Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

MOL Cup: odložené osmifinále Táborska s Libercem se přesouvá na jaro

 
pátek, 9. prosince 2016, 21:25

Odložené kolo MOL Cupu s Libercem, které se mělo odehrát 30. listopadu 2016, zná již nový termín. Důvodem pro zrušení a odložení osmifinále MOL Cupu byla zmrzlá hrací plocha na stadionu Soukeník. Podle soutěžního řádu se kluby měly do 48 hodin dohodnout na náhradním termínu, nicméně ve hře byla také varianta s odehráním zápasu do konce roku 2016. Jako nejvhodnější termín se se jevil 12. prosince 2016. Nicméně pro oba kluby to nebylo akceptovatelné. Odložené utkání MOL Cupu se tedy nakonec odehraje až 1. března 2017.

„Jsme rádi, že fotbalová asociace ČR vyhověla žádosti o odehrání zápasu až na jaře 2017. Kdyby se tak nestalo, museli bychom stáhnout naše hráče, kteří již řádně čerpají dovolenou. Druhým podstatným aspektem, proč jsme utkání nechtěli odehrát ještě v prosinci, je fakt, že hráči byli naposledy v tréninkovém procesu před zápasem s Varnsdorfem, kterým jsme ukončili podzimní část Fortuna národní ligy. Ani pro Liberec termín 12. prosince nebyl příliš optimální, neboť kromě MOL Cupu měl před sebou ještě poslední kolo Evropského poháru,“ sdělil Tomáš Samec, výkonný ředitel klubu.

Termín 1. 3. 2017 bude pro Táborsko tedy prvním ostrým utkáním před startem ligových mistrovských utkání. „S nadsázkou můžeme říci, že utkání je generálkou na druhou ligu, nicméně také my v poháru chceme uspět.“ dodal Tomáš Samec.

Zápas s Libercem bude také prvním mistrovským zápasem pro staronového trenéra Táborska Romana Nádvorníka, který se k mužstvu vrací po takřka tříleté pauze.

 

 

Napsal(a) Kateřina Betáková/FCT | Tisková zpráva | Foto Jan Škrle