Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dorosty Dynama vstupují do přípravy na jaro

 
neděle, 8. ledna 2017, 11:59

V pondělí 9. ledna 2017 znovu ožije sportovní centrum mládeže na Složišti. Do zimního přípravného období vstoupí všechna tři dorostenecká družstva českobudějovického Dynama, kategorie U19, U17 a U16. Trenérů Pavola Švantnera, Jaromíra Plocka a Marcela Tomáška jsme se zeptali, co čeká jejich svěřence během zimní přípravy a s jakými plány půjdou do jarní odvetné části.

SK Dynamo ČB U19
Devatenáctka Dynama skončila po první polovině 1. dorostenecké ligy na 14. místě se ziskem 22 bodů. „Cíl pro jaro je jasný, co nejrychleji se vyhnout barážovým a sestupovým umístěním a hrát fotbal, který kluky posune dál,“ hlásil hlavní úkol týmu šéftrenér SCM a trenér U19 Pavol Švantner, který má u A-týmu na starosti brankáře.

„Do přípravy se zapojí stávající kádr doplněný o čtyři nové hráče, kteří přijdou na testy a pokusí se prosadit do kádru pro jarní část,“ uvedl k možným posilám. „Příprava bude náročná a věřím, že se dobře připravíme na jarní část ligy a kluci si svými výkony řeknou o místo v mládežnických reprezentacích a potažmo zaujmou trenéry A týmu. To je další, dlouhodobý cíl, vychovávat hráče pro A tým, aby se v budoucnu mladí hráči prosazovali i v týmu dospělých,“ řekl k hlavnímu poslání staršího dorostu.

Od 9. 1. do 22. 1. 2017 se budou fotbalisté devatenáctky připravovat na Složišti, využívat fitness Pouzar (spinning) a posilovnu Performance Rise se speciálními cviky na komplexní posilování. Od 23. 1. do 27. 1. 2017 odjedou soustředění do Prachatic s využitím hřiště s umělou travou, haly ve sportovním areálu a plaveckého bazénu k regeneraci. Po příjezdu budou trénovat na Složišti a sehrají další přípravná utkání. V jednání je ještě jedno utkání s divizním soupeřem nebo rakouským týmem stejné úrovně.

Přípravná utkání kategorie U19
15. ledna: Vysočina Jihlava (dvojutkání od 11 a 13 hod., Jihlava), 21. ledna: FC Písek komb. (13, SCM Složiště), 28. ledna: SK Jankov (11, SCM Složiště), 4. února: Akademie Linec - Dynamo ČB (11, Linec), 12. února: 1.FK Příbram (11, Příbram), 18. února: generálka (soupeř v jednání, rakouský soupeř odřekl)
25. února: 18. kolo, 1.DL - Slavia Praha (Praha/H. Počernice)

SK Dynamo ČB U17
Družstvo kategorie U17 zahájí zimní přípravu pod novým trenérem. Jiřího Vlčka vystřídal Jaromír Plocek přecházející z juniorky. Asistentem zůstal Petr Kadlec, vedoucím mužstva je Tomáš Ardamica. Sedmnáctka má po nepovedeném podzimu co napravovat, neboť skončila s 12 body předposlední. „Hráči dostali přes dovolenou individuální plány, aby přišli malinko připraveni na zátěž, která je čeká. Je to model přípravy o dovolené, stejný mají profihráči a tím chceme učit naše fotbalisty poznávat své tělo a sám se také připravit na zátěž,“ poznamenal Plocek, že ani o volnu jeho noví svěřenci nezaháleli.

Mužstvo se bude připravovat v domácích podmínkách tréninkového centra mládeže na Složišti, kde má k dispozici vše, co potřebuje. Zimní soustředění absolvuje v Třeboni od 13. 2. do 17. 2. 2017. „Máme naplánovaná velmi zajímavá utkání v rámci Memoriálu Vl. Marečka a další přípravné zápasy, které prověří také naše nové hráče, kteří k nám jdou na zkoušku z okolních fotbalových klubů. Tímto bych jim chtěl poděkovat za jejich uvolnění,“ ocenil Plocek, který na první tréninku přivítá pětici nových hráčů - Jan Mrázek (Sokol Sezimovo Ústí), David Vávra a Daniel Kortiš (oba Malše Roudné), Jan Bartoš (FC Písek), Samuel Havel (Lokomotiva ČB).

„Cíl pro jaro je jasný, co nejrychleji se vyhnout barážovým a sestupovým umístěním a hrát fotbal, který kluky posune dál. Dále budeme apelovat na naše hráče, aby na sobě pracovali a měli své cíle hrát co nejvyšší soutěž a tím se dostat do naší U19 a následně do seniorského týmu. Chceme s kolegou navodit takovou atmosféru, aby kluky fotbal bavil a těšili se na každý trénink a utkání. Protože je to pořád jen sport a fotbal a ten vás musí bavit,“ představil plány trenér Plocek.

Přípravná utkání kategorie U17
22. ledna: Viktoria Plzeň (14, Plzeň, Memoriál Vlastislava Marečka), 26. ledna: Sparta Praha (11, Praha, MVM), 11. února: Zbrojovka Brno (12, Brno, MVM), 12. února: Meteor Praha (11, Složiště, MVM), 18. února: 1.FC Slovácko (15, Složiště, MVM), 25. února: FC Písek (10, Složiště), 4. března: Vysočina Jihlava (čas bude upřesněn, Jihlava), 12. března: Slavoj Vyšehrad (čas bude upřesněn, Složiště)
19. března: 15. kolo, ČLD - Sparta Praha (Složiště)

SK Dynamo ČB U16
Šestnáctka Dynama stráví zimu na jedenáctém místě s náskokem pouhých dvou bodů na poslední Liberec. O sestup se v této soutěži mladšího dorostu nehraje. Svěřenci trenérů Marcela Tomáška a Tomáše Ardamici se většinou budou připravovat na Složišti, čeká je fittnes Performace Rise pod dohledem kondičního trenéra a začátkem února vyrazí na týdenní soustředění do Třeboně, kde veškeré tréninkové dávky budou probíhat třikrát denně s rehabilitací v lázních Aurora.

Ke stávajícímu kádru se připojí na zkoušku David Šestauber (Roudné) a Václav Wimmer (Soběslav). „O dalších případných adeptech se stále jedná a uvidíme, jestli rozšíří naše řady,“ říká trenér Marcel Tomášek. „Naším cílem je usnadnit přechod z žákovského fotbalu do dorosteneckého. Chceme zvýšit náročnost a kvalitu na jedince, aby se dále prosazovali a byli mentálně silnější. Někomu to trvá pomaleji, ale chceme je připravit, aby mohli poté poskočit do elitního dorosteneckého týmu a potažmo ještě dále do mužské kategorie,“ zní přání Marcela Tomáška.

V přípravném období odehraje U16 samé těžké zápasy s kvalitními soupeři z české i moravské špičky mládežnického fotbalu. Po postupu do semifinálové části Memoriálu Vlastislava Marečka se postupně střetne s Viktorií Plzeň, Spartou Praha, Slováckem a Zbrojovkou Brno. Na konci zimní přípravy sehraje ještě utkání s Vysočinou Jihlava a generálka proběhne na domácím hřišti se Slavojem Vyšehrad.

Přípravná utkání kategorie U16
22. ledna: Viktoria Plzeň (Plzeň, MVM), 26. ledna: Sparta Praha (Praha, MVM), 4. února: Akademie Linec (Linec), 11. února: Zbrojovka Brno (Brno, MVM), 12. února: Meteor Praha (Složiště, MVM), 18. února: 1.FC Slovácko (Složiště, MVM), 25. února: FC Písek (Složiště)
4. března: Vysočina Jihlava (Jihlava), 12. března: Slavoj Vyšehrad (Složiště)
19. března: 15. kolo, ČLD - Sparta Praha (Složiště)

Napsal(a) Redakce | Foto Ján Honza