I. A třída: V utkání kola se v Týně zrodila plichta. Trhové Sviny si výhrou v Olešnici udržely pozici lídra

sobota, 9. listopadu 2019, 20:57

Trhové Sviny se výhrou v Olešnici staly vítězem první poloviny ve skupině A. O dva body zpět se drží Roudné a Semice. Suverénní Týn už potřinácté nezvítězil. V derby s Hlubokou dvakrát vedl, ale střídající Hájek dorovnal skóre. Chýnov po výhře nad suchovrbenskou Lokotkou přezimuje na čtvrté příčce, třetí si pronajali budějovičtí slávisté. Lišov pěti góly Libora Pechoče porazil Ševětín a odpoutal se z posledního místa.

Ve skupině A lídr tabulky z Trhových Svinů udržel svou pozici a přezimuje na jejím úplném vrcholu. Vyhrál v Olešnici, po poločasovém vedení o gól navýšil náskok Markem Chromčákem, kontaktní gól Stanislava Drtiny v 71. minutě udělal utkání zajímavějším, avšak Marek Kodras jednu minutu před závěrem pečetil výhru. Oba pronásledovatelé také vyhráli. Semičtí porazili divokým výsledkem Čtyři Dvory. Dva góly zaznamenal kapitán mužstva Martin Císařovský. Roudné vyhrálo ve vyrovnaném utkání ve Vodňanech, když vítěznou trefu vsítil šest minut před závěrem utkání Viktor Kadlec.

Planá plně bodovala na hřišti u nováčka v Sousedovicích. Po poločasovém vedení domácích otočil v tom druhém výsledek dvěma góly exligový Roman Lengyel. V 75. minutě srovnal skóre Martin Linhart. O výhře Plánských pak rozhodl sedm minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Tomáš Pintér z penalty. Kaplice vedly ve Vimperku ještě v 70. minutě gólem Jiřího Divokého, pak přišla pětiminutová smršť domácích, tři góly v kaplické síti a o výsledku bylo rozhodnuto. Lhenice se rozešly s Velešínem nerozhodným výsledkem a mohou z jedenáctého místa tabulky pouze vzpomínat na úspěšnou minulou sezonu. Nová Ves nevyhrála ani na osmý pokus, když podlehla na domácím trávníku Prachaticím. Výsledek zápasu neovlivnilo vyloučení hostujícího Jana Lukeše v 79. minutě.

Týn přezimuje první s šestibodovým náskokem

Ve skupině B v utkání kola dvou nejvýše postavených mužstev remizovala týnská Olympie před pěknou návštěvou 300 diváků se svým pronásledovatelem z Hluboké nad Vltavou. Po dvou gólech zaznamenali Pavel Vařil (jeden z penalty) a hostující Pavel Hájek. Byla to první ztráta lídra tabulky v průběhu celé podzimní části soutěže. Svou herní kvalitu prokázala českobudějovická Slavia, která vyhrála nad Kovářovem. Dva góly zaznamenal Karel Dvořáček, na druhé straně korigoval prohru hostů dvěma trefami Jan Hubička.

Bernartice konečně přerušily šňůru tří porážek v řadě a díky hlavičce svého šutéra Adama Rakovana vyhrály nad nebezpečnými Dačicemi. Meteor Tábor také plně bodoval v souboji s Novou Včelnicí, dva góly vsítil exželečský David Fiala, za hosty skóroval Martin Němeček a udělal poslední třicetiminutovku utkání zajímavější. Žádný gól již zaznamenán nebyl a domácí se těší z tříbodového zisku, na který dlouho čekali a odskočili ze spodních pozic tabulky výše. Veselská Lokomotiva prohrála doma s Nemanicemi a propadla se na poslední místo. Poslední Lišov totiž hokejovým výsledkem 7:3 porazil Ševětín a ve vyrovnaném závěru tabulky je již třetí od konce. Autorem pěti gólů byl Libor Pechoč!

VÝSLEDKY 1. KOLA I. A TŘÍDY

SKUPINA A

TJ Nová Ves – FK Tatran Prachatice  1:3 (1:1)
Branky: 37. Jiránek – 36. Sova, 52. Fischer, 56. Kapucsinský.
Rozhodčí: Leiš – Písek, Hošek. DFA: Hanzal. ŽK: 2:6 (Holý, Jiránek – Jan Lukeš 2, T. Ryšánek, Sova, Kováč, Janošťák). ČK: 0:1 (79. Jan Lukeš). Diváků: 80.

FC AL-KO Semice – SK Čtyři Dvory  6:3 (4:1)
Branky: 26. a 89. Císařovský, 10. Pavel Keclík, 15. Váňa (vlastní), 38. Hronek, 47. Antony – 30. Janeček, 56. Matušek, 60. Nečekal.
Rozhodčí: Tauber – Nedvěd, Pánek. Hráno bez karet. Diváků: 50.

TJ Sokol Olešnice – TJ Spartak Trhové Sviny  1:3 (0:1)
Branky: 71. Drtina – 2. Kolář, 55. Chromčák, 89. Kodras.
Rozhodčí: Kříž st. – Cigáň, Kříž ml. DFA: Albrecht. ŽK: 4:1 (M. Koktavý, Pilát, Buřič, David Jindra – Valut). Diváků: 110.

FC Westra Sousedovice – SK Planá 2:3 (1:0)
Branky: 10. Benedikt, 75. Linhart – 54. a 69. Lengyel, 83. (pen.) T. Pintér.
Rozhodčí: Votava – Dunovský, M. Mráz. Hráno bez karet. Diváků: 50.

SK Lhenice – FC Velešín 3:3 (3:2)
Branky: 16. Funda, 27. Kamil Ryšánek, 37. Mahák – 24. Šváb, 42. Pomije, 69. Špát.
Rozhodčí: Talíř – Tůma, Ambrožová. ŽK: 2:4 (Beran, Iliev – Mikeš, K. Zatloukal, Fišer, Pomije). Diváků: 55.

FK Vodňany – TJ Malše Roudné 1:2 (1:1)
Branky: 14. Moravec – 6. Zíka, 84. Kadlec.
Rozhodčí: Nedvěd – Tauber, Pánek. DFA: Brož. ŽK: 3:1 (O. Benedikt, L. Benedikt, Handšuh – Hála). Diváků: 70.

TJ Šumavan Vimperk – FK Spartak Kaplice 3:1 (0:1)
Branky: 71. Chvosta, 73. Vondrášek, 76. Martin Šíp – 10. Divoký.
Rozhodčí: Tůma – Talíř, Frček. ŽK: 2:1 (Pankratz, Schwarz – Hami). Diváků: 125.

SKUPINA B

TJ Lokomotiva České Budějovice – FC Chýnov 1:3 (0:0)
Branky: 83. (pen.) Kamiš – 57. a 69. David Král, 47. Jan Hladík.
Rozhodčí: Vítek – Vican ml., Saidl. DFA: Janíček. ŽK: 2:3 (Kuruc, Ayeb – Doubrava, Václav Hruška, J. Hladík). Diváků: 20.

TJ Sokol Bernartice – TJ Centropen Dačice 1:0 (0:0)
Branky: 68. Rakovan.
Rozhodčí: Jevčák – Průchová, Juráň. ŽK: 2:3 (T. Češka, Smrčina – V. Zejda, Nováček, Vacek). Diváků: 50.

FK Olympie Týn nad Vltavou – TJ Hluboká nad Vltavou 2:2 (1:0)
Branky: 30. a 73. (pen.) Vařil – 63. a 85. Hájek.
Rozhodčí: Mart. Havlík – Lovětínský, Vican st. DFA: Štuk. ŽK: 2:6 (Vařil, Boček – Maňhal, Mich. Blažek, Kössl, Kadlec, Tomáš Adam, Procházka). Diváků: 304.

FK Meteor Tábor – TJ Nová Včelnice 2:1 (1:0)
Branky: 44. a 46. Fiala – 59. Němeček.
Rozhodčí: Kollmann – Mir. Pečenka, Zabilka. ŽK: 1:2 (Břenda – Horák, O. Blažek). Diváků: 50.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – SK Nemanice 0:2 (0:0)
Branky: 66. Záveský, 70. Bašta.
Rozhodčí: Hošek – Písek, Leiš. ŽK: 1:0 (Nuhlíček). Diváků: 70.

SK Slavia České Budějovice – TJ ZD Kovářov  4:2 (3:0)
Branky: 20. a 37. Dvořáček, 33. Leoš Hromádka, 47. Petr Kindermann – 62. a 77. Hubička.
Rozhodčí: Kříž ml. – Cigáň, Ernst. ŽK: 6:3 (Dvořáček, Šťastný, Petr Kindermann, Janků - trenér, Dráb, Slípka – Mir. Suchan, Smetana, Svojše). Diváků: 80.

SK Lišov – SK Ševětín  7:3 (4:2)
Branky: 4., 26., 29., 60. a 74. Pechoč, 6. Bambule, 81. David Mlýnek – 18. Tomáš Sedláček, 45. Kupec, 87. Mir. Šachl.
Rozhodčí: Vican ml. – Jarolím, Saidl. DFA: Albrecht. ŽK: 3:4 (Brtna, Formánek, Pechoč – 29. a 52. Tomáš Sedláček, Chmel, Mir. Šachl). ČK: 0:1 (52. Tomáš Sedláček). Diváků: 120.

Napsal(a) Jan Šerhant | Foto Petr Vlasák, Jan Klein, Michaela Vrábková, Libor Granec