KP: Hluboká šokovala silné Táborsko, ze Soukeníku veze výhru 5:1

neděle, 8. dubna 2018, 13:07

Hodně nečekaně dopadla nedělní dohrávka 20. kola krajského přeboru. Výrazně posílená rezerva Táborska dostala na Soukeníku výprask od Hluboké 1:5. Nepomohl jí druhý gólman „áčka“ Jan Satrapa, který přišel z Čížové, ani šestice pendlů, včetně Zdeňka Linharta.

Domácí rezerva Táborska na jaře ještě nebodovala. S cílem změnit tuhle bilanci výrazně posílila o hráče z A týmu, celkem se dopoledne na Soukeníku představilo šest pendlů a nedávná posila z Čížové, brankář Jan Satrapa. „Dnes tomu ale kluci z prvního mužstva moc nepomohli. Ten přístup nebyl dobrý,“ hodnotil zápas trenér poražených Martin Štica.

Táborsko sice drželo míč dobrých 70 % času a několikrát zamklo Hlubokou před její šestnáctku, ale Ciprově družině skvěle fungovala defenzivní činnost v čele s Legdanem a Turkem.

Hosté využili v prvním poločase dvě standardní situace, Stráský ve 21. minutě a Kulík v 31. minutě dali před obrátkou stavu podobu 0:2. „A to ještě Hájek nedal penaltu,“ narážel hlubocký asistent Jan Procházka na moment, kdy sudí Dunovský nařídil po ruce Zavadila pokutový kop. Brankář Jan Satrapa ale předvedl dobrý zákrok.

Obraz ve druhém dějství byl podobný, jako v tom prvním. Táborsko bylo na míči, ale víceméně jen po velké vápno, a naopak dělalo velké chyby v obraně. V 67. minutě dal Tomáš Antoš už svůj šestý jarní gól a upravil na 0:3. Zmar domácí obrany se jasně projevil v 75. minutě, kdy si Klusák hrál s míčem ve vlastním vápně a přehodil Satrapu – 0:4. „Asi si ten míč chtěl sklepávat. Nevím, nepochopil jsem to. Nikdo kolem něj nebyl. Vůbec nevím, co chtěl dělat,“ podivoval se nad počínáním obránce A týmu Štica.

Táborsko se dočkalo alespoň jedné branky, Zdeněk Linhart splnil svou povinnost a střelou zpoza vápna překonal brankáře Hluboké Brůhu, který v první půli nahradil zraněného Brašničku – 1:4. V 90. minutě ještě využil brejk hostující Valenta, jenž po necelých dvou minutách na hřišti dal výsledku nečekanou finální podobu 1:5.

FC MAS Táborsko B - TJ Hluboká nad Vltavou 1:5 (0:2)

Branky: 80. Linhart - 21. Stráský, 31. Kulík, 67. Antoš, 75. Klusák (vl.), 90. Valenta. Rozhodčí: Dunovský - Peterka, Albert. Delegát: Štuk.  ŽK: 3:1 (Klusák, Linhart, Zavadil - Hájek). Diváků: 80.

Táborsko B: Satrapa – Víteček, Klusák, Zavadil, Jírava – Vysušil – Mischnik (79. Rytíř), Peterka, Blecha, Dudl – Linhart. Trenér Martin Štica.

Hluboká: Brašnička (37. Brůha) – Jonáš, Turek, Legdan, Čermín – Rubick, Němec (77. Křiváček), Kulík, Říha (88. Valenta) – Antoš (84. Lovička), Hájek (73. Adam). Trenér František Cipro.

Nejlepší hráči: Vysušil – Turek, Stráský, Legdan