Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adnan Džafić po hattricku: Dal jsem si skvělý dárek k narozeninám

 
čtvrtek, 11. května 2017, 18:11

Je to střelecký lídr FC MAS Táborsko. Adnan Džafić už zatížil konto soupeřů jedenácti přesnými zásahy. Ve středu proti Prostějovu se mu dařilo tak, že dosáhl na pověstný hattrick – tři branky v jednom duelu.

Jak se cítí střelec hattricku proti Prostějovu den po zápase?
Musím říct, že se cítím stejně unaveně jako po každém zápasu, akorát se mi tentokráte líp vstávalo, když jsem věděl, že jsme vyhráli. Navíc jsem mohl přispět třemi góly k důležité výhře…

V sezoně už máte na kontě 11 branek. Máte nějakou metu, cíl, kolik gólů byste chtěl ještě vstřelit. Váš předchůdce Míla Strnad vždycky říkal, že se zasekne na čísle 12...
Říkal jsem si před sezónou, že bych chtěl vstřelit aspoň deset gólů, což se mi ve středu splnilo. Teď bude případný další gól něco jako bonus.

Prosím, popište, jak jste s hattrickem vypořádal. Jak vypadaly gólové situace z vašeho pohledu? Který z těch tří gólů byl nejtěžší?
Na tréninku jsme se připravovali na soupeře, že když ztratí balon, uprostřed hřiště mu zůstávají okénka v obraně. Trenér nám říkal, že tam máme zabíhat. Tak jsem toho využil u prvního gólu, když jsem dostal krásný balon mezi stopery a navedl jsem si ho doprostřed a jen jsem ho dloubnul přes gólmana. Druhý gól byl z penalty a musím tady poděkovat Hanzlošovi (Aleš Hanzlík, pozn. autora), protože byl určen na penaltu jako první a já jako druhý. On mě však nechal kopat, protože jsem si věřil. A třetí gól padl po krásné průnikovce, myslím od Neši (Aleše Nešického). Šel jsem pak sám na gólmana a střílel jsem na první tyč.

Působil Prostějov jako odevzdaný soupeř, nebo naopak?
Prostějov na mě určitě nepůsobil jako odevzdaný soupeř. Chtěl hrát, i když si myslím, že kvalita dopředu u něho moc nebyla. Prostějovští se nicméně složili až po našem druhém gólu.

Tři góly jste si nadělil jako dárek k 27. narozeninám. Byla nějaká aspoň maličká oslava?
Ano, dal jsem si skvělý dárek k narozeninám …Ale oslava moc nebyla, manželka mi upekla krásný dort a po zápase jsme pochutnali na společné večeři.

Tým už je víceméně zachráněn, potřebuje ze tří zápasů získat jen bod. Mužstvo by mělo být klidu a zbytek soutěže dohrát bez tlaku, že?
Je to tak. Na 99 procent jsme zachráněni. Teď si poslední tři zápasy můžeme užít a hrát bez tlaku. Trenér může dat šanci i mladším hráčům, kteří tak získají druholigové zkušenosti.

Jak se těšíte na nedělní derby s Dynamem a jak regionálního soka konečně porazit?
Na derby se těším. Doufám, že v Budějkách přijde co nejvíce diváků. Na Dynamo jsme se ještě nepřipravovali (rozhovor vznikl ve čtvrtek ráno, pozn. autora), ale myslím si, že naši trenéři určitě už vědí, jaké má soupeř slabé stránky a kde je naopak silný. Musíme jejich rad využít a udělat vše pro to, abychom zvítězili.

Napsal(a) Luboš Dvořák/FCT | Foto Jan Škrle, Daniel Pekař