Sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 16. kola krajského přeboru

středa, 20. března 2024, 10:49

Jihočeský kraj – První jarní kolo krajského přeboru je za námi. Ne všechny zápasy se odehrály na přírodním trávníku, počasí ale fotbalu přálo a diváci viděli v 16. kole zajímavé souboje. První čtyři týmy bodovaly naplno, i když vedoucí Hluboká se o výhru nad Osekem strachovala do posledních vteřin. Také Roudné rozhodlo o svém vítězství v Týně nad Vltavou až díky penaltě v předposlední minutě. V souboji posledních dvou týmů porazily Semice Dražice a zapsaly první výhru v tomto soutěžním ročníku.

Výsledky 16. kola krajského přeboru

SK Mirovice – SK Rudolfov 2:0 (0:0)

Góly: 53. Peterka, 78. M. Štochl. Rozhodčí: Němec – Kaštánek, Pravda. Bez karet. Diváků: 100.

Mirovice: Vlas – Mařík, Kocourek, J. Štochl, Peterka (84. M. Viták) – Dolejš (87. Mašek), Husar, R. Převrátil, Vondrák (84. Král) – Čadek (61. J. Viták), M. Štochl. Trenér Čadek.

Rudolfov: Keřka – Vejvar (87. Dvořák), Tyrpák, Hajný, Prokeš – Sládek (76. Zach), Mrkáček, Boček, Peiger, Fischer – Tlamsa (76. Havel). Trenér Nárovec.

Nejlepší hráči: Peterka – Keřka.

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Celkově jsme měli zápas pod kontrolou. Oslabený soupeř nás, ale v první půli mohl ztrestat za naši nemohoucnost v zakončení. Poločas mohl být 4:2, 3:1, ale gólmani v zimě nezaháleli a předvedli se v dobrém světle. Ve druhé půli jsme kosmeticky uspořádali rozestavení a soupeře už před naši bránu nepustili. Zápas rozhodl nechytatelnou střelou kapitán Roman Peterka a k němu se přidal tradiční střelec Matěj Štochl. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli i v blatenském azylu, kde bylo vše skvěle nachystané. Děkujeme.“

Jiří Nárovec (trenér Rudolfova): „Mirovice vyhrály zaslouženě. V součtu obou poločasů byly lepším týmem a víceméně měly celý zápas pod kontrolou. Vypracovaly si řadu šancí, gólově potrestaly naše chyby a jenom díky výbornému výkonu brankáře Keřky jsme neodjeli s debaklem. Náš výkon, především ve druhém poločase, je pro mě velkým zklamáním a neomlouvá nás ani absence klíčových hráčů.“

FK Olešník – SK Jankov 4:0 (0:0)

Góly: 51. Tlapa, 74. Řepa, 85. Pavlík, 87. Lafata. Rozhodčí: Krčín – Boček, Novotný. ŽK: 1:0 (Vojta). Diváků: 150.

Olešník: Tomášek – Vrážek, Nohava (82. Pavlík), Kalášek, Tlapa – Toth (65. Beko), Vojta, Martinec (88. A. Píša), Miklík – Řepa (88. J. Píša), Lafata. Trenér Chlumecký.

Jankov: Komárek – Lovička (78. Kocian), Honner, Kočí, Jirkovský – Vokurka (88. Hütter), Hanzlík, Bohoněk, Votava, Borovka – Hüttner. Trenér Táborský

Nejlepší hráči: Řepa – Kočí.

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „První jarní mistrák, k tomu derby a po delší době na přírodní trávě, to je vždy ošidné. Věděli jsme, že kvalita je na naší straně, ale nebude to zadarmo. Soupeř od první minuty poctivě bránil v bloku, což jsme předpokládali. Sice jsme měli v prvním poločase nějaké šance, ale nebyl od nás takový pohyb a aktivita, jakou jsem si představoval. Druhý poločas už byl lepší, a když jsme dali na 2:0, bylo po zápase. Pro Jankov je výsledek asi krutý, ale dle mého bylo naše vítězství zasloužené. Dali jsme čtyři pěkné branky a žádnou nedostali.“

Ladislav Táborský (trenér Jankova): „Byl to první jarní zápas, navíc derby a Olešník byl jasným favoritem. My jsme nicméně plnili to, co jsme si řekli, a hlavně první poločas z naší strany nebyl vůbec špatný. Olešník nastřelil břevno, ale také my jsme měli jednu šanci. Hned zkraje druhého poločasu jsme ovšem dostali gól a po dalších hrubicích ještě další dva. Za stavu 2:0 jsme pak měli jasnou gólovou šanci a je škoda, že jsme jí neproměnili. Potom jsme ještě zbytečně inkasovali pět minut před koncem čtvrtou branku. Výsledek vypadá hrozivě, ale Olešník dokázal potrestat naše chyby a byl prostě lepší. Vyhrál zaslouženě, pro naše kluky to však byla dost krutá porážka.“

FC Olympie Týn – TJ Malše Roudné 0:1 (0:0)

Gól: 89. Kadlec (pen.). Rozhodčí: Frček – Dunovský, Brych. ŽK 1:1 (Štos – Zíka). Diváků: 150.

Týn: Kubík - Mravec (66. Schánělec), Gutwirth, Maxa, Meidl - Hudeček, Vaníček (82. Procházka), Ullrich, Dobal - Stoklasa (86. Maruška), Podhradský (77. Štos). Trenér Hřib.

Roudné: Hřebejk – Zíka, Vogl, Malý, Zachař – Šrámek, Navrátil (57. Goretki), Vařil (57. Wohlgemuth), Vávra – Kadlec, Vlk (90. D. Cepák). Trenér P. Cepák.

Nejlepší hráči: Dobal, Gutwirth – Zíka, Vogl.

Roman Hřib (trenér Týna): „My jsme do zápasu vstoupili tak, jak jsme chtěli. Ze začátku jsme měli i dobré pasáže na balonu, ze které jsme se dostali po křídelní akci do zakončení Stoklasou, ale brankář Hřebejk vyrazil do bezpečí. Pak se dostal víc na balon soupeř a my jsme se dobře organizovaně bránili. Roudné mělo i několik rohů, které jsme dobře odvrátili. Nebezpečí hrozilo hlavně po stranách, ale jen po prostor boxu. První půle skočila 0:0. Ve druhé půli byla hra vyrovnanější, měli jsme šance po rohu, kdy z dobré pozice minul Dobal, a pak po střídání se dostal z pravé strany do zakončení Štos, ale těsně minul. Zápas vypadal na nerozhodných 0:0, ale ke konci se dostal do boxu balon od pravé strany, nejdřív Kadlec zakončil, ale gólman Kubík vyrazil, následně ale fauloval Hudeček a v 89. minutě Viki Kadlec proměnil penaltu. Byl to remízový zapas, v němž bylo Roudné o něco častěji u balonu, my jsme zase měli více nebezpečných možností. Bohužel, nakonec nemáme nic. Musím pochválit kluky za nastavení do zápasu, věřím, že tato cesta nám body přinese. Taky jsme hráli se dvěma sedmnáctiletými hráči, což je taky pozitivní, a nastoupil i uzdravený Štos. Je to kyselé, ale to je fotbal. Jdeme dál.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): "Musím sportovně uznat, že remíza by zápasu slušela víc. Pro Týn je to až příliš krutý výsledek. Zápas spěl k bezbrankové remíze, když hráč Týna nesmyslně fauloval v pokutovém území a Viktor Kadlec z penalty rozhodl. Soupeř měl v první půli jednu velkou šanci, při které náš stoper Dominik Malý odvracel balón z brankové čáry. Ve druhém poločase jsme se snažili útočit víc ze stran, ale domácí hráli dobře v bloku a do pokutového území nás nepouštěli. Tři body pro nás mají cenu zlata.“

TJ Spartak Trhové Sviny – FK Protivín 2:1 (1:1)

Góly: 5. L. Gažák, 80. Pavel – 12. – Z. Vorel (pen.). Rozhodčí: Kollmann – Vican, Kříž. ŽK: 3:3 (L. Gažák, J. Gažák, Borek – Hrachovec, Říha, Petr). Diváků: 100.

T. Sviny: K. Brůha - Chromčák, Hruška (66. Borek), Šafránek, Kodras - D. Brůha, Tůma (86. J. Gažák), Zítek (77. Korčák), Horelica - Macák (72. V. Pavel), L. Gažák (90. Kolář). Trenér Písko.

Protivín: V. Pícha - Kulík, J. Vorel, Z. Vorel, Zach - Nedvěd (60. Petr), David Bečvář, Daniel Bečvář, Zeman - Říha (72. Abatawa Leroy), Hrachovec (83. J. Pícha). Trenér Říha

Nejlepší hráči: Horelica, D. Brůha – nehlášeni.

Martin Písko (trenér T. Svinů): „První jarní zápas na domácí půdě jsme chtěli zvládnout, a to se povedlo. Už v páté minutě jsme šli po centru Horelici a hlavičce Lukáše Gažáka do vedení. Pak, jako by nám to stačilo, jsme přestali hrát a pouštěli jsme hosty do šancí. Jednu z nich hosté proměnili, ve dvanácté minutě vyrovnal Zbyněk Vorel z penalty. Protivín hrál směrem dopředu velmi aktivně a v určitých fázích zápasu nás přehrával. Druhý poločas se hrálo stejně aktivně jako ten první, a už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně. Šance byly na obou stranách a zápas tak vyhrál šťastnější, když v osmdesáté minutě napřáhl z velkého vápna Vojta Pavel, který  dal svůj  první gól v krajském přeboru a zpečetil tak výsledek 2:1.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Na výborně připraveném hřišti se první poločas hrál fotbal nahoru, dolů, myslím, že pro diváka to byl na první utkání pěkný fotbal, který skončil nerozhodně 1:1. Ve druhém poločase již tempo opadlo, jako by oběma týmům docházely síly. Domácí se soustředili na pozornou defenzívu, my se snažili tvořit hru, ale kvalita na poslední třetině hřiště nám scházela. Domácím se ze dvou nebezpečných situací podařilo jednou skórovat, a proto po zásluze remízový zápas vyhráli. Nemohu nezmínit penaltovou situaci z 22. minuty prvního poločasu za stavu 1:1. Hrachovec postupoval sám na domácího brankáře, kterého obešel, ten ho následně zboural jako utržený vagón a rozhodčí posoudil tento zákrok jako čistý.“

FC AL-KO Semice – TJ Dražice 2:0 (2:0)

Góly: 24. Micka, 43. P. Keclík. Rozhodčí: Pečenka – Leiš, Smola. ŽK: 3:3 (Hrala, Zborník, Blažek – Hornát, D. Štecher, Svojše). Diváků: 200.

Semice: Lukeš - Listopad, Holub, Hrdlička – Micka (81. Sádlo), Zborník, J. Keclík, Šourek (85. Císařovský) – Hrala (85. Forman), Blažek, P. Keclík (67. Veleman). Trenér Nousek.

Dražice: Počinek – Veselý (81. Vačlena), Hornát, Sváček, Bareš – Jakub Stuchlík (54. Tůma), J. Štecher, M. Stuchlík (47. Svojše), Fulei - D. Štecher, Mareš. Trenér Kučera.

Nejlepší hráči: Micka, Lukeš - nehlášeni.

Marcel Nousek (trenér Semic): „První výhra v sezoně a určitě jsme spokojeni s předvedenou hrou, zejména v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili hodně gólových příležitostí. Naštěstí jsme dvakrát skórovali a myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Ve druhém poločase to už nebylo tolik o fotbalové radosti, ale zároveň jsme velmi dobře bránili a připsali si tak první výhru. Musím pochválit celý tým za jeho práci a bojovnost. Skvěle se pak předvedli Jakub Micka a Petr Lukeš. Prvně jmenovaný vstřelil svůj první gól, a to hned vítězný, zatímco Petr nás podržel v bráně a udržel čisté konto.“

Vlastimil Stuchlík (vedoucí mužstva Dražic): „V úvodu utkání jsme začali aktivně, bohužel bez efektu. Domácí potom převzali aktivitu a dokázali skórovat z trestného kopu a ke konci půle využít našeho zaváhání v obraně. Je fakt, že nás domácí také přehráli důrazem a tvrdostí v osobních soubojích, na což jsme doplatili dvěma zraněními. V druhé části jsme už nedokázali nic vymyslet a tak body nemáme.“

FK Junior Strakonice – FC ZVVZ Milevsko 3:1 (2:1)

Góly: 10. a 41. Bílý, 59. Krejčí – 12. Souček. Rozhodčí: Leiš – Pečenka, Smola. ŽK: 3:3 (Bílý, Míčka, Krejčí – Hadáček, Vakoč, Hejl). Diváci: 200.

Strakonice: Lízal - Kubeš, Fajtl, Legdan, Smola - Janoch, Zahrádka (90. Prokop) – Váchal (79. Prajzler), Míčka (90. Pomej), Bílý (90. Stöger) – Krejčí (87. Máška). Trenér Šroub.

Milevsko: Hejl - Pich, Marvan, Vakoč, Hadáček - Volf - Přibyl, Kortan, Kála, Souček – Hadáček. Trenér Smrčina

Nejlepší hráči: Bílý, Krejčí, celý tým – nikdo.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „V prvním zápase jarní části jsme přivítali jeden z nejlepších týmů soutěže Milevsko a získali jsme tři body. Od začátku byli hosté lepší na míči a potvrzovali svou kvalitu, ale tím, kdo si vytvářel brankové příležitosti, jsme byli my. Do vedení nás poslal Bílý, ale bohužel hned po chvilce Milevsko vyrovnalo. Do poločasu jsme dokázali znovu strhnout vedení na naší stranu. Znovu aktivní Bílý přehlavičkoval brankáře a šlo se do kabin. O poločase jsem hráče upozorňoval, že Milevsko vrhne všechny síly do útočné fáze a že se nám budou otevírat okénka v jejich obraně. Poctivě jsme odbránili deset minut a od té doby se hra vyrovnala. Po pěkné akci přidal Krejčí pojistku a Janoch trefil z trestného kopu tyč. Hostující jedinou šanci chytil Lízal, a tak po velice dobře takticky zvládnutém utkání bereme zaslouženě tři body. Musím všechny kluky pochválit. Byla na nich vidět touha po vítězství.“

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „Po celý zápas jsme se nedokázali vyrovnat s důrazem a větším nasazením domácích. Nám vázla kombinace a nedařilo se nám dostat přes středovou řadu domácích. Když už jsme se dostali před vápno, nevymysleli jsme nic překvapivého, čím bychom dostali domácí pod tlak. Při prvních dvou gólech jsme udělali hrubé chyby, které domácí potrestali a díky tomu nemáme ze zápasu nic. S takovým výkonem ale na bodový zisk pomýšlet nemůžeme.“

TJ Hluboká nad Vltavou – TJ Osek 1:0 (1:0)

Gól: 4. Křiváček ml. Rozhodčí: Boček – Vican, Nedvěd. ŽK: 1:4 (Hrachovec – Balogh, Hosnedl, Hoch, J. Říský). Diváků: 150.

Hluboká: Pavelec - Krejčí, Otepka, Antoš, Kössl (90. Křiváček st.) - Sypal, Rubick, Pecka (78. Škoda), Tauber, Kadlec - Křiváček ml. (65. Píša). Trenér Kadlec.

Osek: Pokorný – Matěj Čapek, Kuneš, D. Říský, Martin Čapek (72. Gondek) - Brabec, Balogh (88. Vachulka), Hoch, Hosnedl (90. Florián) - J. Říský, Zyhora (63. Černý). Trenér Dejmal.

Nejlepší hráči: nikdo – celý tým.

Petr Kadlec (asistent trenéra Hluboké): „Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v úvodu jsme se ujali vedení, když jsme dobrým pohybem donutili hosty k chybě. Soupeř hrál v pasivním bloku, který se nám díky četným nepřesnostem nedařilo překonávat. V průběhu utkání jsme si vytvořili několik nadějných příležitostí, ale vždy jsme selhali v koncovce, která v některých situacích ani nepřišla. Hosté trpělivě čekali na svou šanci, která přišla v samotném závěru utkání. Naštěstí jsme ji však se štěstím přečkali. Celkově se odehrálo typicky průměrné utkání po dlouhé zimní přípravě.“

Jindřich Dejmal (trenér Oseku): „Soupeři jsme umožnili jít do vedení již v páté minutě, kdy jeden z našich hráčů dal malou domů tak nešťastně, že nahrál rozběhnutému útočníkovi domácích, který nám vstřelil jedinou branku v utkání, a ta nakonec rozhodla. Od tohoto momentu si nevytvořili domácí jedinou příležitost ke zvýšení vedení. My jsme si o přestávce vše vyříkali a ve druhém poločase byli jasně lepší a vytvořili si tři možnosti ke vstřelení branky, z nichž ta poslední asi 88. minutě byla více než stoprocentní. Obránce Hluboké míč vykopl z brankové čáry hodně šťastně. Za předvedený výkon ve druhém poločase jsme si dle mého soudu nezasloužili prohrát. Porazili jsme se sami chybou z páté minuty utkání a neproměněním šancí ve druhém poločase. Za předvedený výkon ve druhé části utkání bych chtěl pochválit celé mužstvo.“

FK Sokol Třebětice – TJ Jiskra Třeboň 0:5 (0:2)

Góly: 47., 53. a 63. Průcha, 21. Hromádka, 38. Radosta. Rozhodčí: Novotný – Šťastný, Jarolím. ŽK: 2:2 (Novák, Švec – Radosta, Vranovský). Diváků: 320.

Třebětice: Pokorný - V. Švarc, Trávníček, O. Černoch (83. Tříletý), Novák - P. Švarc (54. Gall), Habr, F. Nehyba (62. Solař), R. Nehyba, M. Kelbler (87. Štěpán) – Cech. Trenér M. Černoch.

Třeboň: Kopecký - Zavadil, Pánek, Vrána, Andres - Kubata, Bicenc, Hromádka (86. Candra), Matoušek (42. Vranovský) - Radosta, Průcha (84. Valíček). Trenér Bicenc.

Nejlepší hráči: nikdo - celý tým.

Marek Černoch (trenér Třebětic): „Výsledek utkání hovoří za vše. Třeboň vyhrála naprosto zaslouženě, byla rychlejším týmem, kvalitnější na míči a měla výborný přechod do útočné fáze. To jsou hlavní aspekty jejího vítězství. My jsme na ni prostě nestačili, kluci se snažili, měli jsme šance, ale bohužel dnes jsme na ní neměli.“

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Do Třebětic jsme jeli s pokorou, jelikož nám vypadla nerozlučná stoperská dvojice Širhal, Tůma. Nahradili je Pánek a Zavadil a poradili si s tím na výbornou. Na kraje museli záložníci, kteří se s defenzivními úkoly popasovali na jedničku. Celý tým šlapal naplno a nedovolil soupeři skórovat. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si šance. Třebětice měly v patnácté minutě velkou šanci, ale hlavičkovaly nad branku. Ve  21. minutě otevřel skóre povedenou střelou Hromádka. V dalších minutách jsme měli několik šancí, ale zakončení šlo mimo branku. Ve 38. minutě přehodil Radosta brankáře a vedli jsme 2:0. Po poločase, kdy soupeř zřejmě chtěl se zápasem ještě něco udělat, jsme brzy Průchou vstřelili třetí branku. Průcha přidal ještě dvě branky v 53. a 63. minutě. Za tento výsledek a předvedenou hru se zasloužil celý tým, který doslova přehrál Třebětice rozdílem třídy. Bohužel se nám zranil kapitán týmu Matoušek a musel už v prvním poločase střídat.“