Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V pondělí v Clarion Hotelu bude představena nová klubová akademie Dynama

 
čtvrtek, 10. května 2018, 12:18

Doslova revoluční změny čekají mládežnický fotbal v Českých Budějovicích. Na konci června totiž dojde ke zrušení zapsaného spolku Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského a za podpory Fotbalové asociace České republiky zahájí 1. července svou činnost nová klubová akademie s názvem „SK Dynamo České Budějovice Akademie, z.s.“

Statut klubové akademie nezískalo hned osm klubů z české nejvyšší fotbalové soutěže. SK Dynamo naopak dokázalo splnit podmínky díky své připravenosti. Jedná se zejména o vybudovanou infrastrukturu jako ubytovací kapacity, tréninkové prostory či zajištění partnerských škol.

V Jihočeském kraji už úspěšně funguje Regionální fotbalová akademie (dále RFA) Jihočeského kraje, která se věnuje kategorii U14 a U15. Její existence byla podmínkou pro vznik klubové akademie, ve které budou vyrůstat děti od 6 do 19 let. Klubová akademie tak cíleně připravuje děti od 6 let do 13 let pro přechod do RFA FAČR, odkud se ve věku 16 let vrací zpět do klubové akademie.

Velkým přínosem nové klubové akademie bude především profesionalizace všech mládežnických kategorií. Profesionalizace mládežnických kategorií v Akademii přinese prospěch i dalším fotbalovým klubům v Českých Budějovicích a okolí, do kterých budou nejen proudit fotbalisté z profesionálního systému Dynamo Akademie, ale její profesionální trenéři budou koncepčně provádět také ukázkové tréninky v klubech a oddílech v celé spádové oblasti akademie.

Samotní hráči budou motivováni možností rozvíjet se v profesionálních podmínkách pod dohledem špičkových odborníků. Jejich cílem tak bude získání profesionální smlouvy, aby neodcházeli předčasně z regionu například do Sparty Praha či Slavie Praha, když jim budou nabídnuty srovnatelné podmínky celkového zajištění v podobě kvalitních podmínek pro trénink, vzdělávací proces a celkový rozvoj.

V pondělí 14. května od 18 hodin proběhne v Clarion Congress Hotelu České Budějovice představení nové klubové Akademie SK Dynamo České Budějovice. Prezentace Akademie je určena pro širokou veřejnost a všichni zájemci o zajímavé informace jsou srdečně zváni!

Napsal(a) Aleš Strouha/SK Dynamo ČB | Foto Milan Šíma
 


 

Reklamní sdělení

Reklama