Martin Průcha dal čtyři góly! Třeboň dotáhl k výhře s Čimelicemi

pátek, 9. října 2020, 11:10

Třeboň – Neuběhl ani týden a v krajském přeboru se objevila další one man show. Po olešnickém Lukáši Dudkovi zaznamenal čtyři góly v jednom utkání také třeboňský útočník Martin Průcha (22). Jiskru dovedl k triumfu nad Čimelicemi 5:3. Průcha podobně produktivní duel prožil poprvé v kariéře. O volbě Muže 7. kola nebylo pochyb.

Z průběhu prvního poločasu to vypadá, že vašemu týmu týdenní karanténa jenom prospěla. Co vy na to?
Nevím, jestli úplně prospěla, ale určitě nám udělala větší chuť na fotbal a v zápase to bylo znát. Všichni jsme byli natěšení a první poločas to jasně ukázal.

První půli jste odehráli ve velkém stylu. Už jste také potřebovali naplno bodovat. Co vás nakoplo?
Měli jsme v hlavě zbytečnou remízu s Blatnou, kdy jsme měli stoprocentně vyhrát a možná i to, že naposledy hrajeme před fanoušky. Tyto aspekty zřejmě pomohly k tomu našemu dobrému začátku.

Který z těch gólů vám udělal největší radost?
Ten první. Dlouho jsem se předtím nemohl trefit, tak mě trošku uklidnil a pomohl do dalšího průběhu zápasu.

Kdo vám nejčastěji přihrával?
Nejčastěji spoluhráč z útoku Pavel Tůma. Před zápasem jsme si dělali legraci, že dneska budu nahrávat já a on dávat góly. To nakonec nevyšlo, ale myslím, že to zas tolik nevadí.

Už se vám někdy povedlo nastřílet v zápase čtyři góly?
V krajském přeboru ještě ne. Minulý rok se mi to povedlo za béčko v 1. B třídě.

Hattrick jste stihl už do přestávky. Co vám říkali spoluhráči v kabině?
Nemyslím si, že jsme se o tom v kabině nějak bavili. Soustředili jsme se na to, abychom zápas dohráli do zdárného konce a nepřipustili dramatický závěr, což se nám například minulé sezony moc nedařilo.

Napadlo vás po utkání, že budete vyhlášen Mužem kola?
Hned po utkání jsem na to nemyslel, slovo na to přišlo, až když jsme po zápase seděli u piva.

Co vás to všechno bude stát? Má na to pokladník nějaký speciální sazebník?
Něco mě to stát asi bude, ještě nevím kolik. Většinou to Kuba Skála vymyslí na místě a nemůže se nesouhlasit.

Co je pro střelce důležité, aby mu "to tam padalo"?
Spoluhráči. Bez nich bych asi moc gólů dát nemohl.

Kolik gólů byste si přál nastřílet letos, abyste byl spokojený?
Kdybych dal tuhle půlsezonu deset gólů, byl bych spokojený. Kdybychom měli ovšem vyhrávat a já bych góly nedával, tak by mi to určitě nevadilo.

Jak těžko se hledala motivace do druhého poločasu, když už byl stav 4:1?
Motivovaní jsme byli dost, Čimelice jsou dobré mužstvo a při polevení, bychom mohli klidně i prohrát.

Soutěž je letos dost vyrovnaná, který tým na vás udělal při vzájemných soubojích nejlepší dojem?
Dobře proti nám hrálo Táborsko, to bylo ale způsobeno nejspíš tím, že na náš zápas byla reprezentační pauza a přijelo dost hráčů z jejich A-týmu.

O víkendu se hraje bez diváků. V ochozech bude ticho jako v kostele…
Jsem zvědavý, jaký budou mít zápasy náboj, když tam nebudou diváci. Snad se situace co nejdříve uklidní a fanoušci budou moci zase chodit na zápasy.

Jaké jste si dali do této sezony cíle?
O cílech jsme se před sezonou nebavili, ale celkově chceme hrát pohledný fotbal a být v tabulce co nejvýše.

V neděli jedete do Jankova. S jakými plány?
V Jankově to bude těžké, většinou když spolu hrajeme, tak jde o hodně bojovné utkání. Kdybychom získali tři body, byli bychom nadmíru spokojeni.

Myslíte si, že koronavirus zastaví fotbalové soutěže i na podzim?
Mám obavy, že minimálně nějaké přerušení přijde. (rozhovor vznikl ve čtvrtek, pozn. red.)