Generálky na start KP: Někde vládne pohoda, jinde rozpaky

neděle, 10. března 2019, 23:42

U konce s přípravou jsou po víkendu také celky krajského přeboru. Týden před zahájením jarní části podstoupily poslední utkání zimní přípravy. Překvapila porážka třetího Lomu ve Strakonicích po přestřelce 6:7, když ztratil vedení 6:3 v posledních 15 minutách. Vychýlenou mušku měl Osek proti Sedlici. S chutí si naopak zastřílely Roudné, Katovice a Jankov.

Po Oseku vyšel střelecky naprázdno i Č. Krumlov, který remizoval bez gólů s Velešínem. Protivníka z I. B třídy, půlmistra Sousedovice, nepřemohla ani Blatná. „Když nebudu koukat na výsledek utkání, na který víceméně v přípravě moc nekoukáme, jsme s předvedenou hrou spokojeni. To co jsme chtěli, tak jsme si během šedesáti minut vyzkoušeli. Bohužel ani tentokrát jsme nebyli kompletní, otazníky v sestavě tak budeme řešit podle zdravotního stavu hráčů až v týdnu. Doufáme, že se všem zahojí bolístky a v neděli do Milevska budeme v plné síle,“ uvedl blatenský asistent Roman Remeš.

Vzduchotechnici si s Vodňany poradili i přes nepříznivý poločasový stav 1:3. Po přestávce přidali a třemi góly obrátili výsledek. Venku nezaváhaly Rudolfov ani první Olešník. Želeč si do přestávky zajistila rozhodující náskok se Sokolem S. Ústí.

Ani v dalších zápasech mužstva z I. A třídy nestačila přeborovým účastníkům a rozdíl ve výkonnosti a skóre byl markantní. Nová Ves vystačila v Roudném se silami jen první půli, ve druhé obdržela osm branek! Polovinu vsítil kapitán malšanů Jakub Píša, tři dal Ondřej Otepka. Nezahálely ani Katovice, první soupeř Roudného. Čtyřikrát poslal svou vizitku brankáři Lhenic Vladimír Uher. „Sedmičku“ nasázel i Jankov ambicióznímu Lažišti, hattrick vystřihl Vojtěch Bürger.

V neděli neměla Třeboň větší potíže s Veselím a deklasoval jej 5:0. Generálku na písecké umělce zvládly úspěšně i Čimelice. Nového kouče Grossmanna mohla těšit povinná výhra 4:1 s Hradištěm, ale minimálně další čtyři šance jeho svěřenci zahodili.