Bývalí ligisté řídili průběh posledního zápasu o body 2023 ve Sportovním areálu Lišov

středa, 8. listopadu 2023, 20:06

Lišov - Téměř 100 diváků v drtivé většině domácích od začátku spekulovalo o informaci z „tiché pošty“ (hlasatel, či spíš technika zklamala), zda trenérem hostů je bývalý prvoligový borec několika mužstev Milan Barteska.

Byl a dominující většina diváctva hned začala rozvíjet diskuze směřující do výhody na střídačce, kde trenér Jiří Beneda hrál za Třeboň třetí ligu (pod J. Dejmalem) a jeho asistent Zdeněk Mikoláš ml., také bývalý prvoligový borec několika ligových mužstev. Relativní výhoda (neznáme hráčskou kariéru asistenta hostů) možná přiměla představitele skupiny tradičních domácích skeptiků k odvážnému prohlášení asi po deseti odehraných minutách: „no dneska to možná vyhrajeme“.

První poločas ovšem nedal naděje žádnému mužstvu, která začala v příjemném počasí pomalu a ospale a do konce poločasu si nevypracovala žádnou „tutovku“. Zaujaly paběrky, kdy v 7. minutě tvrdá střela domácího Hlaváče jen trochu vystrašila D. Pisaříka. V 18. minutě po dvojí kombinaci domácích Koláčka a Červenky, jenž přeloboval míč přes D. Pisaříka, odhlavičkoval jej přes břevno do rohu P. Kukla. Po jeho zahrání tvrdě vystřelil Kovačič, brankář míč vyrazil do pole. V 25. minutě po rychlém úniku a kličce J. Šachl nahrál míč před branku, kde střelu Koláčka a následnou dorážku Kovačiče srazili obránci do rohu.

Také hosté měli náznaky, když v rozmezí 28. až 30. minuty zahrávali dva rohové kopy. Ve 34. minutě zahrál z pravé strany nebezpečný trestný kop hostující kapitán Písařík Tomáš. Míč ze stříleného centru“ líznul“ obrannou hlavičkou Shýbal do rohu, po jehož zahrání vznikla před domácí brankou velká „trma vrma“, což byla asi jediná možnost hostů pohnout skórem. Po deseti minutách rozhodčí ukončil oboustranné trápení, které nejlépe vystihuje slovo „holomajzna“, které padalo v přestávkových diskuzích a také prognostické klišé, že kdo dá gól, vyhraje.

Druhý poločas začal výraznou kombinační aktivitou domácích a první tři minuty se odehrály na polovině hostů, kteří oproti prvnímu poločasu výrazně přitvrdili, což se jim následně vymstilo. V 50. minutě byl hrubě faulován Kovačič, což byl již 5-6 faul. Po dvouminutovém ošetřování si postavil míč domácí kapitán Bouchal a napálil míč ze vzdálenosti asi 23 metrů i přes postavenou zeď do šibenice - 1:0.

V 54. minutě zaujala před střídačkami krásně provedená stahovačka i s jeslemi „ve stylu kam jdeš, pojď zpátky“ hostujícího Srulevycha jenž obehrál dva protihráče. V 60. minutě po dvou faulech a ponechaných výhodách už třetí faul poslal Hlaváče na zem v podstatě téměř na stejném místě první exekuce. Tu druhou převzal opět stejný aktér a tentokrát míč bouchnul téměř do druhé šibenice - 2:0.

To už bylo moc i na trenéra hostů Bartesku, který několikrát svěřence nabádal ke hře bez faulů. V 65. minutě za obranou zapomenutý Koláček, získal odražený míč po odkopu obránce a nedal brankáři šanci - 3:0.

V 72. minutě Dejčmar vyrazil do pole tvrdou střelu, domácí v souboji o míč zbytečně faulovali, a tak následoval trestný kop ze strany. Povedeným kopem T. Písařík poslal míč na hlavu vystřídavšího Bartoně, jenž jej umístil k tyči a domácí gólman Dejčmar svým nejlepším zákrokem uhájil nulu.

Napodobil ho v 77. minutě v druhé bráně Písařík, když po téměř tygřím skoku vyrazil míč od levé tyče po perfektně zahraném trestném kopu Kándla. V 81. minutě došlo k poslednímu souboji Bouchala s hostujícím brankářem, jemuž předcházela vynikající individuální akce Jakuba Šachla, který uplatnil svoji rychlost, dovedl míč z vlastní poloviny do velkého vápna, kde byl faulován. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Bouchal - 4:0.

Zápas ještě přizdobil opět Srulevych, když v 89. minutě ukázal, že umí i tvrdě vystřelit a asi ze 45 metrů letěl míč do šibenice, Dejčmar si však čisté konto uhájil. Všichni domácí si samozřejmě poslední domácí zápas pochvalovali.

Jiří Beneda, trenér Lišova: "Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ale gólově jsme se prosadili až ve druhém poločase, kdy jsme si pomohli standardkami, kde tři góly vstřelil kapitán Bouchal.“

SK Lišov – TJ Sokol Mladá Vožice 4:0 (0:0)

Branky: 52., 61. a 81. (pen.) Bouchal, 64. Koláček. Rozhodčí: Svoboda – M. Vican, P. Vican. ŽK: 1:2 (Koláček – Kukla T., Srulevych). Diváků: 93.

Lišov: Dejčmar – Shýbal, Červenka, Kándl, Klabouch – Hlaváč (86. Špaček D.), Kovačič (57. Pivoňka), Bouchal, Průša (46. Faktor) – Koláček (84. Fiktus), Šachl J.

Ml. Vožice: Písařík – Šlejmar, Želivský, Písařík T., Svatek (57. Bartoň), Šedivý (70. Kratochvíl), Kukla T. (85. Kalvas), Srulevych, Merxbauer, Dvořák, Kukla P. (83. Brandys).