Prvenství na Regent Cupu zaslouženě patří Dolnímu Bukovsku

úterý, 21. února 2017, 22:23

Umělý trávník ve Staré Hlíně patřil poslední čtyři víkendy devátému ročníku zimního turnaje. Regent Cup zakončila utkání o konečná umístění. Finále se stalo jednoznačnou záležitostí Dolního Bukovska, které přehrálo Nové Hrady. Třetí místo patřilo Borku před Suchdolem, až šestý skončil přeborový Ševětín, který po střelbě penalt podlehl Větrovům.

O 7. místo

SK Mladé – TJ N. Ves u Č. V.  4:0 (2:0)

Góly: Materna, Moudrý, Antonín Kolář, Vítek.

Mládští po porážce se Ševětínem, kdy neudrželi poločasový náskok 2:0 a místo finále na ně čekal souboj o poslední místo, přijeli pouze v jedenácti hráčích a v podprůměrném utkání nedopustili proti N. Vsi žádné překvapení. Ve druhé půli pojistili vedení obránci Mladého Antonín Kolář a Jiří Vítek.

O 5. místo

SK Ševětín – SK Větrovy 2:2 (0:0), penalty 3:4

Góly: Kříha, Hindy – Dvořák, Cába.

Ševětín působil fotbalovějším dojmem a téměř celý zápas měl převahu. Srdnatě bojující Větrovy v čele s výborně chytajícím brankářem Kümmelem dvakrát vedly, ale Ševětín vždy zakrátko vyrovnal. Vítěze musel určit až penaltový rozstřel, v němž byl úspěšnější celek od Tábora.

O 3. místo

Sokol Suchdol n. Lužnicí – FK Borek 3:7 (2:2)

Góly: Záruba 2, Kubašta - Dosek, Tengl 3, Tasy.

První poločas to na jasnou výhru Borku nevypadalo. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2. Jenže po přestávce se rozstřílel borecký tandem Dosek – Tengl a bylo rozhodnuto. Marně jim sekundoval suchdolský Záruba.

Finále

TJ Dolní Bukovsko – TJ Nové Hrady 4:1 (3:0)

Góly: R. Mach 2, Venčovský, Zahradník – Tuscher.

Finále se hrálo pod not D. Bukovska a už do poločasu bylo po třech gólech vše jasné. Ve druhém dějství se Dolnobukovští prosadili ještě jednou, navíc střídající brankář Štětka neproměnil penaltu a Novohradští zanedlouho zaznamenali čestný úspěch.

Sestava D. Bukovska: Jaroslav Trnka – Jiří Klika Zdeněk Dušek, Petr Zahradník František Hruška, Jan Kadlec, Ondřej Kokeš, Josef Vomáčka, Tomáš Venčovský, František Cihla, Richard Mach. Střídající: Jiří Matoušek, Lukáš Malecha, Josef Cihla, Jiří Štětka.