Protivínští fotbalisté na závěr v pohodě přehráli Blatnou

pondělí, 20. června 2022, 21:05

Protivín - Poslední domácí mistrovský zápas sezóny odehráli fotbalisté Protivína proti Blatné za úmorného vedra a v průměrném tempu. Domácí měli po celý zápas jasně navrch, dostatečný náskok si zajistili už do poločasu a ve druhém přidali další branky. Soupeř ohrozil domácí branku pouze jedinkrát, paradoxně je do šance poslala domácí hrubá chyba. Kromě sedmi gólů viděli diváci minimálně stejný počet neproměněných vyložených šancí domácích.

Zajímavé situace:

centr Hrachovce hlavičkoval z malého vápna osamocený Říha těsně vedle

shodná situace, tentokrát centr Zacha zleva a Říhova hlavička otřela tyčku zvenku

18´ J. Vorel nedosáhl před prázdnou brankou na přihrávku Dana

20´ J. Vorel po zablokované střele svého bratra obloučkem přestřelil téměř opuštěnou branku

27´ Zach vysunul po levém křídle Říhu, ten vyhrál souboj s obráncem a překvapil gólmana hostí, který čekal zpětnou přihrávku, střelou z těžkého úhlu – 1:0

30´ tentokrát vysunul Říhu na pravé straně J. Vorel, Říha nedal gólmanovi šanci 2:0

36´ pěknou přímočarou akci domácích na pravé straně zakončoval bombou Dan, gólman hostí stačil vyrazit

40´ Říha pronikal po levé brankové čáře, souboj s obráncem posoudil rozhodčí jen jako roh. Po něm Z. Vorel promáchl dva metry před odkrytou brankou

44´ Hrachovec doběhl přetažený centr, vrátil míč před šestnáctku Zachovi a ten falšovaným obloučkem pod břevno zvyšoval na 3:0

46´  J. Vorel vysunul na levém křídle Hryneviche, ten prvním dotekem přetáhl na pravou stranu na Hrachovce. Ten zpracoval do protipohybu obránce a levačkou k tyči zvýšil na 4:0

64´ J. Vorel vysunul středem Říhu, ten šel sám na brankaře, chtěl svůj útok vyšperkovat stahovačkou brankáři, ale následnou střelu nasměroval těsně vedle branky

68´ J. Vorel nabíjel nabíhajícímu bratrovi, přihrávka mu však hrubě nevyšla. Našel protihráče, ten vysunul svého útočníka dírou za vysunutého Z. Vorla a Blatenští svou první šanci korunovali brankou 4:1

74´ střelu J. Vorla z úhlu vyrazil gólman hostů nohou, k odraženému míči se dostal Hrachovec a zvýšil na 5:1

77´ za faul na pronikajícího Hrachovce kopal J. Vorel penaltu. Jeho střelu vyrazil gólman do tyče, dokázal zablokovat i dorážku Z. Vorla, ten však dokázal vrátit ještě míč před branku a tam byl nejrychleji opět Hrachovec, jenž zkompletoval svůj čistý hattrick - 6:1. Bohužel se na hřišti čepice neobjevily, protože v tom horku ji nikdo z nás na hlavě neměl.

FK Protivín – TJ Blatná 6:1 (3:0)

Góly: 46., 74. a 77. Hrachovec, 27. a 30. Říha, 43. Zach - 68. Míka. Rozhodčí: Tůma - Macko, Izugrafov. Delegát: Peterka. ŽK: 2:2 (J. Vorel, Hrynevich – Bláha, Kůst). Diváků: 140.