Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Juniorka Dynama startuje v pondělí novou sezonu

 
pátek, 20. července 2018, 10:33

Historicky poslední ročník Juniorské ligy startuje již tento víkend. Fotbalisté Dynama pod vedením trenérů Petra Skály a Jaromíra Plocka mají za sebou přípravné období a vše chystají na pondělní první zápas sezony, kdy je čeká utkání v Hradci Králové.

Kádr juniorky doznal během léta řady změn. Trenéři mají oproti předešlým sezonám početnější kádr, což samozřejmě kvitují s povděkem. „Udělalo nám radost, že většina loňských dorostenců U19 zvolila možnost přejít do juniorky. To v posledních letech nebylo úplně zvykem a mívali jsme problémy s počty hráčů. To zatím letos nehrozí a kádr máme pohromadě,“ pochvaluje si trenér juniorky Jaromír Plocek.

Kouč juniorského týmu byl spokojený i s přípravnými zápasy. „V prvním zápase jsme remízovali se starším dorostem Jihlavy 3:3 a poté jsme vyhráli nad Třeboní 5:2. Především naše hra ale byla dobrá a do sezony tak půjdeme v dobrém rozpoložení,“ pokračuje Plocek. V generálce na nový ročník Juniorské ligy pak Dynamo vyhrálo nad Jankovem 3:2 (více zde).

Zatímco v minulých sezonách se hrálo v Juniorské lize hlavně o prestiž, v letošní sezoně budou mít týmy přeci jen o něco vyšší motivaci. „Zatím to vypadá, že týmy do desátého místa budou mít možnost hrát v příští sezoně ČFL, a to je právě náš cíl. Budeme chtít hrát tak, abychom v následující sezoně mohli hrát třetí ligu,“ dodává Jaromír Plocek.

Juniorka v přípravě:
SK Dynamo ČB Jun. - Vysočina Jihlava U19 3:3 (branky: Kalousek, Švantner, Tomek)
SK Dynamo ČB Jun. - Jiskra Třeboň 5:2 (Lindák 3, Tomek, Švantner)
SK Dynamo ČB Jun. - Jankov 3:2 (Tomek, Kalousek, Matoušek)

Kádr juniorky Dynama pro sezonu 2018/19:
Brankáři: Miša Dubljanič (1999), Petr Oliva (1999).
Obránci: Dominik Collin (1999), Mikuláš Jáša (1999), Jan Krejčí (1997), David Tomášek (1996), Matyáš Zachař (1999).
Záložníci: Rostislav Kadlec (1999), Jindřich Kadula (1994), Jan Kubata (1999), Martin Lindák (1999), Rostislav Tomek (1998).
Útočníci: Jakub Matoušek (1998), Jakub Rauscher (1999).

Napsal(a) Aleš Strouha/SK Dynamo ČB | Foto Ladislav Lhota
 


 

Reklamní sdělení

Reklama