Jihočeský futsal: Celky z chvostu tabulky s favority propadly na celé čáře

pátek, 19. ledna 2024, 09:21

Jihočeský kraj – Futsalový krajský přebor je ve finiši základní části. V 11. kole se zrodily dva dvouciferné výsledky. Poslední Velešín utržil debakl 5:17, předposlední Kohouti inkasovali rekordních jednadvacet gólů od lídra Deviantů.

Tex-Color (bývalé PCO Dynamo) nastoupil proti nováčkovi v obměněné sestavě, vypomohli Sláma s Prokešem, v brance musel zaskočit D. Hric, ale i tak nadělil Velešínu sedmnáct gólů. Ústřední postavou zápasu byl Petr Benát, který nastřílel rekordních jedenáct branek a potvrdil skvělou formu v novém roce.

Vaplast sehrál v týnské hala vyrovnanou partii se šťastným koncem. Domácí tým ELBH si během první půle vytvořil slibný náskok 3:1, ale Lišov do přestávky vyrovnal a Růžička otočil skóre. Dobal stačil ještě srovnat, ale čtyři minuty před koncem rozhodl hostující Werner trefou na 4:5.

Nováček Colorgrif si v sobotu zahrál v celostátním poháru s druholigovým Arsenalem Benešov, s nímž vypadl se ctí po porážce 4:5. O den později se utkal o body se Zahájím. Oba celky nastoupily v nekompletních sestavách, lépe se s tím vyrovnali hosté, kteří po změně stran zvrátili stav třemi zásahy a domácí už jen kosmeticky zmírnili druhou letošní porážku na vlastní palubovce.

Vedoucí tým tabulky Devianti si s Kohouty otevřel střelnici a nasázel úctyhodných jednadvacet gólů. Po deseti minutách si zajistil vedení 6:0, domácí postupně snížili na 4:8, ale další lavinu branek nezastavili. Jubilejní dvacátý gól vsítil manažer A-týmu Absolutu Radim Staněk, který společně s Patrikem Vaňkem skóroval čtyřikrát. Nejpilnější byl s pěti zásahy Jan Řepa.

Výsledky 11. kola krajského přeboru futsalu

TEX-COLOR  ČB –  LIONS VELEŠÍN 17:5 (8:1)

Střelci: Benát 11, Prokeš 2, Jasanský 2, Sláma – Presniakov 2, Muranaka, Brana, Voloshznenko.

Tex-Color:  D.Hric - K.Sláma,  Š.Prokeš,  P.Benát,  J.Hric,  M.Jasanský.

Lions: I.Dorosh - D.Muranaka,  P.Brana,  I.Presniakov ,  V.Voloshznenko,  I.Hryhoruk, V.Kozubal, Pav.Kuriliuk, A.Melnychuk, D. Miekhov, Pet.Kuriliuk

ELBH  TÝN N. VLT. – VAPLAST LIŠOV 4:5 (3:3)

Střelci: Dobal 2, Odehnal, Patrik Vařil – Kándl 2, Vávra, Růžička, Werner.

ELBH:  Pav.Vařil - L.Stoklasa, J.Meidl, L.Odehnal,  L.Macák, Pat.Vařil,  J.Luňáček, M.Račák, V.Dobal.

Vaplast:  D.Vávra - J.Koritar, J.Bartoš,  J.Kándl,  M.Werner,  L.Burda, D.Růžička.

COLORGRIF ČB  –  FK ZAHÁJÍ 3:4 (2:1)

Střelci: Janáček 2, Pravda – Fürst 3, S. Zrun.

Colorgrif:  Z.Vojtíšek - L.Jansa, M.Janáček,  D.Pravda,  D.Kodras, K.Strejček,

Zahájí: J.Čejka - J.Zrun, S.Legdan, M.Maňhal, J.Mareš, M.Fürst,  S.Zrun.

KOHOUTI ČB – DEVIANTI ČB  6:21 (4:12)

Střelci: Dvořák 2, Škarda 2, Stropek, Kučera – Řepa 5, R. Staněk 4, Vaněk 4, Čermák 3, Horák 2, Kuna 2, Novotný.

Kohouti:  M.Škaroupka - T.Dvořák,  S.Škarda,  M.Havel, M.Stropek,  M.Kučera.

Devianti:  P.Sobolík - R.Staněk,  M.Horák,  P.Vaněk,  Z.Kuna,  C.Novotný,  J.Čermák,  J.Řepa.

Tabulka po 11. kole

1.  DEVIANTI (Absolut B) . .  .  11  .  .  9  .  .  1  .  .  . 1  .  .  .  . 122:46  28

2.  TEX - COLOR  ČB  .  .  .   . 10  .  .  8  .  .  1  .  .  . 1  .  .  .  .  95:40  25

3.  VAPLAST Lišov  .  .  .  .  .   11  .  .  8  .  .  1  .  .  . 2  .  .  .  .  73:44  25

4.  COLORGRIF .  .  .  . . . . . . 10  .  .  5  .  .  1  .  .  . 4  .  .  .  .  58:50  16

5.  ZAHÁJÍ  . . . . . .  .  .  .  .  .  .11  .  .  5  .  .  0  .  .  . 6  .  .  .  .  52:60  15

6.  ELBH  TÝN n/V..  .  .  .  . .   11  .  .  4  .  .  1  .  .  . 6  .  .  .  .  52:76  13

7.  KOHOUTI ČB  .  .  .  .  .  . . 11  .  .  0  .  .  2  .  .  . 9  .  .  .  .  46:123  2

8.  LIONS   Velešín  .  .  .  . . . .11  .  .  0  .  .  1  .  .  10  .  .  .  .  41:100  1

Střelci: 33 -  Petr Benát, 19 -  Jakub Hric (oba Tex-Color), 18 -  David Růžička (Vaplast), 16 -  Jan Řepa (Devianti), 14 -  Milan Ďurica (Devianti), Tomáš Lerch (Tex-Color), 13 -  P. Janeček a J. Čermák (oba Devianti),  M. Jasanský (Tex-Color),  I. Presniakov (Lions), M. Kučera (Kohouti), 12 - M. Říha (Colorgrif), 11 -  Z. Kuna a L. Hofmann (oba Devianti),  M. Kocina (Vaplast),  J. Slavík a M. Fürst (Zahájí),  V. Dobal (ELBH)

Soutěž slušnosti: Bez karet -  Devianti a Tex-Color, 1 ŽK -  Kohouti (Svatoš), 2 ŽK -  Vaplast (Bartoš a Burda),  ELBH (Pat.Vařil, J. Čecháček), 3 ŽK -  Zahájí (Fürst 2, Legdan)  a  Lions  (Melnychuk 2, Hryhoruk), 4 ŽK -  Colorgrif (Jansa 2, Vojtíšek 2), 3 ŽK + 1 ČK -  Vaplast (Bartoš 2, Burda a J. Kándl + ČK)