I. třídy: Čkyně a Veselí plují na vítězné vlně. Bavorov a Horní Žďár okupují první místa

pondělí, 4. září 2023, 14:53

Jihočeský kraj – Pětice Čkyně, Zlatá Koruna, Strunkovice a Veselí se Slavií ČB zvládla i třetí zápas nové sezony v I. A třídě a je nadále stoprocentní. Za očekáváním zůstává po trenérské výměně loni třetí Jistebnice. V I. B třídě si o roli favoritů říkají posílené celky Bavorova a Horního Žďáru. V Bělčicích budou speciálně trénovat penalty. Na pokoření soupeřova brankáře jim doposud nestačily ani čtyři pokusy! Nečekaný závěr mělo střetnutí v Nové Bystřici.

Čkyně do třetice zabodovala v Plané, kde skórovala po třech standardkách. „Hrajeme dobře. Sbíráme bodíky, což je vynikající. Kluci jsou zodpovědnější než na startu v minulých sezonách,“ chválil si trenér lídra Jan Děd.  Nováček Zlatá Koruna jen těsně porazila D. Dvořiště a Strunkovice potvrdily zkušenost a otočily stav v Sousedovicích.

Nejvýraznější vítězství si vystřílel vimperský Šumavan. Hrdějovicím nasázel „bůra“. První body získala ve Vodňanech Kaplice, Prachatice venku opět nezvítězily a na Borku se musely spokojit jen s bodem. Poslední zůstává bez bodu K. Újezd.

Ve skupině B I. A třídy utržila Nová Včelnice pořádný debakl na vlastním hřišti s Veselím (více zde). Všech osm gólů v duelu táborského Meteoru s Dačicemi padlo v první půli. Ve druhé došlo střelivo. Čtyři Dvory po dvou výhrách vyšly naprázdno v Ml. Vožici. Bernartice dotahovaly třígólovou ztrátu v Suchém Vrbném. Lokomotiva v závěru těsný náskok 3:2 uhájila.

Hattrickem se blýskl slávista Hosnedl, Kovářov pak dorazil dvěma góly exligista Táborský. Překvapením je nula na kontě Chýnova. V Lišově padl gólem z 88. minuty. „Na mužstvu hned v úvodu soutěže leží obrovská deka. Hodně se trápíme. Navíc jsme dostali rozhodující gól v předposlední minutě, ale o ten jsme si koledovali,“ uvedl chýnovský trenér Pavel Pilík.

Vychýlená muška malšanů - bělčické penalty - tragická přesilovka N. Bystřice

Béčko Roudného jako jediné z 84 oddílů krajských tříd ještě v nové sezoně neskórovalo. V Ledenicích prohrálo gólem z 9. minuty. Silná bude juniorka krumlovského Slavoje. V Olešnici otáčela skóre třemi brankami po hodině hry. Boršov se znovu opíral o střelecky disponovaného Benháka, jenž má na kontě již půltucet zásahů. Lhenice zase spoléhaly na Pavla Prennera, autora hattricku.

Vedoucí Bavorov nasázel ve třech zápasech 14 gólů. Sám Jakub Varyš dal polovinu. Tentokrát to odnesly Netolice, které zkously třetí porážku v řadě. Volyně a Bělčice vedly již 2:0, ale ani jeden nevyhrály. Bělčice ještě zahodily za stavu 2:1 penaltu, Jakub Houda odmítl hattrick. Byla to již čtvrtá neproměněná penalta v řadě! Výborně si vede neporažený staronováček ze Stach.

Ve skupině C nováček Včelná projel i třetí utkání v Čimelicích a je poslední. Naopak suverénní zůstávají pouze Božetice, které si poradily i s Hradištěm. Rezerva Milevska si po hodině hry vytvořilo vedení 3:0 na domácí Planou. Jenže sokolové od Lužnice se nevzdali a v 83. minutě už svítilo na ukazateli skóre 3:3! Béčko Protivína získalo první body s Chotoviny, čtyři góly (po dvou na každé straně) napadly po přestávce v rozmezí  sedmi minut.

Studená ve skupině D spustila kanonádu v Ševětíně. Domácí jedenáctce nastřílela venku málo vídaných osm gólů. Snajpr Dmytro Serbin střelecky pauzíroval a Dobrá Voda prohrála na domácí půdě se Slavonicemi. Nováček ze Stráže zvládl úspěšně i druhé střetnutí před vlastními diváky. Počáteční převahu zúročil dvěma trefami. Střelecké kopačky nazuli hornožďárský Rybčák a suchdolský Trmal. N. Bystřice měla slušně nakročeno za třetím vítězstvím, ale nezvládla závěr s K. Řečicí. Hosté, byť dohrávali o desíti bez brankáře, dokázali na konci během dvou minut strhnout vedení na svou stranu z 1:2 na 3:2.

Víkendové výsledky oblastních tříd – 3. kolo

I. A, skupina A

FK Borek - FK Tatran Prachatice 2:2 (1:2), 17. Michal, 51. Horejš (pen.) - 25. Šváb, 31. Makoš

FC Znakon Sousedovice - TJ Blaník Strunkovice 1:2 (1:1), 12. Křiváček - 21. Kadlec, 63. Nosek

SK Zlatá Koruna - FK Dolní Dvořiště 2:1 (0:0), 63. Persán, 70. M. Král - 73. Štifter

SK Planá - SK Čkyně 1:3 (1:2), 14. Kořínek - 6. a 41. Pinke, 79. Děd

FK Vodňany - TJ Spartak Kaplice 0:2 (0:1), 31. Fučík, 88. Pulec

TJ Blatná - Sokol Kamenný Újezd 2:0 (1:0), 4. a 75. Šimůnek

Šumavan Vimperk - Slavoj Hrdějovice 5:2 (3:1), 37. a 62. Koloušek, 15, Pankratz, 27. Žofka, 59. Rod - 5. Šíma, 69. Studnička

I. A, skupina B

TJ Nová Včelnice - Lokomotiva Veselí n/Luž. 0:7 (0:3), 82. a 85. Novotný, 19. Dvořák, 22. Megis, 41. Hájek, 48. Valeš, 52. Bursík (pen.)

Lokomotiva Č. Budějovice - Sokol Bernartice 3:2 (2:0), 12. a 22. Janů, 58. Mareš - 67 Rakovan, 70. Fučík (pen.)

SK Slavia Č. Budějovice - TJ ZD Kovářov 5:0 (2:0), 10., 38. a 58. (pen.) Hosnedl, 78. a 84. Táborský

FK Meteor Tábor - FK Dačice 6:2 (6:2), 1. a 30. Sedláček, 5. Lachout, 13. Kollárik, 40. Janošík, 44. Neruda - 35. Brtník, 37. Štolba (pen.)

Sokol Sezimovo Ústí - 1.FC Jistebnice 5:1 (2:0), 72. a 74. Doubek, 2. Neužil, 29. Pavelka, 84. Dmejchal - 53. Turnovec

SK Lišov - FC Chýnov 1:0 (0:0), 88. Pechoč

Sokol Mladá Vožice - SK Čtyři Dvory 2:0 (1:0), 7. T. Písařík, 52. Kukla (pen.)

I. B, skupina A

FK Boršov n.Vltavou - TJ Hluboká n.Vltavou B 2:0 (1:0), 16. a 90. Benhák

FC Šumava Frymburk - Vltavan Loučovice 0:0

Olešnice - FK Slavoj Č. Krumlov B 2:4 (2:1), 20. Lechner, 21. Lenk - 25. a 61. Matějček, 67. Kubát, 74. Poláček

Spartak Trhové Sviny B - Sokol Chvalšiny 1:3 (1:2), 30. Majer -   39. a 76. Decarti, 12. Sivák

SK Lhenice - SK Mladé  4:1 (2:1), 38., 45. (pen.) a 65. Prenner, 90. Janošťák - 33.König

Slavoj Ledenice - Malše Roudné B 1:0 (1:0), 9. Winkler

TJ Spartak Kaplice B - SK Větřní 4:3 (3:1), 4. O. Říha, 16. Smolen, 34. Presniakov, 58. F. Říha - 20. Weinhard, 74. a 90. (pen.) Bauer

I. B, skupina B

SK Vacov - TJ Dražejov 4:3 (2:1), 30. a 64. Bujok, 16. Vítovec, 84. Zitta - 43. Šrámek, 66. Hrčka, 88. Brázda

Sokol Střelské Hoštice - Sokol Stachy 0:1 (0:0), 89. Švarc

SK Slavoj Volyně - FK Tatran Prachatice B 2:2 (2:0), 11. Temňák, 28. J. Chvosta - 51. Břicháček, 72. Cais

Sokol Bavorov - 1.FC Netolice 5:1 (2:1), 32. a 78. J. Funda, 29. Folta,  47. R. Funda, 83. Varyš

FK Junior Strakonice  - B Sokol Sedlice 2:0 (1:0), 25. Boukalík (pen.), 51. Pomej

FC Vlachovo Březí - Sokol Bělčice 4:2 (1:2), 42. a 55. Novotný, 64. Hojdekr, 90. Kautman - 7. a 32. Houda

Otavan Štěkeň - FK Chelčice 1:0 (1:0), 37. Málek

I. B, skupina C

SK SIKO Čimelice - SK Včelná 4:0 (2:0), 63. a 66. Dubský, 29. Nekl, 33. Hák

Sokol Planá nad Lužnicí - FC ZVVZ Milevsko B 3:3 (0:2), 68. a 83. Turek, 82. Svoboda - 28. Dvořák, 45. Baštýř, 61. Martínek

TJ Božetice - TJ Hradiště 2:1 (1:0), 30. Čanda, 81. Fara - 90. Maroušek

TJ Podolí II - FK Meteor Tábor B 3:1 (2:0), 26. Jakub Volf, 35. Jan Volf, 84. Pinta - 55. Dařena

SK Větrovy - Sokol Sepekov 1:1 (0:1), 46. Smrž - 45. Tupý.

FC Chyšky - SK Ratibořské Hory 0:0

FK Protivín B - Sokol Chotoviny 3:2 (1:0), 32. a 56. Rothbauer, 51. Sládek - 52. Pankovetskyi, 58. Kromka

I. B, skupina D

SK Dobrá Voda - FK Slavonice 1:2 (0:1), 72. Janů - 16. Pelej, 56. Marhoun

SK Ševětín - FK Studená 1:8 (1:4), 19. Švejda - 10. a 24. Přikryl, 52. a 60. Dvořák, 17. Dokulil, 45. Brůžek, 46. Brunner, 89. Přibyl

SK Horní Žďár - SK Nemanice 5:1 (1:0), 31., 62. a 72. Rybčák, 70. Voldán, 78. Blažek - 89. Křiváček

TJ Jiskra Třeboň B - Sokol Neplachov 2:1 (2:1), 9. Pfeifer, 15. Nehoda - 5. Dvořák (pen.)

TJ Sokol Stráž nad Než. - AC Buk 2:0 (2:0), 14. Kozel (pen.), 18. Labuť

Sokol Suchdol nad Luž. - Tatran Lomnice n/Luž.  6:2 (2:0), 10., 84. a 88. Trmal, 39. Záruba (pen.), 67. a 86. Koranda - 53. Prášek, 59. Čáp

Jiskra Nová Bystřice -  FK Kardašova Řečice 1922 2:3 (2:1), 23. Kubát, 28. Kubeš - 35. a 87. Roubík, 86. Tajml

Napsal(a) Redakce | Foto Jan Klein, FK Dolní Dvořiště, Loko Veselí, Šumavan Vimperk, TJ N. Bystřice