Sumář divize: Lom opět rozdával, béčko Dynama selhalo v koncovce

neděle, 3. dubna 2022, 14:13

Čechy – V pěti venkovních zápasech divize si jihočeské oddíly připsaly do tabulky jen tři body za remízy. Festival zahozených příležitostí znovu převedla rezerva Dynama v Plzni s Doubravkou. Deset minut po přestávce ji Plzeňané potrestali za špatnou rozehrávku stopera Bízka. Hradečtí vydřeli v posledních minutách další bod. V Plzni s Petřínem měl cenu zlata. Z dalekého výletu do Chebu se Soběslav vracela po bezgólové partii spokojena jen na půl. Lom padl s posledním Hořovickem a navíc přišel i o kapitána Davida Neužila, který se ještě v sobotu večer podrobil operaci prasklé achilovky. Katovice remizovaly u sestupem ohroženého Berouna 1:1. Všechna utkání se hrála na umělkách.

VÝSLEDKY JIHOČECHŮ V 19. KOLE DIVIZE A

SK Petřín Plzeň - FK Jindřichův Hradec 1910 1:1 (0:0)

Góly: 75. Lisý - 86. Mischnik. Rozhodčí: Peschel - Coufal, Havránek. ŽK: 2:0 (Vodrážka, Lisý). Diváků: 50.

J. Hradec: Hňup – Vaš, Koktavý, Šmíd, Fical – Distel (91. Fiža), Mischnik, Waník (90. Cypra), Votava, Völfel (46. Nováček) – Toman. Trenér Lukáč.

Nejlepší hráči: Hňup, Koktavý, Mischnik.

Roman Lukáč (trenér Jindřichova Hradce): „Na to, v jakém stavu jsme do Plzně odjížděli, je pro nás získaný bod velice cenný. V pátek nám omarodili další dva hráči, takže jsme sestavu museli doplnit o dorostence. Do dresu se převlékl i můj bývalý asistent Tomáš Cypra, který slezl z gauče a šel nám pomoci na lavičku. Domácí byli jinak lepším týmem, po vstřelené brance se ale začali trochu strachovat o výsledek a my jsme byli v tu chvíli iniciativnější. Dostali jsme se do dvou vyložených šancí a čtyři minuty před koncem se nám povedlo vyrovnat. Plusem pro nás bylo i to, že se hrálo na umělce, která je menší. Na normálním velkém hřišti by nás Petřín zřejmě rozebral víc.“

FK Hvězda Cheb - FK Spartak Soběslav 0:0

Rozhodčí: Hodek - Špindlerová, Mazanec. ŽK: 2:3 (Plíhal, Netrval – Bouchal, Hoffmann, Pavlík). Diváků: 60.

Soběslav: Dudák – Pavlík, Zeman, Boháč, Rubick – T. Mazouch (70. M. Mazouch), Bouchal, Hoffmann (89. Podhradský), Vaněk – Kutner, Hájek (70. Markes). Trenér Hajič.

Nejlepší hráči: Kutner, Vaněk.

Roman Hřib (asistent trenéra Soběslavi): „V průběhu první půle jsme si vytvořili šance, kdy zakončoval třikrát Tomáš Mazouch, ale nepřesně. Domácí měli jednu střelu z 25 metrů. Ve druhé půli měli šanci naši Kutner, Bouchal, Vaněk, střídající Markes, domácí ke konci měli taky jednu. Mohli jsme vyhrát, ale vezmeme jen bod. Je to pro nás ztráta.“

SK Hořovice – Sokol Lom 1:0 (1:0)

Gól: 5. Pyšek. Rozhodčí: Adámek - Maiello, Hrivík. ŽK: 4:0 (Jandera, Smetana, Bublík, Königsmark). Diváků: 60.

Lom: Matoušek – Janů, Vávra, Mácha (46. Slavík), J. Rabiňák – Pfeifer (61. Madar), Šimák (84. M. Rabiňák), Grobár, Frizoni – Neužil (15. Vysušil), Musiol. Trenér Císař.

Nejlepší hráči: Šimák, Frizoni, Neužil.

Lukáš Zeman (asistent trenéra Lomu): „Utkání se mi hodnotí špatně. Prohráli jsme druhé venkovní utkání s týmem z konce tabulky, které bychom měli zvládnout. Manšaft na to určitě máme, chyběla mi ale větší vůle vyhrát. Po fotbalové stránce jsme na tom vůbec nebyli špatně, bylo však vidět, že Hořovicko chtělo uspět víc. Zápas domácí odjezdili a dali do toho všechno, u našeho týmu jsem tohle postrádal. Oproti podzimu jsme se zhoršili. Soupeře přehráváme, ale chybí nám lehkost. Na góly se nadřeme a vůle po vítězství není taková, jaká by měla být.“

Český lev-Union Beroun - SK Otava Katovice 1:1 (1:1)

Góly: 13. Horel - 11. Uher. Rozhodčí: Šlajs - Štrincl, Dohnal. ŽK: 1:0 (Lhotka). Diváků: 50.

Katovice: Švehla – Hnídek, Cibulka, Květoň, Rejšek – L. Bálek (89. Pavlovič), Janoch, Repa, Motl – Uher (72. Habor) – Požárek. Trenér Šroub.

Nejlepší hráči: Janoch, Květoň, Cibulka.

Přemysl Šroub (trenér Katovice): „I ve čtvrtém jarním utkání se nám podařilo bodovat. Stejně jako z Mariánských Lázní vezeme remízu 1:1 i z Berouna, kde se hrálo na umělé trávě. Utkání se začalo lépe vyvíjet pro nás. V jedenácté minutě se ke střele na vápně dostal Uher a levačkou zamířil nekompromisně k tyči - 0:1. Z vedení jsme se však radovali jen dvě minuty, než dorážkou z malého vápna srovnal Horel. Po změně stran si více gólových šancí vypracovali domácí. V 71. minutě překopli prázdnou bránu a jejich poslední akci v zápase zastavila tyč. Děkujeme všem za podporu a za týden se těšíme v Dudák aréně, kde od 16.30 hodin přivítáme Sedlčany.“

SK Senco Doubravka - SK Dynamo Č. Budějovice B 1:0 (0:0)

Gól: 55. Roubal. Rozhodčí: Hamouz - Kotalík, Mičan. ŽK: 1:2 (Patrovský – Pravda, Rataj). Diváků: 69.

Dynamo B: Kerl – Perina, Kladrubský, Bízek, Šimoník (85. Šestauber) – Pravda (65. Rataj), Pařízek, Malecha – Coufal (65. Polanský), Bečvář, Pineau. Trenér Žmolík.

Nejlepší hráči: nikdo.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Mé hodnocení se dá kopírovat, protože je to pořád dokola. Nedokázali jsme se opět porvat se zakončením. Naše efektivita není vůbec dobrá, chybí nám tam klid, s jehož nedostatkem jsme nepřesní a zbrklí. Bohužel to pak odnese celý tým, energie hráčů, kterou na hřišti nechají, nevyzní a v šatně pak sedí a kroutí hlavou, jak je možné s tolika šancemi zápas nezvládnout. Co si z toho vzít je, že náš tlak nebyl jen po šestnáctku, že jsme si opravdu šance vytvořili. Nemám osobně rád a nepovažuji za dobré výkony, pokud máme držení míče po většinu zápasu na kopačkách, ale diváci nevidí žádnou šanci. Z toho pohledu mohu vytýkat jen neproměňování šancí a poslední 10minutovku, kdy to bylo extrémně splašené, což pramenilo z touhy ten zápas zlomit. A samozřejmě naši hrubku v rozehrávce, ze které následně padl gól. Do zápasu od začátku nastoupili kluci z dorostu, Šimoník s Coufalem a navázali tak na Tomáše Háka z minulého zapasu. Kluci to zvládli a věřím, že díky těmto utkáním nasbírají cenné zkušenosti.“

Ostatní utkání

FC Rokycany - SK Klatovy 1898 2:3 (1:2), 22. a 67. Ženíšek - 28. Brabec, 35. Zajíček, 82. Presl.

FC Viktoria Mariánské Lázně - TJ Slavoj Mýto odloženo na 20. 4. od 18 hod.

TJ Tatran Sedlčany - FK Robstav Přeštice 1:2 (0:1), 70. Čipera - 45. Přibáň, 78. Arzberger.