Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Historie

Napsali mi do posudku, že jsem plevel mezi obilím, vzpomíná František Ondok na dobu po roce 1948

čtvrtek, 4. října 2018, 11:48ČlánkyRozhovoryHistorie
 

František Ondok ze Zlivi oslavil v neděli 30. září 2018 úctyhodných 93 let. Obouval kopačky ve svém rodišti a jeho schopností si brzy všimli bafuňáři z jihočeské metropole, kteří mu nabídli angažmá v dresu SK České Budějovice. "Černým kůžím"...

 

Jankovský patriot František Řezníček oslavil šedesátku

čtvrtek, 27. září 2018, 10:17ČlánkyRozhovoryHistorie
 

V sobotu oslavil významné životní jubileum František Řezníček. Osobnost jankovského fotbalu s námi zavzpomínala na svou bohatou fotbalovou dráhu hráče, trenéra či funkcionáře.

 

Strakoničtí si potřetí pozvali k oslavám internacionály

úterý, 14. srpna 2018, 11:09ČlánkyHistorie
 

Na Křemelce bylo v sobotu živo. Zdejší fotbal důstojně oslavil 110 let fotbalu ve Strakonicích, první klub SK Strakonice byl založen v roce 1908, postupně proběhly turnaje mládežníků, zápas starých gard Fezka s ČZ skončil smírně, vyvrcholením...

 

Jaroslav Šmerda: Ještě pořád se chodíme proběhnout

čtvrtek, 21. června 2018, 13:37ČlánkyHistorie
 

Pro brankáře Jaroslava Šmerdu není pokročilý věk žádnou překážkou. Fotbal má rád a dodnes si ho i v pětasedmdesáti letech chodí s chutí aktivně zahrát za starou gardu FC Písek.

 

Setkání old boys Dynama se těšilo hojné účasti

středa, 14. března 2018, 18:39ČlánkyHistorie
 

Na Střeleckém ostrově se v úterý sešli na dalším z pravidelných setkání bývalí hráči českobudějovického Dynama, kteří psali historii fotbalu u Vodárenské věže.

 

Jihočeský KFS sídlí 26 let na stejné adrese

sobota, 27. ledna 2018, 09:01ČlánkyHistorie
 

Dnes je to na den přesně 26 let, kdy KFS Jihočeského kraje začal poprvé úřadovat v prostorech ČUS – oblastního pracoviště tělovýchovných svazů České Budějovice. Od 27. ledna 1992 má sídlo ve Skuherského ulici.

 

Jiří Stiegler: S píšťalkou se dostal až do Malajsie

středa, 24. ledna 2018, 18:57ČlánkyHistorie
 

V úterý oslavil 76. narozeniny jeden z nejlepších jihočeských rozhodčích Jiří Stiegler, uznávaná osobnost a bývalý brankář. Fotbal okusil i v jiných rolích.

 

S bývalými spoluhráči se vídám na Střeláku, říká Václav Korejčík

úterý, 23. ledna 2018, 06:56ČlánkyRozhovoryHistorie
 

Václav Korejčík patřil jako levý bek k oporám zadních řad fotbalistů českobudějovického Dynama, ale nespokojoval se pouze s bráněním. Společně s Jiřím Juráskem vyjížděli po lajnách dopředu a jako ofenzivní obránci znepříjemňovali život...

 

Všichni jsou už v Mexiku. Josef Němec vyprávěl o angažmá v zemi Aztéků

neděle, 31. prosince 2017, 11:48ČlánkyHistorie
 

Josef Němec se v létě 2004 stal jednou z největších posil, které měly pomoci českobudějovickým fotbalistům minimálně uhájit těžce vydobyté pozice v nejvyšší soutěži. Za sebou měl bohatou kariéru. Fotbalu se vyučil v K. Varech a atraktivního...

 
Reklama

Reklamní sdělení

Reklama