Záložník Petr Plachý: Na mém kontě by mělo být více gólů

pátek, 12. listopadu 2021, 19:42

Táborsko – Třiadvacetiletý šikovný záložník Petr Plachý (FC MAS Táborsko) umí velmi tvrdě a přesně vypálit na branku soupeře. Svou zbraň letos na podzim ve Fortuna: Národní lize využil ale jen dvakrát. Naposledy se trefil v domácím utkání s Varnsdorfem, kdy zavelel alespoň k remízovému obratu na 2:2, když Táborsko prohrávalo brzy 0:2. Petr Plachý v 17. minutě snížil na 1:2.

Petře, doma s Varnsdorfem jste vstřelil gól na 1:2. Platíte za hráče, který má dávat branky. Jak dlouho jste v této činnosti pauzíroval?
Jsem rád za to, že jsem zase vstřelil gól. Ale na kontě by jich mělo být více. Od zápasu s Vlašimí. Takže jsem čekal na pokračování mého gólového zápisu hodně dlouho.

Souhlasíte, že dva góly za podzim jsou na hráče vašeho formátu málo?
Jak říkám, na mém kontě by jich mělo byt více…

Ještě zpátky k duelu s Varnsdorfem. Jak těžké bylo srovnat stav 0:2 na 2:2, nebyli jste nervózní z rychlého gólového nástupu hostů?
Prohrávat v 10. minutě o dvě branky je těžké pro každého, ale já sám jsem věřil, že nechceme doma prohrát.

U vaší branky asistoval Jiří Boula. Tušil jste, že vám míč přihraje. Jak složité, nebo naopak jednoduché bylo vaše zakončení?
Říkal jsem si, že by mohl tam, kde jsem byl, přiletět míč. Díkybohu přiletěl.

Bod asi pro průběhu zápasu berete, ne? Nebo si myslíte, že Táborsko mělo na víc?
Teď určitě bod bereme. Ale kdybychom ve druhé půli dali gól, tak jsme určitě vyhráli.

Jaké jsou podle vaše názory zápasy s „Vanďákem“?!