Krajský futsal: Devianti narazili s Colorgrifem, další příděl pro Velešín

neděle, 28. ledna 2024, 16:11

Jihočeský kraj – Do konce základní části krajského přeboru futsalu zbývají poslední dvě kola. O kvartetu, které cílí na přebornický titul, je, zdá se, rozhodnuto. Nováček Colorgrif se postaral o překvapení kola, když sestřelil vedoucí Devianty a pojistil si čtvrtou příčku.

Poslední Velešín utržil v týnské hale téměř dvacet gólů. Za ELBH řádil především Luňáček, autor sedmi branek, pět nasázel během šesti minut první půle. Pěti brankami mu sekundoval Brom. Do přestávky byl stav 3:11, v poslední minutě si týnský Mravec připsal dvě trefy a stanovil konečný výsledek jednoznačné partie na 4:19.

Přes půl hodiny trápilo Zahájí obhájce prvenství, střelecky se dařilo Fürstovi, ale závěr dokonale ovládl Tex-Color a výhru stvrdil čtyřmi zásahy. Bodově se tak dotáhl na lídra přeboru, navíc má k dobru dohrávku s Colorgrifem. Jasanský zaznamenal jubilejní stý gól bývalého Dynama, celkově se prosadil pětkrát.

Colorgrif prohrával s vedoucími Devianty, kteří v hale Na Sádkách doposud nenašli přemožitele, již 1:3 a vypadalo to na jasnou záležitost favorita. Nováček do poločasu korigoval a ve druhé půli zvrátil stav až na 6:3. Hattrickem se na tom podílel novic Míka. Colorgrif odskočil na čtvrté pozici, znamenající postup do play-off, svým pronásledovatelům na tři resp. čtyři body.

Třetí Vaplast se poločas nedokázal prosadit s předposledními Kohouty, kteří drželi nečekané dvoubrankové vedení. Sice inkasovali a prohrávali již 2:7, ale střelecky disponovaný Kučera ještě zápas zdramatizoval šesti góly v závěrečných deseti minutách. Také v tomto střetnutí se zapsal do střelecké listiny brankář.

Výsledky 12. kola krajského přeboru futsalu

FK ZAHÁJÍ – TEX-COLOR ČB 5:8 (3:3)

Střelci: Fürst 4, Tauber - Jasanský 5, Benát 2, Prokeš.

Zahájí: P.Zíka - T.Tauber,  S.Legdan, J.Mareš, M.Fürst,  J.Zrun, S.Zrun,

Tex-Color: D.Hric - K.Sláma, Š.Prokeš,  P.Benát,  J.Hric,  M.Jasanský.

VAPLAST Lišov – KOHOUTI ČB 10:8 (1:2)

Střelci: Burda 4, Růžička 3, Boháč 2, Bartizal - Kučera 6, Havel, Dvořák

Vaplast: M.Bartizal - J.Boháč, L.Burda,  J.Koritar, L.Pechoč,  D.Růžička,  M.Werner.

Kohouti: M.Škaroupka - M.Havel,  T.Dvořák, M.Kučera,  J.Svatoš, M.Stropek.

LIONS  Velešín –  ELBH  Týn n. Vlt. 4:19 (3:11)

Střelci: Miekhov 3, Voloschynenko – Luňáček 7, Brom 5, Mravec 3, Dobal 2, Odehnal, Pat.Vařil.

Lions:  K.Kobelchuk - D.Muranaka, D.Miekhov, V.Voloschynenko,  A.MelnyCHuk, Pet.Kuriliuk, V.Kozubal.

ELBH:  Pav.Vařil - L.Odehnal,  J.Meidl, L.Mravec,  Pat.Vařil,  J.Brom,  V.Dobal,  J.Luňáček.

DEVIANTI ČB – COLORGRIF ČB  4:7 (3:2)

Střelci: Horák, Ďurica, Řepa, Pat. Sobolík – Míka 3, Jansa, Wohlgemuth, Stejček, Říha.

Devianti:  Pat.Sobolík - C.Novotný, J.Řepa,  M.Ďurica,  M.Horák,  M.Horák, T.Valta, P.Vaněček, L.Hofmann, J.Čermák,

Colorgrif:  Z.Vojtíšek - L.Jansa,  V.Míka,  L.Wohlgemuth,  K.Strejček,  M.Říha,  P.Fical, D.Pravda, M.Němeček

Tabulka

1.  SK DEVIANTI (Absolut B)  . . 12  .  .  9  .  .  1  .  .  2. . . 126:53 28

2.  TEX - COLOR ČB  .  .  .   .  . 11  .  .  9  .  .  1  .  .  1 . . .103:45 28

3.  SK VAPLAST Lišov  .  .  .  .  12  .  .  9  .  .  1  .  .  2 . . . 83:52  28

4.  COLORGRIF BUDWEIS  .  . 11  .  .  6  .  .  1  .  .  4 . . .65:54  19

6.  ELBH   TÝN n/VL.  .  .  .  .  .  12  .  .  5  .  .  1  .  .  6 . . .71:80  16

5.  FK   ZAHÁJÍ  .  .  .  .  .  .  . . . .12  .  .  5  .  .  0  .  .  7 . . .57:68  15

7.  KOHOUTI   Č B  .  .  .  .  .  . . 12  .  .  0  .  .  2  .  . 10 . . .54:133 2

8.  LIONS  Velešín  .  .  .  . . . . . . 12  .  .  0  .  .  1  .  . 11 . . .45:119 1

Střelci: 35 -  Petr Benát (Tex-Color), 21 -  David Růžička (Vaplast), 19 -  Jakub Hric (Tex-Color), M. Kučera (Kohouti), 18 -  M. Jasanský (Tex-Color), 17 -  Jan Řepa (Devianti),15 -  Milan Ďurica (Devianti), M. Fürst (Zahájí),14 -  Tomáš Lerch (Tex-Color)

Soutěž slušnosti: Bez karet -  Devianti a Tex-Color, 1 ŽK -  Kohouti (Svatoš), 2 ŽK -  Vaplast (Bartoš a Burda),  ELBH (Pat.Vařil a J.Čecháček), 3 ŽK -  Zahájí (Legdan a 2x Fürst), Lions  (Hryhoruk a 2x Melnychuk)