KP: Jankov uhrál v Milevsku remízu, přišel ale o kapitána Maršána

neděle, 9. září 2018, 19:24

Tečku za pátým kolem krajského přeboru udělalo nedělní odpolední střetnutí domácího Milevska s exdivizním Jankovem. Vzduchotechnici se potýkají s velkou marodkou, naopak Jankov po zisku čtyř bodů se nechtěl vracet z Milevska s prázdnou. Nakonec hosté vydolovali bod, ale v závěru přišli o vyloučeného kapitána Davida Maršána.

Dnes vlastně dával góly pouze Jankov, ale nakonec se v Milevsku zrodila remíza 1:1. „Asi spravedlivá dělba bodů. Soupeř nás přitlačil v prvním poločase, my jsme zase kontrovali po obrátce, kdy jsme měli dvě tutové šance,“ řekl Jihočeskému fotbalu po konci duelu trenér domácího celku Miroslav Strnad.

Jankov byl sice v prvním poločase blízko brance, ale proti byl milevský gólman Dvořák, hosté navíc v 45. minutě inkasovali. Jaroslav Paták šel do vápna z pravé strany, levačkou vystřelil a obránce Lošek nadzvedl jeho ránu nechytatelně pro Pavelce. Trošku nešťastný moment pro Jankov určil poločasový stav 1:0.

Milevsko dnes rozhodně mohlo přidat další branky, po změně stran trefil forvard Marek Smetana (na jaře hostoval právě v Jankově) tyčku a aktivní Paták pohrdl velkou šancí před zívající bránou.

„Bohužel Jankov vyrovnal vlastně z naší výhody. Měli jsme standardku, ale rychlý kontr a chyba uprostřed hřiště zapříčinila to, že vyletěl míč do vápna, kde nabíhal Šebelka a ten prudký míč z voleje krásně trefil do šibenice,“ komentoval vyrovnávací branku z 73. minuty Strnad.

Chvíli před ní si vykoledoval první žlutou kartu za protesty hostující kapitán David Maršán, dvě minuty před závěrečným hvizdem pak strčil do protihráče rukama, inkasoval další kartonek a kvůli červené kartě bude Jankovu příště chybět.

FC ZVVZ Milevsko - SK Jankov 1:1 (1:0)

Branky: 45. Lošek (vl.) – 73. Šebelka. Rozhodčí: Krčín - Klátil, Herzog. Delegát: Pečenka. ŽK: 2:4 (Marvan, Kosobud – Fajtl, Bürger, Maršán 2x). ČK: 0:1 (88. Maršán). Diváků: 200.

Milevsko: Dvořák – Kosobud, Hejl, Petr, Málek – Sedlák, Marvan (75. Kálal), Maršík, P. Novotný – Paták (81. Mácha), Smetana (90. Jakeš). Trenér Miroslav Strnad.

Jankov: Pavelec - Jirkovský, Lošek, Kroneisl, Popelka (53. Hüttner) - Fajtl, Maršán - Dolejšek, Šebelka, Bürger – Mužík (46. Sedlic). Trenér Petr Kadlec.

Nejlepší hráči: Paták, Sedlák, Petr, Hejl - Šebelka.