Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VŠTE patří mezi zakladatele Univerzitní fotbalové ligy

 
neděle, 19. září 2021, 12:19

Po ledním hokeji bude mít českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) zastoupení také v nové Univerzitní fotbalové lize. Ta začne v říjnu a představí se v ní 13 univerzit rozdělených do čtyř skupin.

„Pro nás to bylo poměrně jednoduché rozhodování. Sport je důležitou součástí života a ten univerzitní ke studiu prostě patří. Věřím, že jako naši studenti fandí týmu Black Dogs v Univerzitní hokejové lize, přenese se tato pozitivní sounáležitost se školou i na fotbalové trávníky,“ říká rektor Vojtěch Stehel.

Tým VŠTE čekají v základní části dva zápasy s plzeňskou Lékařskou fakultou UK a Západočeskou univerzitou. „Dva nejlepší ze skupiny postoupí do play off. To je i náš základní sportovní cíl,“ říká Jakub Horák, manažer týmu, působící na škole jako zástupce ředitele pro výzkum, vývoj a tvůrčí činnost Ústavu znalectví a oceňování.

Další skupiny podle regionální blízkosti vytvoří pražské univerzity ČVUT, UK, ČZU, VŠCHT a VŠE, Univerzita Pardubice, Univerzita Hradec Králové, UP Olomouc, UTB Zlín a Masarykova univerzita Brno. Každý tým oblékne unikátní dresy navržené a dodané Českou asociací univerzitního sportu.

„Školní mužstvo se stále tvoří. Zatím má v kádru 17 hráčů z okresních soutěží až po divizi, ale další hledáme. Uvidíme po zahájení nového akademického roku 20. září,“ říká Jakub Horák. Kontaktovat ho lze přes mail horak@mail.vstecb.cz. V kádru má i divizionáře Patrika Kořistku (Viktoria Mariánské Lázně), Matěje Sochůrka (Tatran Sedlčany) nebo Jindřicha Sojku (SK Klatovy).

Týmy v UFL musí mít hráče s platným dokladem o studiu nebo s diplomem o ukončení z letošního roku. Ti, co mají studium přerušené, do turnaje zasáhnout nemohou. Zapojit se ale mohou studenti vyšších odborných škol.

Na VŠTE vedle hokejového školního týmu Black Dogs působí také další sportovní spolky - basketbalový celek žen Black Cats a Šachová akademie.

Tisková zpráva | Foto Michal Průcha
 


 

Reklamní sdělení

Reklama