Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šedesátileté Žabovřesky zvou na Lukáše Vaculíka, Zdeňka Trošku a Patrika Ježka

 
čtvrtek, 24. srpna 2017, 09:01

Fotbal v Žabovřeskách na Českobudějovicku oslaví 60. výročí založení klubu. Na sobotu 26. srpna připravuje celodenní show.

Hlavním hřebem bude od 13 hod. exhibiční utkání Sokola Žabovřesky s florbalovým týmem FBC Štíři ČB. Domácí jedenáctku bude koučovat režisér Zdeněk Troška, nastoupí herec Lukáš Vaculík, dnes již bývalý fotbalista Patrik Ježek (40), který si v Rakousku získal velké renomé, z HC Motor ČB přislíbili účast generální manažer Stanislav Bednařík a marketingový ředitel Tomáš Kučera (střelec SK Sedlec).

Oslavy mají bohatý doprovodný program – E.ON Rodinný fotbálek, penaltový rozstřel pro diváky, dražba dresů AC Sparta Praha a HC Motor ČB, slosovatelné vstupenky o ceny a vystoupení kapely Crash. Známé osobnosti budou rozdávat autogramy. Sobotní oslavy v Žabovřeskách začínají od 12,30 hod. „Věříme, že si k nám fanoušci najdou na celodenní akci cestu a společně důstojně oslavíme klubové výročí,“ poznamenal předseda Sokola Žabovřesky Martin Vašíček.

Z historie

Nejúspěšnější roky zažil klub s žábou ve znaku mezi roky 2003 - 2009, kdy úzce spolupracoval s SK Jankov a jako jeho rezerva se mu povedlo během tří let postoupit ze III. třídy až do krajské B třídy. V té době také oblékal dres Žabovřesk exligista Ivan Valachovič, který hájil v I. lize barvy Dynama ČB, Drnovic a Příbrami.

V roce 2010 se Sokol osamostatnil (spolupráce v oblasti mládeže pokračuje) a začínal v nejnižší okresní soutěži. V současné době je účastníkem III. třídy. Duší klubu byl od založení Jaroslav Houška, dlouholetý funkcionář, na jehož počest se od roku 2013 hraje každé léto memoriál.

Napsal(a) Michal Průcha
 


 

Reklamní sdělení

Reklama