Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Druhé Dynamo přivítá poslední Vítkovice

 
pátek, 29. září 2017, 21:58

Českobudějovické Dynamo čeká souboj s Vítkovicemi, v němž by mělo splnit roli jasného favorita a potvrdit body ze Sokolova. Černobílí si také hodlají udobřit své fanoušky za poslední mizerný výkon s Frýdkem (1:1).

Vítkovický fotbal prošel od založení v roce 1919 zajímavou historií. Mužstvo patřilo zpočátku k nejlepším ve Slezské župě. Mezi prvoligovou smetánku se poprvé protlačili v roce 1949, kdy disponovali nesmírně silným mužstvem v čele s legendárním Bicanem. V lize vydrželi tři sezony pod různými názvy.

Po 39 letech se klub znovu objevil v první lize a byly to dvě nejpamátnější sezony. Koncepčně budovaný tým bez hvězd v ročníku 1985/86 zazářil nečekaným ziskem titulu. V Poháru mistrů vyřadil Paris St. Germain a ztroskotal až na vítězném FC Porto. Po druhém místu se blýskl v Poháru UEFA postupem do čtvrtfinále. Vyřadil AIK Stockholm, Dundee United a Vittoria Guimaraes a skončil až na Espaňolu Barcelona (0:0, 0:2).

Před pár lety si sáhl až na úplné dno, na jaře 2011 zanikl a na cestu zpátky se vydal o pár měsíců později pod názvem FC Vítkovice 1919, který zastřešoval veškerou mládež a ženy. V roce 2012 sloučením s Porubou vzniká současný MFK Vítkovice a nastupuje v Moravskoslezském přeboru.

K výraznému zlepšení došlo v roce 2013, kdy se třemi postupy po sobě (vždy jako náhradník z 2. místa) ocitl po dlouhých šestnácti letech opět ve druhé lize. V ní se loni zachránil úspěšným jarem v hodině dvanácté a ani letos se nevyhne záchranářským starostem. Za devět kol ani jednou nevyhrál a s pouhými 4 body je poslední.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Jihočeským fotbalem může deset čtenářů vyhrát 20 vstupenek! Každý tedy dostane dva lupeny. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotní 19. hodiny následující otázku a čekat na slosování, které zveřejníme v článku. Lístky si mohou výherci vyzvednout na informačním centru u hlavní brány (ul. Emila Pittera) stadionu Střeleckého ostrova dvě hodiny před začátkem zápasu a musí se prokázat občanským průkazem.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže. 

Soutěž skončila! Výherci:

  • Lukáš Novák
  • Blanka Paldinusová
  • Tomáš Turčan
  • Dušan Bříza
Napsal(a) Michal Průcha | Foto Ján Honza