Sumář divize: Lom vyhořel v Hořovicích, derby pro Katovice. Slavojáci udeřili v nastavení

neděle, 26. března 2023, 12:51

Čechy – Málo vídané drama se odehrálo na českokrumlovském trávníku. Domácí Slavoj v gólové přetahované zvítězil 4:3, když klíčovou trefu vsítil Tůma v oslabení a 93. minutě po hrubici tochovického brankáře. První krajské derby rozhodl rychlý gól katovického Tomáše Janocha, Soběslav po přestávce přidala, ale na vyrovnání nedosáhla. Lomu se na hořovické umělce pravidelně nedaří a překvapivě poprvé na jaře zaváhal.

Výsledky Jihočechů v 19. kole divize A

FK Slavoj Č. Krumlov – SK Tochovice 4:3 (2:1)

Góly: 16. Novák, 26. Strapek, 85. Vávra, 90. (+3) Tůma – 12. a 73. (pen.) Sirotek, 80. Vlček. Rozhodčí: Maiello – Štípek, Andras. ŽK: 2:3 (Vonášek, Tůma – Sosnovec, Mich. Kynkor, Vlček). ČK: 1:0 (72. Vonášek). Diváků: 175.

Č. Krumlov: Beránek – Trmal, Kabele, Kolář – Svoboda (83. Parakhnenko) – Vonášek, Strapek (64. Tůma), Novák, Vávra – Růžička (64. Vaněk), Kuna. Trenér Domin.

Nejlepší hráči: Novák, Kabele

Václav Domin (trenér Č. Krumlova): „Pořád dostáváme naivní góly, viz ten první po špatném vyběhnutí našeho brankáře. Pak se nám podařilo góly Nováka a Strapka zápas otočit. Tochovice ale mají mužstvo, které by asi nemělo být na třinácté příčce. Mají šikovné fotbalisty, kteří jsou běhaví a pohybliví. Kdybychom ale lépe vyřešili nájezd tří proti jednomu, mohlo být rozhodnuto. Místo toho jsme znovu chybovali a umožnili soupeři kopat penaltu. Navíc jsme přišli o vyloučeného hráče a v deseti jsme dostali gól na 2:3. V závěru jsme hru otevřeli, bylo v tu chvíli jedno, jestli máme prohrát 2:3 nebo 2:4. Vzadu jsme hráli jeden na jednoho a snažili se o vyrovnání. To se nám povedlo a na konci jsme ještě využili chybu hostující obrany ke vstřelení čtvrté branky. Hosté byli pochopitelně zklamaní, ale takový je fotbal, hraje se devadesát minut. Pro nás je to důležitá výhra, protože jsme se zase vzdálili sestupovému pásmu.“

SK Otava Katovice – FK Spartak Soběslav 1:0 (1:0)

Gól: 2. Janoch. Rozhodčí: Kastl – Mičan, Mazanec. ŽK: 3:2 (Kahuj, Kotrba, Sládek – Bouchal, Dumbrovský). Diváků: 288.

Katovice: Provazník – Hnídek, Janoch, Cibulka, Motl – L. Bálek (90. Habor), Kotrba (68. Repa), Kahuj, D. Bálek – Uher (90. Požárek) – Kadula (83. Sládek). Trenér Šroub.

Soběslav: Červenec – Zeman, Boháč, Kubart, Hromada (68. Větrovský) – F. Vaněk, Bouchal, Hoffmann, Hájek, Dumbrovský – D. Vaněk (46. Mazouch). Trenéři Hajič a Florián.

Nejlepší hráči: Provazník, Janoch, celý tým – nehodnoceno

Přemysl Šroub (trenér Katovic): „Zvítězili jsme v derby se Soběslaví, takže můžeme být spokojení. Já jsem hlavně rád, že jsme se oklepali ze špatného výsledku na Doubravce a po pohovoru si hráči uvědomili, že takhle to nepůjde. Nastoupili jsme s velkým nasazením a odhodláním konečně získat 3 body a odměnou nám bylo rychle vedení. Jak se ukázalo, rozhodlo to celý zápas. První poločas jsme byli jasně lepším týmem a škoda, že jsme nepřidali pojistku. Druhy poločas se hosté snažili více dopředu, ale naráželi na naši dobře postavenou obranu. Skvěle jsme splnili taktiku, hlavně dozadu. Klíčem bylo pokryti Vaňka, pres kterého Soběslav rozhoduje zápasy. Podržel nás v závěru i brankář Provazník a tak jsme se vrátili zpět na druhé místo a ve vyrovnané tabulce se nám bude zase lépe dýchat. Pochvalu zaslouží celý tým.“

Richard Florián (trenér Soběslavi): „Bohužel se znovu opakovalo to, co nás v posledních utkání často provází. Gól inkasovaný během prvních pár minut. V tomto směru bohužel aspirujeme zřejmě na smutný rekord soutěže. Tato nekoncentrace výrazně ovlivnila naše herní nastavení. V prvním poločase jsme se herně hledali. Chyběla kvalitní kombinační výstavba hry. Prohrávali jsme spousty soubojů, zejména ve vzduchu a soupeře jsme nechali hrát jejich specifickou hru na naší polovině hřiště. Do druhé poločasu jsme vstoupili o něco aktivněji. Začali jsme být více na míči. Lépe se dařila kombinace a dokázali jsme si vytvářet i šance. V závěru utkání jsme dokázali soupeře dostat pod velký tlak, který ale bohužel vyrovnáním neskončil. Je škoda, že výkony z domácího prostředí nedokážeme opakovat i venku.“

SK Hořovice – TJ Sokol Lom 4:1 (2:1)

Góly: 36. a 56. Čapek, 45. Wacker, 88. Mareš - 39. Schramhauser. Rozhodčí: Talpáš - Melničuk, Šmat. ŽK: 2:1 (Kuška, Königsmark – Škrleta). Diváků: 80.

Lom: Matoušek – Mácha (66. Škrleta), Vávra (66. Kubovský), Slavík, Grobár – Skopec – Novák, Schramhauser, Nešický, Pfeifer – Musiol. Trenér Zeman

Nejlepší hráč: Schramhauser

Lukáš Zeman (trenér Lomu): „Pětatřicet minut jsme soupeři téměř nepůjčili míč, mohli jsme dát čtyři góly, místo toho ale domácí ze standardky dostali poprvé míč do vápna, kde zůstal volný hráč, a prohrávali jsme 0:1. Během čtyř minut jsme sice stačili vyrovnat, těsně před poločasem jsme ale udělali další chybu a domácí vedli 2:1. V poločase jsme mohli v klidu vést a druhý poločas si užít, sami jsme si to ale zkomplikovali vlastními chybami a tím, že jsme nedali góly. I začátek druhého poločasu byl z naší strany dobrý, opět jsme měli minimálně dvě šance, netrefili jsme ale při nich bránu. Naopak po ztrátě balónu uprostřed hřiště jsme inkasovali na 3:1. Po obdržené brance jsme změnili rozestavení, přišla ale další naše chyba a čtvrtý gól v naší síti. Nedá se však říct, že bychom nehráli dobře. Chyby se udělají, jenom se to prostě sešlo v jeden den. Byl to zkrátka zápas blbec. Snad nám prohra pomůže sednout si zase na zadek a makat od začátku.“

Ostatní výsledky

SK Petřín Plzeň - FK Komárov 0:0

FC Viktoria Mariánské Lázně - SK Aritma Praha 1:0 (0:0), 67. Drahorád.

FC Rokycany - SK Klatovy 1898 1:0 (1:0), 37. (pen.) Umosor.

SK Senco Doubravka - FK Viagem Příbram B 3:2 (2:2), 9. Ungr, 16. a 52. Nový - 25. Fall, 44. Švestka.

TJ Jiskra Domažlice B - SK Horní Bříza 0:0