KP: Okresní derby ovládl ve druhé půli Jindřichův Hradec

sobota, 2. září 2017, 12:27

Jindřichův Hradec vyhrál dopolední derby proti Jiskře Třeboň díky zlepšenému výkonu ve druhé půli. Bezbrankový stav během čtyř minut rozmetaly slepené góly po ranách Koutného a Blažka ze střední vzdálenosti. Unavení hosté neměli v závěru protizbraň a podruhé za sebou prohráli, aniž by skórovali.

Dopolední program 4. kola krajského přeboru obstaralo klasické okresní derby mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Oba soupeři měli po minulém kole diametrálně odlišnou náladu, zatímco domácí si poradili s oslabenými Katovicemi, Jiskru na vlastním hřišti naprosto rozložil Olešník.

V úvodní pětačtyřicetiminutovce ale papírové předpoklady tak úplně neplatily. Černochovo mužstvo sice drželo balón víc na svých kopačkách, ale organizovaná třeboňská defenziva toho domácím moc nedovolila. Karel Holzepl naopak v 28. minutě pořádně provětral hradeckou obranu, jeho tvrdou ránu pod víko ovšem Hejníček bravurně vyrazil na rohový kop. Tady se tleskalo na obě strany.

Dění na hřišti po poločasové obrátce už byla trochu jiná písnička.

Běžela 57. minuta. Po dravém průniku Filipa Votavy do velkého čtverce měl na noze tisíciprocentní šanci Vít Kučera, ale z metru a půl přestřelil prázdnou třeboňskou branku. Zklamaně se pak opřel o tyč, protože věděl, že tohle měl dát.

Jindřichův Hradec měl ve druhém dějství rozhodně pevnější půdu pod nohama než hosté a další šanci skórovat si vytvořil hned dvě minuty nato. Radim Koutný zahrával po faulu na Kučeru přímý volný kop z hranice vápna levou nohou, ale pozorný gólman Kopecký, který nahradil jedničku Jakuba Skálu, ránu na delší tyč vyrazil.

S přibývajícím tlakem domácích fotbalistů nakonec přišly i branky. Od obou střídaček vypjaté derby rozhodl v 72. minutě utaženou střelou vnitřním nártem Radim Koutný – 1:0. Podobná branka, tentokrát z nohy Ondřeje Blažka o čtyři minuty později, znamenala pro Hradec vedení 2:0 a klid pro zbylé minuty.

V samotném závěru ještě Votava trefil z přímáku břevno, brankář Kopecký si na ránu z dobrých pětadvaceti metrů možná lehce sáhl. Víc už toho okresní derby nenabídlo, Jindřichův Hradec ho díky zlepšenému projevu ve druhém dějství opanoval zaslouženě.

FK J. Hradec 1910 - Jiskra Třeboň 2:0 (0:0)

Góly: 72. Koutný, 76. Blažek. Rozhodčí: Dunovský - Mach, Koranda. Delegát: M. Urban. ŽK: 1:4 (Šmíd - Cahyna, Průcha, Holý, Pancíř). Diváků: 75.

J. Hradec: Hejníček – Šmíd, Völfel, Blažek, T. Šenkýř – Kučera, Koutný, Beránek, Mareš – Votava, Chalupský (86. Vítěček). Trenér Marek Černoch.

Třeboň: Kopecký – Pučejdl, Cahyna, Hami, P. Tůma (46. Pancíř) – Matoušek (75. Bednář), Malický, Franěk (83. Holý), Kodras – Průcha, Holzepl. Trenér Zdeněk Procházka.

Nejlepší hráči: Koutný, Votava – Průcha, Holzepl