Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vlčkovi svěřenci místo záchrany bojují o triumf v divizi

 
pátek, 17. prosince 2021, 12:35

Dorostenci Malše Roudné U19 mají za sebou podzim snů. Z patnácti zápasů prohráli jediný a se ziskem rekordních 40 bodů z možných 45 přezimují na čele divize dorostu! Podzimní část z pohledu půlmistra soutěže jsme probrali s trenérem úspěšného týmu Jiřím Vlčkem.

Předloni jste po dokončeném podzimu figurovali na desátém místě. Čím si vysvětlujete tak výrazný posun během dvou let, kdy se prakticky nehrálo?
Projevila se kvalitní roční práce s kluky. Docházka na tréninky byla kolem pětadevadesáti procent a s takovým mužstvem se pak pracuje v pohodě. Klukům se věnujeme třetí rok a tenhle podzim je vlastně úspěšným vyvrcholením naší práce. Po skončení jara totiž sedm kluků přejde do dospělé kategorie. Na podzim jsme prohráli jen jeden zápas, jinak jsme body moc neztráceli. A to, že jsme první před Aritmou, je pro kluky dobré vysvědčení.

Nastupovali jste ve stejném složení jako předloni, nebo se kádr od té doby přirozeně obměnil?
Měli jsme štěstí, že jsme tým dobře doplnili. Získali jsme ukrajinského útočníka Artema Parakhnenka, který se stal nejlepším střelcem mužstva. I když se manšaftu někdy nedařilo, on prokazoval stabilní formu a vždycky aspoň ten jeden gól dal. Hodně nám pomohl.

Že jste na první příčce je tedy především jeho zásluhou?
Je to dílo celého kolektivu. Byly zápasy, v nichž Parakhnenko neskóroval, a přesto jsme je zvládli. Měli jsme stabilní dvojici gólmanů a obrana působila celistvě. Proto jsme inkasovali nejméně gólů ze všech. V týmu je spousta talentovaných kluků, kteří, věřím, jsou schopni se uplatnit i mezi dospělými.

Někteří dorostenci chodili na podzim vypomáhat oběma týmům dospělých, které působí v krajských soutěžích. Jak podle vás mezi dospělými obstáli?
Někteří chodili vypomáhat áčku a hlavně béčku pravidelně a byli platní. Byl jsem se podívat i na několik venkovních zápasů, a byl jsem na kluky hrdý, protože nebyli pouze do počtu, ale skutečně mužstvu pomáhali. Kluci jako Parakhnenko, D. Cepák, Bříza nebo Klimeš mohou z fleku I. A či I. B třídu hrát. Mezi zkušenými fotbalisty, kteří je podrží, se neztratí.

Kam to mladí hráči, kteří hrají v Malši Roudné na špici divize dorostu, mohou ve své kariéře reálně dotáhnout?
Hrajeme dorosteneckou divizi a jsou u nás třeba kluci, kteří přišli z Dynama, kde se neprosadili. Dorostenecká liga je o level výš, ale divizi tito kluci zvládají výborně. Věřím, že jednou můžou hrát minimálně v krajském přeboru. Například o defenzivního záložníka Dušana Břízu mají enormní zájem i v Soběslavi. Myslím, že zrovna on má předpoklady se v divizi chytit. Nebo si vezměte Šrámka. Ten vloni skončil v dorostu a v této sezoně nastupuje stabilně za Roudné v I. A třídě. Bylo by fajn, kdyby tihle mladí hráči pomohli Roudnému vrátit se do krajského přeboru.

Soutěž dorostu prochází reorganizací. V čem spočívá?
Ze současných tří skupin dorostenecké divize budou jen dvě. Je tedy třeba umístit se do desátého místa, abychom v soutěži zůstali. Pokud bychom skončili hůř, šli bychom do krajského přeboru.

Tak toho se zřejmě obávat nemusíte...
Mým přáním bylo divizi bez problémů udržet. Nyní v polovině soutěže se zdá, že se nám to v pohodě podaří.

Uvažujete i o možném postupu, když se vám tolik daří?
O tom nikdo v klubu nepřemýšlíme. Letos můžeme klidně divizi i vyhrát, ale jak už jsem říkal, hodně kluků příští rok odejde a těžko se nám podaří starší dorost doplnit tak, abychom si udrželi stávající kvalitu. Ani kvůli finanční náročnosti by vedení, myslím, do dorostenecké ligy postoupit nechtělo. Bylo by tam mnohem víc cestování a to by nebyla levná záležitost. Především jde ale o skladbu příštího dorosteneckého týmu.

Podzim jste zvládli na jedničku. Můžete být vůbec s něčím nespokojený?
S přístupem a výsledky jsem byl naprosto spokojený. Malý problém se vyskytl pouze v realizačním týmu, neboť se při autonehodě zranil vedoucí mužstva František Šantrůček, ale i to jsme dokázali vyřešit. Nahradil ho Osvald Šimůnek, který je takovou duší klubu. Já mohu podzim hodnotit pouze kladně, bylo by však chybou usnout na vavřínech.

Jak bude vypadat příprava na jaro?
Zimní příprava začne v půlce ledna a budeme trénovat třikrát týdně na umělce a v okolních terénech. Budeme moci využívat rovněž nafukovací halu na Složišti. Taky se zúčastníme turnaje u nás v Roudném, kam přijedou ty nejlepší celky z kraje. Herní příprava by tedy měla být na úrovni. Hlavně, aby do toho opět nezasáhl covid.

Napsal(a) Michal Havelka | Foto Miloslav Kusbach
 


 

Reklamní sdělení

Reklama