Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Třeboni si pod projektem I holky hrajou jako kluci zahrálo přes sto fotbalistek

 
pátek, 3. února 2017, 08:31

V sobotu 28. 1. 2017 se v Třeboni uskutečnil první ročník halového fotbalového turnaje dívek, který pořádala Komise mládeže JčKFS ve spolupráci s RFA Jč. KFS. Především díky podpoře samotného KFS a Nadačního fondu na podporu fotbalové mládeže Jihočeského kraje se mohly vůbec poprvé v takto velkém počtu utkat okresní výběry dívek mezi sebou.

Turnaj byl rozdělen na dvě části. V dopolední části hrálo svůj turnaj 6 družstev výběrů OFS mladších žákyň, v odpolední pak 5 výběrů OFS starších žákyň + družstvo starších žákyň fotbalového oddílu SK Rudolfov. Ve všech utkáních byl k vidění pohledný fotbal, zejména starší kategorie snesla přísnější měřítko. Děvčata se téměř vyrovnala chlapeckému fotbalu. Ani za individuální výkony některých hráček by se hráči kategorie chlapců nemusela stydět. Turnaj se vydařil, oceněna byla všechna družstva i nejlepší jednotlivci a především panovala skvělá atmosféra z řad rodičů.

Pořadatelé touto cestou děkují všem zúčastněným hráčkám, trenérům, rodičům a zejména všem podporovatelům našeho projektu. Turnaj ukázal, že cesta, na kterou se vydal dívčí a ženský fotbal na jihu Čech, je správná, a že za krátkou dobu své existence dokázal dívčí fotbal v Jihočeském kraji a jeho okresech udělat pořádný kvalitativní krok vpřed. Všichni doufáme, že se z tohoto pilotního turnaje stane tradice a třeboňská hala bude v zimním období hostit nejen turnaje chlapců, ale i něžného pohlaví.

Mladší žákyně:

1) OFS J. Hradec

2) OFS Tábor

3) OFS ČB

4) OFS Strakonice

5) OFS Písek

6) OFS Č. Krumlov

Nejlepší brankářka: Krásová Michaela - OFS JH

Nejlepší střelkyně: Plášková Kateřina - OFS JH

Nejlepší hráčka: Vithová Kateřina - OFS ČB

Starší žákyně:

1) OFS J. Hradec

2) SK Rudolfov

3) OFS ČB

4) OFS Tábor

5) OFS Písek

6) OFS Strakonice

Nejlepší brankářka: Kostohryzová Natálie - OFS ST

Nejlepší střelkyně: Pfeiferová Mária - OFS JH

Nejlepší hráčka: Kešnerová Tereza - SK Rudolfov

Napsal(a) Eliška Machová

Nejčtenější

  • Ivo Čech po osmi letech opouští trenérské...

  • O vítězi Žižka podlahy Cupu rozhodl až...

  • Rozdíl v kvalitě byl znát, říká Jiří Vlček...

  • Sokolu Želeč vyšla první polovina sezony nad...

Reklama