Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jan Mach o prvním gólu za Táborsko: Byla to spíše úleva

 
úterý, 1. listopadu 2022, 12:17

Táborsko – První října oslavil útočník FC SILON Táborsko Jan Mach 22. narozeniny. Někdejší „sniper“ třetiligového Dvora Králové čekal na první mistrovský gól v dresu Táborska dlouhé měsíce. Dočkal se v neděli ve Vlašimi, kde střetnutí skončilo výsledkem 2:2.

Jane, nastupujete s obličejovou maskou? Co a kdy se vám stalo? Jak dlouho budete masku nosit a z čeho je vyrobena?
Ano, je to tak. Na začátku sezóny jsem dostal loktem do obličeje v zápase s Jihlavou. Po vyšetření jsem zjistil, že mám v oblasti tváře čtyři zlomeniny, takže následovala léčba a teď hraní s maskou. Maska je vyrobna z karbonu a budu ji nosit nejspíš do konce podzimní části sezóny.

Hrál jste teď zápas ve Vlašimi, odkud A tým Táborska odvezl bod po remíze 2:2. Jak tento bod hodnotíte, když jste vedli 2:0?
Je těžké tento bod nějak hodnotit. Za stavu 2:0 to vypadalo na výhru, ale po našich chybách se zápas úplně otočil a v půlce zápasu to s námi nevypadalo dobře. Do druhé půle jsme měli horší pozici a tak si myslím, že je bod z Vlašimi relativně dobrý.

V kontextu postavení v tabulce F:NL je bod málo, i když každý bod se počítá, ne?
Bod je vždy málo, ale zároveň je soutěž strašně vyrovnaná a každý bod je dobrý.

Ve Vlašimi jste vstřelil úvodní gól. Byl to váš první druholigový mistrovský gól v dresu Táborska. Jak jste si tuto premiéru užil, jak moc velkou radost jste měl?
Ano, je to můj první druholigový gól. Spíše než nějakou radost jsem cítil úlevu…Čekal jsem na něj dlouho. Samozřejmě jsem za něj moc rád a doufám, že mi pomůže do dalších zápasů a góly se budou hromadit.

Pálil jste po zemi k pravé tyči, myslíte si, že vlašimský brankář Vágner střelu neviděl?
Střela byla na zadní tyč mezi nohama obránce, takže si myslím, že s viditelností míče určitě mohl mít problém.

Ve Vlašimi jste vedli 2:0. Fotbaloví psychologové někdy tvrdí, že vedení 2:0 je zrádné, že může dojít k uspokojení, podcenění situace? Jak to vnímáte vy, co se stalo, že soupeř do přestávky vyrovnal?
Důležitý byl pro soupeře gól na 2:1, který jsme jim trochu darovali nedůrazem ve vápně. Od té chvíle se jim hrálo dobře, protože se dostali do kontaktu. Nebýt tohoto gólu, měli by to mnohem složitější.

Jaké pokyny vám dal trenér Nádvorník o přestávce? A zeptáme se na rovinu, nezvýšil hlas?
Hlavně nás chtěl připravit na druhou půli. Věděl, že po tom, co Vlašim srovnala, na tom psychicky nejsme dobře. Apeloval na dobrý vstup do druhé půle. Samozřejmě trochu hlas zvýšil.

Odehrál jste skoro celý zápas, pak vás vystřídal Jakub Navrátil. Jak jste se v zápase cítil, co se vám kromě gólu dařilo, kde naopak cítíte, že byste měl ještě přidat?
Cítil jsem se dobře. Zápas byl hodně náročný, takže byly části hry, ve kterých jsem trochu tahal nohy, ale celkově hodnotím zápas velice pozitivně. Zapracovat určitě musím na napadání soupeře. Přijde mi neefektivní.

V Táborsku působíte devět měsíců. Přišel jste ze 3. ligy. Jaké vnímáte největší rozdíly, v čem vás druhá liga zaskočila?
Druhá liga je určitě rychlejší a fyzicky mnohem náročnější – jak v osobních soubojích, tak kondičně. Nemyslím si však, že by mě nějak zvlášť zaskočila, každý, s kým jsem se o F:NL bavil, mi to říkal.

V neděli 6. listopadu přivítá Táborsko doma Olomouc B, půjde o poslední podzimní domácí zápas a bude nutné vyhrát. Co od zápasu očekáváte?
Očekávám těžký boj, jsou to šikovní kluci a kombinačně jsou na tom výborně. Myslím, že budeme hrozit ze standardních situací a snad se nám podaří zvítězit.

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto Karolina Kabíčková