvář (85. Z. Vorel), Hrachovec (63. Zach) – Martin Říha (71. Štěpka), Petr (46. Stropnický). Trenér Miroslav Říha.

Nejlepší hráči: Prokeš, Zach - Zeman, J. Vorel.

Jan Šindelář (hrající trenér Rudolfova): „Na domácím hřišti jsme se chtěli chytit a konečně předvést bojovný výkon, z kterého vyplynou tři body v náš prospěch. Bohužel, naše představy se začaly hroutit hned na začátku prvního poločasu, kdy jsme po sérii zbytečných chyb lacino inkasovali branku. Těžko jsme se dostávali do kombinace a z mého pohledu se spíše všichni hráči schovávali a nechtěli hrát. Za zmínku stojí pouze pěkná střela levou nohou Pouzara za hranicí vápna, která skončila na tyči. V kabině jsme si řekli, co musíme zlepšit, ale na začátku druhé půle jsme opět darovali soupeři po našich chybách branku na 2:0, což nás srazilo, a soupeř dal i další gól na 3:0. Pak už jsme stačili pouze zkorigovat hlavou na 3:1. Naše hra byla absolutně bez bojovnosti. Z našeho projevu jsem zklamaný, takhle se o body nehraje. Protivín hrál dobře organizovaně a tímto mu gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Povedl se nám vstup do obou poločasů, a to rozhodlo o vítězi zápasu. Myslím si, že jsme byli po celé utkání nebezpečnějším týmem a zaslouženě vyhráli. Ale za naši neproduktivitu jsme si koledovali o trest v podobě náhodného gólu a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Naštěstí pro nás, domácí byli na tom s kvalitou řešení předfinálních situací podobně jako my a snížit se jim povedlo až v 85. minutě za stavu 0:3.“

TJ Osek – TJ Malše Roudné 2:4 (2:3)

Góly: 22. D. Říský, 27. Hosnedl - 20., 42. a 74. Vlk, 4. Kadlec. Rozhodčí: Smola - Kaštánek, Pravda. ŽK: 3:2 (Kuneš, Hoch, Matěj Čapek - Vogl, Zíka). Diváků: 150.

Osek: Pokorný – Balogh, Kuneš (77. Zelenka), Němeček, Matěj Čapek – Brabec (54. Zhyhora), Hoch, Martin Čapek, Hosnedl – J. Říský, D. Říský. Trenér Dejmal

Roudné: Hřebejk – Zíka, P. Cepák, Zach, Vogl – Vávra (74. Benda), Míka, Zachař (66. D. Cepák), Wohlgemuth (58. Vařil) – Kadlec, Vlk. Trenér P. Cepák st.

Nejlepší hráči: Hoch - Vlk, Kadlec, celý tým.

Jindřich Dejmal (trenér Oseku): „Roudné se u nás představilo jako silné a sebevědomé mužstvo. Hráči, jako Míka nebo Kadlec, jsou nadstandardními fotbalisty a asi by měli hrát někde jinde. Hrálo se pěkné utkání a myslím, že kdyby skončilo nerozhodně, nikdo by se nedivil. První dva inkasované góly byly zbytečné. Dokázali jsme vyrovnat, hosté ale znovu odskočili na 2:4. Za tohoto stavu si Roudné dalo asi osm minut před koncem vlastní gól, který ale rozhodčí, prý kvůli faulu na brankáře, neuznal. Gól na 3:4 by nás určitě povzbudil k závěrečnému tlaku a ještě by nám svitla naděje. Ale musím uznat, že Roudné hrálo dobře a divákům se zápas musel líbit.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Odehráli jsme dost kvalitní utkání. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po gólu Viktora Kadlece jsme se ujali vedení. Za chvíli po výborně rozehrané standardní situaci, kdy Wohlgemuth s Kadlecem si vyměnili balón a Vlk zvyšoval již na 2:0. Potom měl vyloženou šanci ještě Kadlec, toho ale reflexivně vychytal domácí gólman. Do té chvíle jsme byli pány na hřišti, ale po dvaceti minutách jsme poněkud vyklidili pole, začali jsme kupit nepřesné nahrávky, domácí toho využili a srovnali. Ve 42. minutě se nám ale podařilo strhnout vedení na naši stranu, když po individuální chybě domácího stopera nahrál Kadlec Vlkovi na třetí gól. O přestávce jsem hráče varoval, aby se nedopouštěli chyb jako v první půli a soustředili se na jednoduché věci. To se nám po přestávce dařilo, přidali jsme Vlkem čtvrtý gól a pak už jsme utkání bez problémů dovedli do vítězného konce. Sice jsme si dali po jednom z domácích závarů vlastní gól, předcházel tomu ale faul, takže gól neplatil. My jsme ještě nějaké šance měli a asi by bylo nespravedlivé, kdybychom zápas nevyhráli. Osek má ale výborné mužstvo a není jednoduché na jeho hřišti vyhrávat.“

TJ Jiskra Třeboň – SK Jankov 5:0 (1:0)

Góly: 40., 83. a 89. Radosta, 72. Sandra, 77. Matoušek. Rozhodčí: Votava – Nedvěd, Mrosko. ŽK: 0:1 (Tejko). Diváků: 150.

Třeboň: Flaška - Zavadil (82. Valíček), Širhal (87. Meškan), Tůma, Pánek - Kubata (79. Divoký), Hromádka, Pitelka (66. Candra), Andres (78. Vranovský) - Matoušek, Radosta. Trenér Bicenc st.

Jankov: Skála – Kysela, Jirkovský, Kočí, Borovka – Vokurka, Bohoněk, Hüttner (40. Stráda), Lovička (45. D. Šindelář), Hütter – Tejko. Trenér Kročák.

Nejlepší hráči: celý tým - Bohoněk, Borovka.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Do Třeboně přijel poslední tým tabulky, ale my jsme nechtěli nic podcenit. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí, ale v brance skončila jen jedna střela. Hráli jsme dobře a nutili soupeře k chybám. Ve druhém poločase jsme zvýšili tlak v poslední třetině a vstřelili další čtyři góly. Soupeři jsme toho moc nedovolili a naše obrana byla pevná. V základní sestavě nastoupil talentovaný dorostenec Ondřej Pitelka a zvládl to na výbornou. Mezi střídajícími hráči byli další naši talentovaní dorostenci Petr Valíček a Štěpán Candra, který vstřelil svůj premiérový gól v této soutěži.“

Martin Kročák (trenér Jankova): „Věděli jsme, že nás čeká velmi náročné utkání, ve kterém nebudeme mít příliš příležitostí na vstřelení branky a většinu zápasu budeme hrát v obranném bloku. K tomu bylo přizpůsobeno i naše rozestavení, kdy jsme hráli na pět záložníků a jednoho klasického útočníka. V úvodních minutách se nám dařilo zachytávat nebezpečné náběhy Třeboňských, kdy po zisku míče hráli dlouhé míče mezi naše obránce a stopery. Bohužel přišla šance, kterou domácí hezky vykombinovali a šli do vedení 1:0. Aby toho nebylo málo, byli jsme nuceni během prvního poločasu vinou zranění dvakrát střídat, a tím se nám rozpadla středová řada. Z náznaků našich šancí jsme nebyli schopni dohrát situace do zakončení, ze kterého bychom ohrozili domácího brankáře. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit hlavně se zabezpečenou obranou a chtěli jsme se vyvarovat individuálních chyb, kterých jsme se v minulých zápasech dopouštěli. Domácí hned od začátku druhé půle tlačili, posílali neustále míče za naše obránce a byla pouze otázka času, kdy některou šanci využijí. Nakonec se jim povedlo překonat našeho brankáře Skálu celkem čtyřikrát, a tak zápas skončil výsledkem 5:0. Ve stavu, v jakém jsme do Třeboně jeli, bych chtěl klukům poděkovat za bojovnost a domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství.“

FK Třebětice – FK Olympie Týn nad Vltavou 1:1 (1:0)

Góly: 33. V. Švarc – 90. (+3) Mezera. Rozhodčí: Barva – Kollmann, Bartůněk. ŽK: 2:5 (Habr, Trávníček – Dobal 2, Gutwirth, Mravec, Houska). ČK: 0:1 (69. Dobal). Diváků: 210.

Třebětice: Pokorný - Novák (61. Gall), Trávníček, F. Nehyba, Havlík – V. Habr – V. Švarc (71. Cech), R. Nehyba, Solař, P. Švarc – M. Kelbler (89. Černoch). Trenér Koutný.

Týn: Kubík – Mravec (83. Stoklasa), Brom, Maxa, Meidl – Gutwirth, Gondek (46. Houska), Dobal, J. Hudeček – Vaníček (71. Mezera), Štos. Trenér Hřib.

Nejlepší hráči: F. Nehyba – Kubík.

Petr Kelbler (asistent trenéra Třebětic): „V dalším domácím zápase jsme přivítali Týn nad Vltavou a chtěli jsme konečně naplno bodovat. Začátek zápasu nám vyšel, byli jsme aktivnější a vytvořili si několik příležitostí. Do vedení jsme se dostali ve 33. minutě zásluhou pěkné střely Vojty Švarce. Do konce poločasu jsme měli náskok zvýšit, ale bohužel poločas skončil pouze 1:0. Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší, chyběl nám pohyb, kvalita v kombinaci a přenechali jsme taktovku hostům. V 70. minutě byl vyloučen hostující Dobal, ale nám to paradoxně spíše ublížilo a dostali jsme se pod tlak. Hosté vrhli všechny síly do útoku, maximálně zjednodušili hru dlouhými nákopy a v poslední minutě přišlo pro nás velmi kruté vyrovnání. Bohužel jsme inkasovali v posledních pěti minutách na jaře již po několikáté, což nás psychicky velmi sráží. Chtěl bych opět poděkovat našim fanouškům za podporu.“

Roman Hřib (trenér Týna): „Nám se první poločas nepovedl, neměli jsme dobrý pohyb, chyběla nám agresivita a prohrávali jsme souboje. Domácí měli šance, které skvěle pochytal Milda Kubík. Přesto nám jedna situace propadla. Nám se do přestávky z našich možností srovnat nepodařilo. Druhá půle už byla lepší. Zlepšili jsme aktivitu a drželi balon. Nastřelili jsme i tyč v situaci, kdy jsme měli lépe komunikovat a byl by z toho gól. Pak se po nejasnostech na hřišti nechal vyloučit po dvou žlutých kartách Vláďa Dobal. Pořád jsme ale byli silnější a střídající Mezera v nastavení srovnal. První půle patřila domácím, druhá nám, bod z úzkého, ale pěkného hřiště bereme.“

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 2:1 (1:1)

Góly: 12. Souček, 51. Kotrba - 21. M. Stuchlík. Rozhodčí: Ct. Novotný – Krčín, Vican. ŽK: 1:3 (Petřík – M. Stuchlík, Veselý, J. Stuchlík). Diváků: 99.

Milevsko: Neužil – Pich (69. Petřík), Vakoč, Volf, Přibyl – Bártík, Kotrba – Souček (92. Buriánek), Hušek (91. Samec), Kortan (89. Baštýř) – Hadáček (74. Marvan). Trenér Smrčina.

Dražice: Počinek – Sváček, Veselý, Hornát – Studenovský, Vačlena (83. Horka), J. Štecher, Turek, Mareš – D. Štecher (19. J. Stuchlík, 73. Běhoun), M. Stuchlík. Hrající trenér Veselý.

Nejlepší hráči: Kotrba, Souček, Bártík, Hušek - Počinek, J. Štecher.

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali jsme se rychle do vedení. Drželi jsme míč a měli jsme hru pod kontrolou. Pak přišla bohužel průtrž, zápas se přerušil, a to nás rozhodilo z tempa. Navíc Dražice rychle po rohu srovnaly. Z naší strany to pak bylo o trpělivosti a hře do plné obrany. Naštěstí se nám povedl vstup do druhého poločasu a po druhé hlavičce nám vrátil vedení Kotrba. Zbytek zápasu jsme si vytvořili několik jasných šancí, ale místo toho abychom utkání rozhodli, šance zase neproměníme a strachujeme se o výsledek do poslední minuty, jestli nám tam nespadne nějaký dlouhý nákop z půlky.“

Miloš Veselý (hrající trenér Dražic): „Po minulém týdnu jsme sehráli utkání proti dalšímu favorizovanému týmu a ani tentokrát jsme sice výsledkově ani herně nepropadli, ale jinak je pro nás je velmi těžké hrát vyrovnaná utkání s těmito soupeři. Bohužel se nám nedaří sejít se v optimální sestavě, nemáme tak široký hráčský kádr a upřímně jsem docela zvědavý, co s námi udělá následující anglický týden. Jinak Milevsko má velice šikovné mladé hráče, kteří hrají v neustálém pohybu, a dnes vyhrálo zaslouženě. Nás může pouze mrzet, že oběma brankám předcházely individuální chyby našich hráčů při nedůsledném bránění v pokutovém území.“

FK Junior Strakonice – FK Olešník 0:2 (0:1)

Góly: 24. Kalášek, 84. Martinec. Rozhodčí: Kaštánek – Boček, Šťastný. Bez karet. Diváků: 152.

Strakonice: Lízal - Kubeš, Legdan, Smola, Prajzler – Zvonek (84. Prokop), Zahrádka (81. Mrkvička), Pomej, Bílý - Váchal (64. Máška) – Krejčí. Trenér Šroub.

Olešník: Tomášek – Vrážek (63. Beko), Nohava, Kalášek, Tlapa – Miklík (87. Heller), Szó, Vojta, Martinec (84. Turek) – Toth (87. J. Píša), Řepa (70. Pavlík). Trenér Chlumecký.

Nejlepší hráči: Zvonek, Bílý – Vojta.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „Naše domácí série skončila, ale je nutné podotknout, že proti velmi kvalitnímu týmu. Olešník byl od začátku lepší v držení míče. Snažili jsme se zodpovědně bánit a vyrážet k brejkům. Bohužel jsme dostali gól po centru ze strany a do kabin se šlo za stavu 0:1. V šatně jsme si řekli pár věcí. Chtěli jsme zlepšit přistupování k hostujícím hráčům a být odvážnější vpředu. Je škoda, že se nám nepodařilo z nějaké brejkové situace vyrovnat. Měli jsme tři šance, ale buď brankář, nebo naše nemohoucnost v zakončení nás připravila o lepší výsledek. Olešník v závěru přidal druhý gól do naší otevřené obrany a zaslouženě vyhrál. Pozitivem pro nás je, že nastoupili tři dorostenci. Zvonek odehrál výborný zápas a ani Mrkvička s Prokopem nezklamali.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „První poločas jsme odehráli velmi slušně a zaslouženě jsme šli do vedení. Věděli jsme, že potřebujeme dát druhý gól a budeme mít klid. Domácí na jaře doma ještě neprohráli a hrozili hlavně z levé strany. Zaslouženě si odvážíme tři body.“