Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Katovice se usadily mezi nejlepšími celky krajského přeboru

 
úterý, 11. července 2017, 09:36

Vloni obsadil katovický nováček v krajském přeboru vynikající druhé místo, letos byl jen krůček od zopakování výtečného umístění. Svěřenci kouče Malého se udrželi mezi nejlepšími celky kraje a věrní fanoušci Katovic opět výrazně vylepšili průměrnou návštěvnost celé soutěže. S podobnými plány půjdou Katovičtí i do své třetí sezony. „Udržet se ve špici a na naše domácí zápasy opět přilákat co nejvíce diváků,“ říká předseda klubu Tomáš Hajdušek st.

Jste spokojený s umístěním nebo jste očekával víc?
Se čtvrtým místem jsme spokojeni. Uvádí se, že druhá sezóna je pro nováčka vždy těžší, a my jsme ji zvládli velmi dobře.

Jaké byly plány po podzimu? K obhajobě druhého místa chybělo jen málo.
Po podzimu jsme byli sedmí se ziskem 22 bodů. Na jaře jsme získali dalších 32 bodů a poskočili na čtvrté místo. Přitom hlavním cílem bylo se co nejdříve zachránit. A to se nám díky vítězné šňůře v prvních šesti zápasech podařilo hodně brzy, takže jsme zbytek jara mohli hrát bez nervů.

Těšit vás určitě musí nejvyšší návštěvy z celé soutěže. A pro lidi se fotbal hraje.
Počty diváků se snažíme na našich zápasech spočítat co nejpřesněji, proto obcházíme s ručním počítadlem ochozy. Chceme mít sami pro sebe přesný údaj. Měli jsme průměrné domácí návštěvy 230 diváků, což je v kraji nejvíce. Máte pravdu, fotbal se hraje pro lidi, takže se snažíme jim vylepšovat prostředí. Ovšem nejdůležitějším faktorem je předváděná hra. Nastříleli jsme v domácích zápasech 40 gólů, což je opět nejvíce v soutěži. Chceme bavit lidi ofenzivním fotbalem a zatím se nám to daří.

Jistě jste probírali téma možného postupu do divize. Vloni asi byla tahle možnost reálnější.
Nabídku na postup do divize jsme dostali jak vloni, tak letos. Pokaždé jsme odmítli. Kdybychom vyhráli, tak by bylo naší povinností postoupit. Takto jsme si vyhodnotili naše současné možnosti. V krajském přeboru jsme spokojení. Měřit se mužstvy jako je Jindřichův Hradec, Třeboň nebo Milevsko je pro nás čest. A třeba zápasy s Protivínem nebo Čimelicemi mají vždy svůj náboj. I zbývající soupeři jsou velmi kvalitní, teď k nim přibude rezerva druholigového Tábora.

Co vás během sezony nejvíce trápilo?
Během podzimu jsme větší obtíže neměli, na jaře nás trápila zranění. A když se k nim přičetly zimní odchody tří hráčů, měli jsme to na jaře složitější. Paradoxně jsme však získali více bodů. Kluci se více semkli a pořádně za to na začátku jara, dokud ještě byly síly, vzali.

Kdo tým v sezoně táhl, kdo byli ti lídři, na které jste se mohl spolehnout?
To je spíše otázka na trenéra, já bych nejradši vyjmenoval celý mančaft, abych na někoho nezapomněl. Každý má svojí roli. Ale abych Vám z té odpovědi úplně neutekl, tak si pomohu čísly. Nejvíce minut odehrála trojice Hajdušek, Repa a Uher. A naši dva útočníci Uher - Požárek dali dohromady více než polovinu branek. V brance byl oporou Švehla, vychytal osm nul.

Který zápas byste vybral za nejvydařenější a který se naopak vůbec nepovedl?
V Rudolfově (5:0) a v Olešníku (3:0) se nám povedlo téměř všechno, na co jsme sáhli. Naopak se nám nevydařil první a poslední zápas venku. Jak v Čimelicích (1:2), tak v Plané (0:1) se nám nedařilo. Z domácích zápasů stojí za připomínku brankostroje proti Ševětínu (5:0), Dačicím (6:2), Plané (6:2), J. Hradci (5:1) a Třeboni (4:0). Nejvíce ale možná budeme vzpomínat na zápas s Rudolfovem, který jsme z 0:2 otočili na 3:2.

Jaký dojem na vás udělala kvalita a celková úroveň soutěže?
Myslím, že kvalita odpovídá tomu, že se jedná o nejvyšší krajskou soutěž. A to nejenom co se týká kvality hry, ale i výkonu rozhodčích a stále se zlepšujícího zázemí na hřištích.

Překvapil vás některý ze soupeřů svými výkony? Ať už příjemně nebo nepříjemně.
Pochvalu zaslouží za vyrovnané a kvalitní výkony Soběslav, zaslouženě vyhrála. Ale to nebylo překvapení, to se čekalo. Takže příjemným překvapením asi byly nejvíce Čimelice. Těm to šlo celou sezónu jak doma, tak venku.

Kdy začínáte s přípravou a s kým se během ní střetnete?
Příprava nám začíná v úterý 11. července. Určitě se utkáme s Nepomukem, Sušicí a Bernarticemi. A nyní narychlo sháníme soupeře na pátek 14. července, protože Roudné nám kvůli svému nalosování do předkola MOL Cupu odřeklo.

Jaké budou hráčské změny v týmu?
Ze strakonického Junioru k nám přišli brankář Provazník a záložník Kagui. Opačným směrem se vydal Kočí. Po dalších posilách se ještě poohlížíme.

S jakými plány půjdete do příští sezony?
Udržet se ve špici krajského přeboru a na naše domácí zápasy opět přilákat co nejvíce diváků.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Jan Škrle