Zápasy v celostátních soutěžích pohledem ze střídaček

středa, 27. března 2024, 09:28

Čechy – Utkání třetí ligy a divize jsou za námi a po souhrnu se podíváme také na kompletní hodnocení trenérů jihočeských družstev. Nutno podotknout, že všichni komentovali vystoupení v 19. kole kladně.

ČFL A

FK Motorlet Praha - SK Dynamo Č. Budějovice B 1:1 (0:0)

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Pro nás to byl náročný zápas, protože jsme se museli vypořádat s prostředím, v jakém se hrálo. Hrálo se na umělce a do toho foukal silný vítr. Povětrnostní podmínky nebyly zdaleka ideální, takže nám balóny utíkaly za postranní čáry a skoro se nedalo nahrát ani po zemi, protože umělka byla strašně rychlá. Chvíli jsme se tomu přizpůsobovali a nějakou dobu nám trvalo, než jsme si nějaké šance vypracovali. Bohužel jsme je neproměnili a ve druhém poločase nám soupeř dal gól po rohovém kopu. Po přestávce se nám ale hrálo proti větru paradoxně lépe a naštěstí jsme brzy dokázali zareagovat. Vyrovnali jsme a přišly další situace, kdy jsme mohli zápas překlopit na naši stranu. V 90. minutě měl ale soupeř stoprocentní šanci, kdy trefil břevno a z dorážky netrefil téměř odkrytou bránu. Vzhledem k tomu nepovažuji bod za špatný.“

FC Slavia Karlovy Vary - FC Písek 0:2 (0:2)

Milan Nousek (trenér Písku): „Je to paráda. Do Karlových Varů jsme si jeli pro body a díky prvnímu poločasu, kdy jsme byli velice dobří, jsme si je také přivezli. Pomohlo nám samozřejmě i vyloučení domácího fotbalisty. Tým k početní výhodě přistoupil tak jak měl, aby převaha jednoho hráče v poli byla znát a náš druhý gól ze standardky rozhodl. Zbytek utkání jsme si pohlídali a bez problémů udrželi dvougólový náskok.“

FC Viktoria Plzeň B - FC Táborsko B 3:3 (1:0)

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): „V první půli jsme byli bojácní, nedostali jsme se vůbec do hry a většinou jsme se jen bránili. Ve druhé půli už jsme začali být odvážnější. Neměli jsme moc času na kombinaci, protože Plzeň nás dobře presovala, ale my jsme si začali věřit a dařilo se nám daleko víc držet balon. Po hodině hry se nám povedla střídání a ze stavu 3:1 se nám podařilo vyrovnat na 3:3. Vzhledem k průběhu utkání je pro nás bod skvělý.“

Divize A

FK Slavoj Č. Krumlov - SK Klatovy 1898 4:0 (2:0)

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): „Už na Aritmě byl náš herní projev dobrý a měli jsme podstatně lepší náladu. Také tentokrát jsme podali výborný výkon, kluci hráli zodpovědně v obraně a čtyři góly jsou bonus navíc. Soupeř byl ale o něco slabší než Aritma, a proto jsme se snáze dostávali do zakončení. Koncovka se nám navíc dařila a ještě do poločasu jsme vedli 2:0. Ve druhém poločase jsme si naše vedení hlídali a chodili jsme do brejků, z nichž dva jsme proměnili v další dvě branky. Dvě šance jsme ještě neproměnili, ale zaplať pánbůh za výsledek 4:0. V tabulce žijeme, a to je strašně důležitý. Pro nás to bylo zápas jara, dá se říct, a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Velký plus je pro nás také to, že jsme druhé utkání v řadě odehráli s nulou vzadu.“

FK Příbram B - FK Spartak Soběslav 3:2 (2:1)

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Tento zápas mohl být i remízový, na druhou stranu musím kluky oproti minulému týdnu pochválit, protože sehráli prakticky s druholigovým mužstvem vcelku vyrovnanou partii. Nechybělo mnoho a ten budík jsme si odvezli. Individuálně nás Příbram nakonec přehrála, protože v její sestavě nastoupilo osm hráčů s profesionální smlouvou a jejich kvalita se v určitých fázích zápasu projevila. Naši kluci to ale odmakali, dvakrát dokázali vyrovnat, na třetí gól ze standardní situace už jsme ale bohužel odpovědět nedokázali, i když jsme dvě velice solidní šance měli. Je to škoda, ale pokud bychom se měli podobným výkonem prezentovat i v dalších zápasech, nemám strach, že bychom nezískávali body.“

FK Tachov - SK Otava Katovice 1:1 (1:0)

Luboš Vašica (trenér Katovic): „Po tom všem, co se ten den událo, bod bereme. Všechno začalo tím, že se nám porouchal autobus, takže jsme do Tachova dorazili auty, která jsme různě posháněli. Přijeli jsme na poslední chvíli, tím se zkrátila příprava na zápas a po krátkém rozcvičení jsme šli hned hrát. Přesto jsme byli v začátku zápasu lepší, vypracovali jsme si tři vyložené šance, které jsme ale neproměnili. Bohužel, v 9. minutě jsme zbytečně faulovali a přišla standardka, po níž jsme dostali gól na 1:0. Od té chvíle se na naše kopačky vloudila nervozita a naše hra byla plná nepřesností. Přizpůsobili jsme se soupeři a byl to spíš boj než fotbal. Po hodině hry jsme se rozhodli pro hromadné střídání a na hřiště jsme poslali hned čtyři nové hráče. Naší hru to oživilo a v 90. minutě jsme vyrovnali, náš gól však bohužel nebyl uznán kvůli ofsajdu, který ale prakticky nikdo neviděl. Jsem rád, že hráče tento moment nezlomil, sebrali všechny síly a nakonec se jim povedlo krásným gólem Lukáše Bálka vyrovnat. S bodem jsme spokojeni, i když Tachov je mužstvem z konce tabulky. Soutěž je ale hodně vyrovnaná a každý soupeř má svou kvalitu. Jsme rádi, že stále držíme jarní neporazitelnost, a doufám, že nám to vydrží.“

FK Jindřichův Hradec 1910 - FC Rokycany 1:1 (0:0)

Roman Lukáč (trenér J. Hradce): „Bohužel, dneska jsme ztratili dva body. Musím říct, že jsme byli lepším týmem, ale scházela nám větší kvalita a fotbalovost ve finální fázi. V první i ve druhé půli jsme se dostali do několika příležitostí, ale v koncovce se nám nedařilo, a to byl důvod, proč jsme ztratili dva body. V závěru jsme sice šli z trestného kopu do vedení, ale hned po minutě jsme dostali po odraženém balónu ze skrumáže vyrovnávací gól.“