Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Účastníci krajského přeboru postupně vstupují do zimní přípravy

 
pondělí, 16. ledna 2017, 13:27

První měsíc nového roku je ve své polovině a řada mužstev krajského přeboru už zahájila přípravu. Některá si ještě užívají posledních dnů volna, než naskočí do neoblíbeného zimního drilu. Jako první začaly trénovat J. Hradec a Písek B, jako poslední vstoupí do zimy Ševětín. Jihočeský fotbal zajímalo, co si trenéři šestnácti klubů naplánovali na přípravné období.

Už 9. ledna vyběhly do zimní přípravy celky J. Hradce a Písku B. „Budeme trénovat třikrát až čtyřikrát týdně, do toho máme v plánu pět přípravných zápasů a je naplánované soustředění na Šumavě. I když je to nejtěžší část sezony, tak musí hráče bavit a já doufám, že bude díky rozmanitosti,“ říká hradecký kouč Marek Černoch. „Trénovat budeme třikrát až čtyřikrát týdně podle možností v píseckém areálu,“ uvádí hrající asistent trenéra béčka Písku a kapitán David Pichlík s tím, že je čekají i přípravné zápasy.

Vzduchotechnici se poprvé sešli 10. ledna. „V Milevsku máme velmi dobré zázemí, tak až s vyjma soustředění, které absolvujeme v areálu Mozolov, bude probíhat celá příprava v domácích podmínkách,“ říká lodivod Milevska Miroslav Strnad. První přátelský zápas sehraje jeho tým v Dobříši (21. ledna), ostatní proběhnou na milevské umělce.

V pátek třináctého zahájilo několik mužstev najednou. Půlmistr Soběslav, Protivín, Čimelice, Olešník, Katovice a poslední Planá. „Šablona přípravy se za mého působení příliš nemění, jen se ji snažíme vylepšovat. Trénovat budeme třikrát týdně. Podle počasí budeme střídat tréninkové hřiště, UMT, halu, popřípadě tartanovou dráhu a opět využijeme služeb místního fitness centra,“ představuje program podzimního vítěze trenér Radek Hajič. Spartakovci si nasmlouvali šest přátelských zápasů a herní soustředění v Kamenici nad Lipou zakončené tamním turnajem.

Třetí Čimelice mají v plánu zimní turnaj na Hluboké, soustředění absolvují opět v domácích podmínkách. Na Hlubocké zimní lize se představí také čtvrtý Protivín. „Trénovat budeme třikrát v týdnu a tradiční soustředění náš čeká v Loučovicích,“ doplňuje protivínský kormidelník Juraj Kobetič. Katovičtí měli úvodní sraz již 6. ledna, ale naostro začali o týden později. „Prvního února jedeme na soustředění do Soběšic. Máme v plánu pět přípravných zápasů,“ zmiňuje trenér Otavy Roman Malý. Katovice už bez Krýsla a Rejžka prověří Horažďovice (4. února), Sušice, Svéradice, Bernartice a v generálce doma Jankov.

Těžkou dřinu naordinují svým svěřencům trenéři Ladislav Táborský a Roman Kačur. Jak čtrnáctý Olešník, tak poslední Planou čeká boj o udržení. „Trénovat budeme třikrát týdně a sehrajeme pět nebo šest přípravných utkání. A soustředění si společně užijeme na Lipně. Jenom doufám, že napadne sníh, běh v něm přece hráči přímo zbožňují,“ mnul si ruce olešnický trenér Táborský. Prvním soupeřem Olešníka bude Veselí na umělce ve Staré Hlíně (29. ledna). Plánský Roman Kačur se chce zaměřit především na nabírání fyzické kondice. „Hráčům citelně chyběla,“ uvědomuje si po nelichotivém podzimu. „Absolvujeme soustředění v Sušici a pak se budeme připravovat z větší části na umělé trávě na Soukeníku,“ dodává Kačur s tím, že se budou snažit rozšířit stávající kádr. Daleko ke spokojenosti mají také v Dačicích. Centropen je po první polovině až třináctý. V neděli dopoledne měl první trénink. „Příprava bude probíhat v domácích podmínkách, k herní přípravě budeme využívat i okolní umělé povrchy a na začátku března nás čeká herní soustředění v Kamenici nad Lipou,“ říká předseda Milan Točík. Na umělce v Kamenici se Dačice střetnou s N. Včelnicí (12. února), Veselím (19. února) a startují tu na zimním turnaji (25. února).

V polovině ledna naskočily do přípravy celky Oseku, Hluboké a Želče. „Máme velkou výhodu v podobě haly, takže velkou část hrubé přípravy absolvujeme v suchu a teple. Na začátek února plánujeme soustředění v Sušici, kde jsou pro tyto potřeby ideální podmínky,“ říká k programu v zimních měsících osecký trenér Jaroslav Voříšek. Domácí prostředí budou naplno využívat Hlubočtí. Na vlastní umělce budou nejen trénovat, ale i pořádat devátý ročník zimního turnaje. Druhá Želeč by kvalitní přípravou ráda navázala na skvělé podzimní tažení. „Začneme v půlce ledna, proběhne krátké soustředění a věřím, že se dobře připravíme na těžké jarní pokračování,“ doufá kormidelník Roman Lukáč, který přivítal dva navrátilce – po dlouhodobém zranění Petra a Sokolta z Milevska.

V pondělí 16. ledna se poprvé sejdou fotbalisté Jiskry. Svěřenci kouče Zdeňka Procházky mají vše potřebné v třeboňském areálu Hliník. „Prvních pět týdnů přípravy budeme využívat vždy jedenkrát týdně specializované centrum Performance Power Center České Budějovice - zvláště pro silový trénink,“ oznamuje Procházka, který si pochvaluje vynikající podmínky k trénování, které mohou Třeboni všichni jen závidět.

Pátý Rudolfov začne v pondělí 23. ledna prvním tréninkem ve fitku. „Příprava bude samozřejmě náročná a soustředění absolvujeme v Loučovicích. Je tam perfektní zázemí a kluci se tam i těší, i když na Lipensku dostanou zabrat. Možná si i zalyžují. Ota Matouš není příznivcem turnajů, takže si soupeře vybral sám podle potřeby,“ přibližuje místopředseda klubu Jiří Koutník. „Perštát“ má před sebou klubový ples v Hůrách s povinnou účastí a předepsaným dress code (28. ledna), ale také čtyři přípravná utkání s Gmündem (UMT Třeboň), dalším rakouským soupeřem na Hluboké, na Složišti s Jankovem a generálku v Bavorovicích.

Premiérový novic v přeboru odstartuje v zimě jako poslední, ale to neznamená, že hráči Ševětína budou zahálet. „Začínáme 27. ledna, do té doby mají kluci osobní přípravu. Trénovat budeme na umělce ve Staré Hlíně. Je skvělá, snad nejlepší. Dostali jsme nabídku na hlubocký turnaj, ale to jsme odmítli. Přišlo nám divné hrát zase s týmy, se kterými jsme se potkali na podzim a utkáme se s nimi i na jaře. Takže se zúčastníme Regent Cupu. Měli jsme v plánu taky soustředění, ale to neodpovídalo mým představám,“ sděluje kouč Miroslav Koláček, který se chystá zaměřit na proměňování brankových příležitostí a zvýšení psychické odolnosti. Na turnaji ve Staré Hlíně budou soupeřem Ševětína D. Bukovsko (29. ledna), Suchdol a Mladé, s konečným zápasem o umístění. V Třeboni poměří síly se Slavií ČB a generálku sehraje na domácí půdě se Čt. Dvory.

Napsal(a) Michal Průcha | Foto Ján Honza