Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Od založení Junioru mluvíme jen o postupech, říká strakonický Tomáš Kostka

 
neděle, 18. prosince 2016, 11:17

Mohou dokonat čtvrtý postup v řadě za sebou. Ve Strakonicích zase po letech chodí na krajský fotbal a rozhodně nechtějí zůstat pouze v nejnižší B třídě. Tamní oddíl Junior po poločase vévodí skupině C s náskokem čtyř bodů na Putim, jenže jak ukázal ne úplně vydařený závěr podzimu, ke splnění cíle je potřeba zlepšit především tréninkovou morálku. Tam vidí možný problém hráč a činovník oddílu Tomáš Kostka.

Tažení Junioru pokračuje. Čekali jste, že i v krajské třídě půjdete za postupem? Už počtvrté za sebou.

Na tabulku se dívá velmi příjemně. Na začátku sezony jsme si dali za cíl být v kontaktu se špičkou soutěže, po této stránce tedy vládne spokojenost. V Junioru se o postupu mluví od samého založení a zatím na tom nehodláme nic měnit. Nicméně soutěž bude jistě zajímavá a soupeři nám budou chtít naši cestu za postupem co nejvíc znepříjemnit. Je na nás, jak se s tím popasujeme.

Putim, Sedlice, Mirovice nebo Kluky. Kdo ze skupiny pronásledovatelů vám bude dělat na jaře největší starosti?

Napovídá tomu bezesporu tabulka, že mužstva Putimi a Sedlice na nás budou tlačit, ale jistě si brousí zuby i ostatní.

Nestraší vás trošku závěr podzimu? V posledních dvou zápasech Strakonice ztratily 5 bodů.

Na podzim jsme si vedli nejlépe ze všech týmů, takže ho lze opravdu hodnotit jako vydařený, ale samozřejmě nás mrzí nezvládnutý konec. S klukama jsme to probírali. Osobně si myslím, že se projevila horšící se tréninková morálka ke konci soutěže a opotřebovanost některých zkušených hráčů.

Jak celkově hodnotíte kvalitu soutěže? Za poslední roky máte možnost srovnávat.

Současnou úroveň naší skupiny jsme tak nějak očekávali. Až na výjimky z horní šestice může každý porazit každého, takže jaro slibuje určitou dramatičnost.

Kádr zůstane po zimní přestávce beze změn?

Dojde maximálně k jedné, nebo dvěma změnám, jinak budeme chtít zapojit naše končící dorostence.

Jak vyplníte přípravné období?

Zimní přípravu jsme ponechali podobnou jako v předešlých letech. Sejdeme se 31. ledna na domácí umělce, poté máme v plánu absolvovat již tradičně soustředění v Chanovicích. Celkem jsme domluvili pět přípravných zápasů s kvalitními soupeři - Chanovice, Vimperk, Čkyně, Strunkovice a Planá u ČB.

Napsal(a) Martin Wipplinger | Foto Jan Škrle
 


 
Reklama