Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dynamo v derby proti Táborsku v dresech pro Bazalku

 
čtvrtek, 11. května 2017, 18:26

V hodně netradičních žlutých dresech nastoupí fotbalisté Dynama do nedělního zápasu 28. kola Fortuna národní ligy proti Táborsku. V rámci jihočeského derby totiž českobudějovičtí fotbalisté podpoří Centrum BAZALKA.

Centrum BAZALKA je nestátní nezisková organizace, která funguje díky podpoře individuálních a firemních dárců. Jeho služby aktuálně využívá bezmála 40 klientů z celého Jihočeského kraje ve věku od 1 do 26 let s těžkým kombinovaným postižením (mentální, smyslové a tělesné) a s poruchami autistického spektra s přidruženým mentálním postižením.

Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice podporuje BAZALKU dlouhodobě. Již od roku 2009 v součinnosti s fanoušky získává finanční prostředky na provoz nebo konkrétní pomůcky, které Centrum BAZALKA pro své klienty potřebuje. Nyní ale největší jihočeský klub zašel ještě o trochu dále.

„Prakticky v celém průběhu letošní sezony jsme přemýšleli nad tím, jak bychom spolupráci s BAZALKOU trochu oživili. V posledních letech byla spolupráce spojená prakticky výhradně s předáním šeku a finanční částka byla vypočítaná tak, že dal klub z každé prodané vstupenky jednu korunu na BAZALKU a navíc přispěli hráči A-týmu za každý vstřelený gól v lize. To jsme chtěli letos změnit. Cílem bylo pochopitelně opět získat pro BAZALKU peníze, zároveň jsme ale chtěli veřejnosti činnost centra opět připomenout,“ říká tiskový mluvčí Dynama Aleš Strouha.

Budějovický klub se tedy pro zápas s Táborskem rozhodl pro velmi netradiční krok. Fotbalisté Dynama totiž pro nejsledovanější zápas na jihu Čech vymění své černobílé dresy za žluté. Právě žlutá je barvou, která je nerozlučně spjata právě s BAZALKOU. Fotbalisté Dynama zápas odehrají ve speciálních dresech s velkým logem BAZALKY. Celý projekt navíc podpořilo hned několik obchodních partnerů klubu.

Také fanoušci Dynama mají celou řadu možností, jak podpořit stacionář pro klienty s kombinovaným postižením. „Příznivci Dynama si měli možnost již v týdnu před samotným zápasem za 2.000 korun rezervovat dresy, ve kterých hráči pak do derby nastoupí. Máme obrovskou radost, že jsme téměř všechny dresy dokázali prodat již před zápasem. Pro fanoušky bylo také velmi lákavé to, že si mohli na vybraný dres nechat umístit vlastní jmenovku. Například Ivo Táborský nebude mít pro derby na zádech své příjmení, ale nastoupí se jmenovkou „ŽIŽKA“, tedy s příjmením fanouška, který si jeho dres koupil,“ dodává Aleš Strouha. Hned několik dárců z řad fanoušků a hráčů klubu pak po zakoupení chce dres rovnou obratem věnovat právě klientům Centra BAZALKA.

Fanoušci budou mít možnost unikátní žlutý dres získat i během dnešního zápasu a také po jeho skončení. Během zápasu bude možné koupit za 20 Kč lístek do speciální tomboly věnované právě BAZALCE. Jeden z lístků pak bude vylosovaný a právě majitel tohoto lístku získá bezprostředně po konci zápasu hraný dres.

O jeden dres budou moci také fanoušci následně hned od pondělí 15. května usilovat v internetové aukci na webu www.sportovniaukce.cz. Dres v této aukci bude navíc včetně podpisů všech hráčů A-týmu Dynama.

Centru Bazalka je samozřejmě možné přispět i napřímo finančním darem na bankovní účet 2800064730/2010.

Napsal(a) SK Dynamo ČB | Tisková zpráva
 


 

Reklamní sdělení

Reklama