Zahájily první třídy. Zlatá Koruna se vytáhla na Prachatice, Borek tahal za kratší konec

neděle, 20. srpna 2023, 16:17

Jihočeský kraj – O víkendu spustily prvními zápasy novou sezonu krajské třídy. Poprvé v historii přivítaly na domácím stadionu I. A třídu Zlatá Koruna a Borek. „Zlatka“ si vyšlápla na exkrajské Prachatice a vyprovodily je třemi góly. V B třídě porazila Planá hostující Sepekov 4:3, když všechny góly sokolů vsítil Lukáš Turek. Stejnou porci nastřílel do sítě Neplachova dobrovodský šutér Dmytro Serbin, který v minulém ročníku OP nasázel rovných 60 gólů.

Poslední minuty premiérového utkání nové sezony se nepovedly Kaplici a Plané. Spartakovci přišli ve Vimperku gólem v poslední minutě o bod, Plánští inkasovali se Sousedovicemi vyrovnávací branku v 89. minutě.

Zlatá Koruna vítězstvím 3:0 naznačila, že nebude hrát v I. A třídě druhé housle. Exkrajské Prachatice nečeká o soutěž níž procházka růžovým sadem a boj o návrat do kraje rozhodně nebude jednoduchý. Tři body získaly trefou Noska Strunkovice v Blatné. Hrdějovice překvapily v Dolním Dvořišti. Z nováčků nebodoval jen Borek, jehož plány výrazně ovlivnil rychle obdržený gól od Čkyně v 10. minutě

Ve skupině B I. A třídě překvapilo Veselí skalpem loni třetí Jistebnice, kterou po Radimu Hešíkovi převzal Ladislav Brůžek. Meteor Tábor v derby s Chýnovem dokonale zužitkoval přesilovku dvěma góly. Posílený Sokol S. Ústí nedal šanci Dačicím. Kanonýr David Neužil skóroval již ve 2. minutě. Hostům citelně scházel střelec Robin Štolba.

Nově vybudované mužstvo českobudějovické Slavie uspělo napoprvé v Mladé Vožici, která se i přes minulé předposlední místo v A třídě udržela na úkor Lhenic. Červenou kartu obdržel vožický trenér a bývalý ligový hráč Milan Barteska. Střídačku musel opustit po dvou žlutých kartách za protesty.

Divoký průběh měla úvodní půlhodina v Lišově. Všechny čtyři góly, po dvou na obou stranách, padly do 28. minuty.  A to Kovářov skóroval do 18. minuty dvakrát Michalem Brůžkem.

V B třídě utržily venku kruté výprasky Loučovice, Chvalšiny, Netolice, propadák si prožila roudenská rezerva proti béčku Č. Krumlova. Juniorka Slavoje jí u Malše nasázela pět gólů. Bavorov v létě výrazně posiloval. Hattrick vsítil s Vl. Březím exnetolický Jakub Varyš, kapitánskou pásku navlékl Jiří Funda, navrátilec do mateřského klubu, kam zamířil z Hluboké.

Dramatický průběh měl po přestávce duel Plané nad Lužnicí se Sepekovem, který řídil domácí šutér Lukáš Turek. Božetice si v derby poradily s béčkem Milevska. Za Chyšky poprvé vyběhli bratří Málkové - Radek, Martin a Jan. Byl to právě Radek Málek, který zaznamenal klíčový druhý gól proti včelenskému nováčkovi.

Skvělý vstup do vyšší soutěže předvedla Dobrá Voda. Neplachovu nadělila „bůra“. Ústřední postavou byl Ukrajinec Dmytro Serbin, který po 60 gólech v okrese odolal vábení klubů k letnímu přestupu. Na vysoké porážky jsou v Nemanicích z minulé sezony zvyklí. Porážku 0:7 si odvezli od nováčka ze Stráže nad Nežárkou.

Devadesát let slavící Jiskra N. Bystřice na závěr hostila Buk. Dvě stě diváků se nenudilo, sudí rozdal tři červené karty, dvě hostům, kteří za úmorného vedra odpadli a v poslední 20minutovce třikrát inkasovali.

Víkendové výsledky oblastních tříd

I. A, skupina A

FK Borek - SK Čkyně 0:2 (0:1), 10. Fiedler, 63. G. Bujok

TJ Blatná - TJ Blaník Strunkovice 0:1 (0:1), 42. Nosek

FK Dolní Dvořiště - Slavoj Hrdějovice 2:3 (1:1), 45. Štifter, 75. Kouba – 46. a 80. Kaisler, 7. Pavel

SK Zlatá Koruna - FK Tatran Prachatice 3:0 (2:0), 3. Wagner, 28. Persán, 47. Šebelka

FK Vodňany - Sokol Kamenný Újezd 2:1 (2:1), 26. Šteier, 28. Volmut – 36. Černý

Šumavan Vimperk - TJ Spartak Kaplice 2:1 (0:0), 68. Čech, 90. Rod – 54. Pulec.

SK Planá - FC - Znakon Sousedovice 1:1 (1:0), 36. Jánošík – 89. Vaněček.

I. A, skupina B

FK Meteor Tábor - FC Chýnov 4:2 (2:1), 17. a 73. Sedláček, 30. Neruda, 79. Lachout – 4. Průša, 60. M. Rabiňák. ČK: 0:1 (62. Petrů)

Lokomotiva Č. Budějovice - SK Čtyři Dvory 0:3 (0:2), 11. Hofmann, 28. a 65. Dubský

Sokol Sezimovo Ústí - FK Dačice 3:0 (2:0), 2. Neužil, 34. Ott, 90. Dmejchal

Sokol Mladá Vožice - SK Slavia Č. Budějovice 0:2 (0:0), 69. vlastní (Merxbauer), 73. Lhoták

TJ Nová Včelnice - Sokol Bernartice 2:3 (0:3), 79. Blažek, 89. Poslušný – 11. Pěchota, 21. Král, 33. Fučík

Lokomotiva Veselí n/Luž. - 1.FC Jistebnice 2:1 (2:0), 31. Průcha, 37. Koktavý – 53. Horčička

SK Lišov - TJ ZD Kovářov 2:2 (2:2), 12. a 18. Brůžek – 25. Pivoňka, 28. Burda

I. B, skupina A

FK Boršov n.Vltavou - Sokol Chvalšiny 5:1 (2:0), 50. a 59. Benhák, 10. Řežáb, 11. Kofroň, 8. Čuřík – 89. Anderle

Spartak Trhové Sviny B - Vltavan Loučovice 6:1 (2:0), 10. a 63. Macák, 8. Graman, 60. Popovič, 82. Korčák, 87. Tuscher – 51. Ardó

Sokol Olešnice - TJ Hluboká n.Vltavou B 3:1 (0:1), 72. Horelica, 84. Koktavý, 90. Bína – 29. Suchan

Malše Roudné B - FK Slavoj Č. Krumlov B 0:5 (0:4), 4., 43. a 45. Poláček, 19. Šára, 53. Matuška

SK Lhenice - FC Šumava Frymburk 2:1 (2:0), 19. Krejčí, 40. P. Prenner - 72. Králik.

Slavoj Ledenice - SK Větřní 5:2 (2:0), 19. a 76. T. Maxa, 43. Čouza, 66. Bicera, 85. Hrubý - 53. R. Weinhard, 58. Bauer.

20.8. 17:00 TJ Spartak Kaplice B - SK Mladé

I. B, skupina B

Sokol Sedlice - TJ Dražejov 3:0 (1:0), 4. Mikeš, 53. Janoušek, 75. Zíka

SK Vacov - Otavan Štěkeň 3:2 (1:1), 14. a 50. A. Bujok, 76. Bubík – 41. a 55. Poláček

Sokol Střelské Hoštice - 1.FC Netolice 5:0 (2:0), 27. Málek, 35. Květoň, 55. Strnad, 59. Červený, 82. Hlava

SK Slavoj Volyně - Sokol Bělčice 4:0 (3:0), 20. a 36. Brabec, 41. Dlouhý, 47. Chvosta

Sokol Bavorov - FC Vlachovo Březí 4:1 (1:0), 43., 74. a 81. Varyš, 68. Tomek – 70. Novotný

FK Tatran Prachatice B - FK Chelčice 4:1 (2:0), 25. a 58. Cais, 38. Wagner, 63. Balica - 87. Křenek.

FK Junior Strakonice B - Sokol Stachy 1:1 (0:1), 86. Sýs - 17. Záleský.

I. B, skupina C

SK SIKO Čimelice - FK Meteor Tábor B 0:2 (0:1), 10. Široký, 69. Majerik

Sokol Planá nad Lužnicí - Sokol Sepekov 4:3 (1:1), 20.,52.,62. a 77. Turek – 30. a 47. Petr, 66. Novák

TJ Božetice - FC ZVVZ Milevsko B 3:0 (3:0), 6. Januš, 40. Pávec, 42. Suchan

SK Větrovy - FK Protivín B 3:0 (0:0), 50. Smrž, 51. Hera, 53. Klejna

TJ Podolí II - Sokol Chotoviny 1:2 (1:0), 10. Girardey – 63. a 67. Bondarev

FC Chyšky - SK Včelná 2:1 (1:0), 5. Lívanec, 78. R. Málek - 82. Gruber.

TJ Hradiště - SK Ratibořské Hory 2:0 (1:0), 31. Řezáč, 70. Maroušek.

I. B, skupina D

SK Dobrá Voda - Sokol Neplachov 5:1 (3:0), 28.,31.,76. a 88. Serbin, 42. Novotný – 70. Mohamed

SK Ševětín - FK Slavonice 5:2 (3:1), 11. a 14. Bárta, 18. Petřík, 61. Mizera, 63. Klapuš – 44. a 67. Balík

Sokol Suchdol nad Luž. - FK Kardašova Řečice 1922 1:4 (1:3), 30. Kuchyňka – 13. a 43. Klokner, 22. Slavík, 80. Tajml

FK Studená - Tatran Lomnice n/Luž. 4:0 (3:0), 33. Přikryl, 37. Dokulil, 39. Ferdan, 61 Šimánek

TJ Jiskra Třeboň B - SK Horní Žďár 0:2 (0:1), 17. a 89. Rybčák.

TJ Sokol Stráž nad Než. - SK Nemanice 7:0 (4:0), 77. a 87. Běhal, 10. Jančura, 20. Podsclan, 38. Labuť, 43. Sivok, 57. Kalvas.

Jiskra Nová Bystřice - AC Buk 4:1 (1:0), 71. a 87. Janata, 9. Janoušek, 75. Králíček - 55. Kubín.