Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Od zápasu s Vítkovicemi přísnější bezpečnostní opatření

 
čtvrtek, 28. září 2017, 13:15

Fotbalový klub Dynamo České Budějovice musí v posledních týdnech řešit chování části svých fanoušků. Kvůli nekázni fanoušků během posledních dvou domácích zápasů bylo s budějovickým klubem zahájené disciplinární řízení. Kvůli tomu se klub rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření na stadionu.

Fanoušci Dynama po zápase s Ústím nad Labem odpálili ve svém sektoru zakázanou pyrotechniku, čímž zadělali problémy svému klubu. S Dynamem bylo zahájené disciplinární řízení. Přestože klub nakonec pokutu nedostal, dostalo se mu upozornění, že podobné chování fanoušků není při zápasech ani po jejich skončení akceptovatelné.

Bohužel při následujícím zápase s Frýdkem-Místkem se situace ještě zhoršila, když fanoušci v kotli odpálili pyrotechniku dokonce už v průběhu hry. Následovalo tedy další disciplinární řízení, které je pro klub velkým problémem.

V reakci na tyto skutečnosti je tak klub nucený zpřísnit bezpečnostní opatření. Při vstupu fanoušků na stadion bude docházet k důkladným osobním prohlídkám. Klub navíc ve spolupráci s bezpečnostní agenturou a Policií ČR zintenzivní kamerové monitorování sektoru domácích fanoušků. V případě, že budou fanoušci nadále porušovat návštěvní řád stadionu, budou po identifikaci tito fanoušci předáni Policii ČR a bude s nimi zahájeno správní řízení. Od fanoušků, kterým bude prokázáno porušování návštěvního řádu, bude vymáhána finanční pokuta udělená disciplinární komisí FAČR a v rámci platné legislativy bude těmto fanouškům zakázaný vstup na ligové zápasy Dynama na Střeleckém ostrově.

Napsal(a) SK Dynamo ČB | Foto Jan Škrle
 


 

Nejčtenější

  • Sportovní gesto bavorovického Šafránka v...

  • Ohlasy, fakta a nejlepší hráči ve 21. kole KP

  • KP: Želeč obstála v derby na Soukeníku,...

  • S předsedou Jč.KFS Janem Jílkem o novinkách...

Reklamní sdělení

Reklama