Futsal v kraji: Tex-Color vyhrál základní část, Colorgrif si posvítil i na Vaplast

sobota, 3. února 2024, 10:53

Jihočeský kraj – Vítězem základní části krajského přeboru futsalu se stal obhájce Tex-Color. Kolo před koncem získal definitivu, neboť má lepší bilanci ze vzájemných zápasů s druhými Devianty (8:9, 4:2). Postup do bojů o krajský titul si jako poslední zajistil nováček Colorgrif.

Tex-Color v novém roce neztratil zatím ani bod a ve vítězné sérii pokračoval i v týnské hale. Domácí ELBH mu statečně vzdorovalo, v závěru poločasu korigovalo na minimum třígólovou ztrátu, ale pak hosté znovu odskočili na 2:5. Tex-Color jde příkladem i v soutěži slušnosti. Ani ve třináctém střetnutí neobdržel žádný karetní trest.

Colorgrif po skalpu do té doby prvních Deviantů si poradil i se třetím Vaplastem, který v první půli dvakrát vedl, ale nezachytil nástup do druhého poločasu a ztrátu již nedohnal. Tím si nováček definitivně pojistil čtvrtou příčku a v play-off vyzve v dvojutkání lídra Tex-Color.

Přestřelka se strhla mezi poslední celky o první vítězství v sezoně. Dohromady padlo 18 gólů, obrany připomínaly ementál. Poslední Velešín marně dotahoval manko nad neustále vedoucími Kohouty. Ve střeleckých dostizích kralovali domácí Kučera (6 gólů) a na druhé straně pětigólový Muranako.

První poločas utkání Deviantů proti Zahájí nenasvědčoval přesvědčivému vítězství favorita. Hosté ještě pět minut po změně stran drželi remízu 1:1, ale pak se zvedlo stavidlo s góly a jasné vítězství domácích završil čistým hattrickem Ďurica.

Výsledky 13. kola krajského přeboru futsalu:

ELBH  Týn –  TEX -COLOR  ČB 3:5 (2:3)

Střelci: Pav. Vařil, Mravec, Stoklasa – Benát 2, J. Hric, Lerch, Prokeš.

ELBH:  Pav.Vařil - J.Meidl, L.Mravec,  Pat.Vařil, L.Stoklasa,  J.Brom, V.Dobal.

Tex-Col:  D.Hric - P.Benát,  J.Hric,  T.Lerch,  Š.Prokeš,  M.Jasanský.

COLORGRIF Budweis – VAPLAST  Lišov 6:4 (2:2)

Střelci: Pravda 2, Wohlgemuth 2, Míka, Glaser – Koritar, Mlýnek, Boháč, Burda. ŽK: 1:1  (Fical - Pechoč).

Colorgrif:  M.Rezek (M.Fríd) - L.Jansa, D.Kodras, P.Fical,  D.Pravda,  K.Strejček, L.Wohlgemuth,  V.Míka,  V.Glaser.

Vaplast:  D.Vávra - J.Koritar,  J.Kándl, L.Burda,  D.Mlýnek,  L.Pechoč,  M.Werner, J.Boháč.

FC KOHOUTI ČB  –  LIONS  Velešín 10:8 (4:2)

Střelci: Kučera 6, Škarda 2, Svatoš, Dvořák - Muranako 5, Melnychuk 2, Miekhof. ŽK: 0:1 (Voloshynenko).

Kohouti: M.Škaroupka - M.Havel, J.Svatoš,  S.Škarda,  T.Dvořák,  M.Hazmuka, J.Mandík, M.Kučera.

Lions:  I.Dorosh - D.Muranako,  V.Voloshynenko, V.Kozubal, A.Melnychuk,  Pet.Kuryliuk, D.Miekhof.

SK DEVIANTI ČB – FK ZAHÁJÍ 8:2 (1:1)

Střelci: Ďurica 3, Janeček 2, Čermák 2, Hofmann – Tressl, Fürst. ŽK: 1:0 (Řepa).

Devianti:  P.Sobolík - Z.Kuna, C.Novotný, J.Řepa,  P.Janeček,  M.Ďurica,  M.Horák, J.Čermák,  L.Hofmann.

Zahájí:  J.Čejka - M.Tressl,  J.Zrun, M.Maňhal, J.Mareš, M.Fürst,  S.Zrun.

TEX-COLOR ČB  –  COLORGRIF  5:0 kontumačně

Tým Colorgrifu sobotní dohrávku 8. kola pro velkou marodku hráčů zrušil a STK utkání kontumovala ve prospěch soupeře.

Tabulka

1.  TEX - COLOR  ČB  .  .  .   .  13  .  .  11  .  .  1  .  .  . 1  .  .  .  113:48  .  .  34

2.  SK DEVIANTI (Absolut B) . . 13  .  .  10  .  .  1  .  .  . 2  .  .  . 134:55  .  .  31

3.  SK VAPLAST Lišov  .  .  .  .  13  .  .  . 9  .  .  1  .  .  . 3  .  .  .  87:58  .  .   28

4.  COLORGRIF Budweis  .  .  . 13  .  .  . 7  .  .  1  .  .  . 5  .  .  .  71:63  .  .   22

6.  ELBH   TÝN   n/VL.  .  .  .  . .13  .  .  . 5  .  .  1  .  .  . 7  .  .  .  74:85  .  .   16

5.  F K   ZAHÁJÍ  .  .  .  .  .  .  .  .13  .  .  . 5  .  .  0  .  .  . 8  .  .  .  59:76  .  .   15

7.  KOHOUTI   ČB  .  .  .  .  .  . . 13  .  .  . 1  .  .  2  .  .  10  .  .  .  64:141  .  .  .5

8  LIONS  Velešín  .  .  .  .  . . . . 13  .  .  . 0  .  .  1  .  .  12  .  .  .  53:129  .  .  .1