Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Defenzivní univerzál Marek Icha přestupuje do Slavie Praha

 
středa, 5. ledna 2022, 20:04

Táborsko – Kvalitní práce Sportovního centra mládeže (SCM) v klubu FC MAS Táborsko přinesla mimořádný úspěch. „Plodem“ systematické péče o mladé fotbalisty je 19letý Marek Icha, který původně fotbalově vyrůstal ve Veselí nad Lužnicí. Teď tento reprezentant ČR U20 přestupuje z FC MAS Táborsko do SK Slavia Praha!

Marek už nastupoval za A tým FC Táborsko ve Fortuna:Národní lize, kde si připsal 28 startů a dvakrát oblékl mládežnický reprezentační dres. Jeho talent neunikl skautům Slavie Praha.

Marek bude na jaře zřejmě oblékat modrobílý dres, ale v jiném městě: ve Vlašimi, se kterou Slavia spolupracuje. „Usilovali jsme o hostování do léta v našem klubu, ale Slavia vyhodnotila, že se Marek bude takticky rozvíjet podle principů, které mají Slavia a Vlašim společné,“ vysvětlil ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub.

Dodal, že v rámci prodeje hráče Ichy přichází do Táborska na hostování s opcí dvacetiletý rodák z Pardubic Daniel Kosek, který kromě Slavie hrál za Bohemians 1905 a Zbrojovku Brno. „Daniel nám pomůže ještě více zkvalitnit hru na levé straně hřiště,“ míní Josef Holub.

Ředitel FC MAS Táborsko připomněl, že letos se bude připomínat desetileté výročí sloučení FK Tábor a Spartaku MAS Sezimovo Ústí. „Markovým přestupem přichází odměna za investování financí a času do trenérů mládežnických týmů. Je to také odměna po minulé i současné vedení klubu. Ukazuje se, že práce s mládeží má smysl. O Táborsku bylo známo, že posílá do první ligy i do světa zahraniční hráče – Traoré, Condé, Sima. Teď nastal čas i pro naše talentované odchovance! Marek je důkazem, že z našeho klubu není nutno odcházet v žákovských letech, ale je možné se rozvíjet v domácích podmínkách. Budeme i nadále podporovat další rozvoj a implementaci hráčů z SCM do A týmu. Hráči v SCM i SpSM (žáci) musí na sobě nadále pracovat, aby byli co nejlépe připraveni do A týmu,“ sdělil filozofii klubu Josef Holub.

Ten zdůraznil, že přestup Marka Ichy je také výsledkem systematické a pravidelné finanční podpory ze strany Jihočeského kraje, který má vypsány granty pro SCM. „Tímto patří i kraji velký dík,“ uzavřel Josef Holub.

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto Karolina Kabíčková