Diváci v Protivíně si přišli na své. Duel s Hlubokou skončil nerozhodně

pondělí, 24. října 2022, 09:58

Protivín - Diváci v Protivíně tentokrát viděli velmi hezký zápas. Oba týmy hrály s nasazením, stále se něco dělo, nebezpečné situace se střídaly před oběma brankami a až do konce zápasu mělo utkání náboj a tempo. Hosté dokazovali, proč jsou v popředí tabulky, domácí se tentokrát vypjali k výbornému výkonu, jen proměňování i těch nejvyloženějších šancí je pro ně velkou překážkou. Téměř celý zápas to byl vyrovnaný boj, až v závěrečné čtvrthodince se hosté nadechli k náporu a nebezpečnými nákopy za obranu hrozili, protivínská obrana v čele s Píchou však odolala. Závěr byl emotivní, se žlutými a nakonec i červenou kartou pro hosty, ale na výsledku už se nic nezměnilo.

Sled zajímavých situací, vybírám jen ty nejdůležitější, protože tentokrát by to bylo na dvě stránky:

hosté se středem hřiště rychlou kombinací dostali do vápna, střelu útočníka Pícha vyrazil, k míči se dostal Hrachovec, kterého Nedvěd fauloval a byla z toho penalta - 0:1

8´ Říha ve vápně hledal Petra, ten po souboji s obráncem upadl, domácí chtěli penaltu, rozhodčí však pískal faul Petra a ještě mu dal žlutou kartu

13´po centru Zacha Říha předskočil gólmana, jeho hlavička však mířila vedle

18´ penalta na druhé straně - zakončujícího Urbana obránce postrčil – J. Vorel ji proměnil na 1:1

40´ J. Vorel dobře napadal obránce, ten chyboval, jeho přihrávku zachytil Říha, přihrál Petrovi a ten pod brankářem dal na 2:1

41´ Vojík dokázal zablokovat střelu záložníka hostí, kterou mu připravil zpětnou přihrávkou jeho spoluhráč

45´ Štěpka krásně vysunul Říhu, ten obešel brankáře, ale míč se mu zamotal mezi nohy a jeho slabou střelu levačkou stačil obránce vykopnout z brankové čáry

48´ Hrachovec vnikl do vápna po střetu se Zachem reklamoval penaltu, rozhodčí tentokrát nepískal

53´ opět Hrachovec upadl, tentokrát po střetu s Vojíkem, rozhodčí pískl trestňák  metr od velkého vápna. Tečovaný kop se pro domácí nešťastně odrazil k útočníkovi hostí, který jej poslal pod břevno 2:2

55´ Rychlý protiútok hostí po pravé straně, prudký centr do vápna však hostující útočník nenamířil hlavou mezi tyče

62´ další centr hostí zprava vracel nabíhající hráč před branku, tam však Štěpka stačil míč před dotírajícími útočníky odkopnout

70´ po centru Kulíka hlavičkoval na zadní tyči Říha, bohužel trefil jen hlavu vracejícího se obránce

79´ J. Vorel obloučkem našel Nedvěda, který však sám před brankářem halfvolejem přestřelil

80´ Pícha nohou vykopl střelu z pravé strany, odražený míč stačili před dotírajícími útočníky domácí obránci uklidit do bezpečí

FK Protivín – TJ Hluboká nad Vltavou 2:2 (2:1)

Góly: 20. (pen.) J. Vorel, 40. Petr - 6. (pen.) Kössl, 54. Rottenborn. Rozhodčí: M. Pečenka - Dunovský, Šťastný. Delegát: Krauskopf. ŽK: 3:5 (Říha, Petr, P. Hrachovec – Kössl 2, V. Hrachovec, Krejčí, Kadlec). ČK: 0:1 (90. Kössl). Diváků: 150.