Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská hejtmanka Stráská ocenila volejbalisty Jihostroje za mistrovský titul a fotbalisty Dynama za postup do I. ligy

 
středa, 22. května 2019, 21:10

Gratulaci, poděkování za reprezentaci kraje a drobné dárky si odnesli volejbalisté VK Jihostroje a fotbalisté SK Dynama ze setkání s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou, jejím prvním náměstkem Josefem Knotem, náměstkem Pavlem Hrochem a krajským radním Antonínem Krákem. Ti se s nimi sešli ve středu 22. května, aby ocenili úspěchy těchto českobudějovických klubů v uplynulé sezoně.

Konkrétně zisk jubilejního 10. mistrovského titulu pro VK Jihostroj a postup SK Dynama do I. ligy. Fotbalisté si ji, coby vítězové druhé nejvyšší soutěže, zahrají po čtyřech letech.

„Sport na jihu Čech samozřejmě sleduji. A sledují jej i mí kolegové náměstci a radní. Takže i kdybych nechtěla, tak se během pravidelných pondělních porad vedení od nich dozvím vše, co se tu kolem sportu děje. S nadsázkou bych mohla říct, že je to náš takový neoficiální bod číslo jedna,“ řekla s úsměvem Stráská, která dostala od hráčů Dynama dres.

Zástupci kraje zároveň potvrdili, že oběma manšaftům budou držet palce i v nadcházející sezoně. A rovněž kvitují s povděkem, že kromě volejbalu, bude mít jihočeská metropole další zastoupení v nejvyšších domácích sportovních soutěžích.

Liga mistrů v českobudějovické staré hale s otazníkem

Kapitán Jihostroje Radek Mach se na setkání dostavil i s mistrovským pohárem. V nové sezoně se bude těšit na Ligu mistrů ve volejbale, jíž by se klub měl zúčastnit. „Bude to svátek pro nás i naše věrné diváky. Jen doufám, že nám povolí zápasy této prestižní soutěže odehrát v naší staré českobudějovické hale, která, bohužel, úplně nevyhovuje. Ale třeba dostaneme výjimku. Fanoušci by asi nebyli příliš nadšení, kdyby za námi museli cestovat mimo město,“ sdělil Mach.

Kapitán Dynama Jiří Kladrubský se zase nemůže dočkat startu I. ligy. „Konečně se nám splnil vytoužený návrat. Věřím, že budeme konkurenceschopní a v I. lize zůstaneme i po sezoně 2019 až 2020. Na trenérech je, aby tým vhodně doplnili, a určitě nám to bude šlapat,“ uvedl zkušený obránce.

VK Jihostroj byl založen v roce 1944 a novodobé nejvyšší domácí volejbalové soutěži vládne už téměř 20 let, když v ní svůj první titul získal v roce 2000. Navíc šestkrát zvítězil v Českém poháru a ochutnal i Ligu mistrů. Z pohledu sportovních výsledků se momentálně jedná o nejúspěšnější klub na jihu Čech. Svými hráči zároveň pravidelně zásobuje český národní tým. Z celé plejády významných playerů, kteří tu působili nebo působí, lze namátkou jmenovat třeba Antonína Procházku, Milana Čudu, Pavla Valacha či Radka Macha.

SK Dynamo pak začalo psát svou historii v roce 1905, čímž se řadí k nejstarším fotbalovým klubům v České republice. Nejlepší – 6. místo, v samostatné české lize získalo v sezonách 1993/1994 a 1996/1997. Naposledy si zahrálo I. ligu v sezoně 2014/2015 a skončilo poslední. Jeho dres oblékala řada budoucích hvězd, které nás posléze reprezentovaly a zahrály si i v evropských pohárech. Některé z nich se dokázaly výrazně prosadit také ve věhlasných zahraničních klubech. Například Jiří Němec, Karel Poborský, Tomáš Sivok nebo David Lafata.

Napsal(a) KÚ Jihočeského kraje | Tisková zpráva